Menu

Stanikomania!

Dla obdarzonych sporym biustem: co, gdzie, za ile? Bielizna gustowna, kusząca i doskonale dopasowana. Odkryj swój Prawdziwy Rozmiar i ciesz się nim!

Salon Bielizny 2016, czyli miękka rewolucja

kasica_k

Salon Bielizny odbył się w tym roku już po raz trzeci i również tym razem udało mi się być obecną na tym niewątpliwie już bardzo ważnym dla polskiego bra-biznesu wydarzeniu :-) Pierwsze wrażenie: impreza rośnie. Wzrosła nie tylko liczba ciekawych z naszego punktu widzenia wystawców (w tym roku pojawiły się m.in. wcześniej nieobecne firmy Nessa, Samanta, Dama Kier, Mat, Bestform), ale i odwiedzających - przez niemal cały dzień w łódzkim Centrum Promocji Mody kłębił się tłum, a w godzinach szczytu nie było wcale łatwo o swobodny dostęp do wystawianych cudeniek.

[czytaj dalej]

 

Komentarze (8)

 • yaga7

  Dzięki za relację :)))

  Sporo fajnych modeli i wzorów, na pewno będę polować na semi-softy Avy (panterka jest świetna, będzie moja, ten drugi na bazie Shirley pewnie też), mam też nadzieję, że może coś z innych firm mi podpasuje.
  Czy mierzyłaś kiedyś Nessę? Bo widziałam parę fajnych wzorów, ale z drugiej strony czytałam o wąskich fiszbinach, więc jakoś nie ryzykowałam.

 • magdalaena1977

  A czy firmy mówiły coś o dostępności swoich produktów? Bo tak sobie patrzyłam na te cudeńka, zaczynałam się ślinić ;-) i jednocześnie uświadamiałam sobie, że zapewne nic z tego nie trafi w moim rozmiarze do stacjonarnych sklepów. A i w internetowych królować będą bazowe kolory.

 • Gość: [kerima] *.dynamic-ww-06.vectranet.pl

  Salon odwiedzam od pierwszej edycji . Impreza rozrasta się z każdym rokiem . To bardzo dobrze . Tylko tutaj można zapoznać się z kolekcjami różnych firm ,porozmawiać z producentami , konstruktorkami , projektantkami . Jestem fanką polskich firm . Śledzę ich rozwój od kilku lat . Jeśli chodzi o konstrukcje ,design nastąpił milowy krok do przodu . Mam nadzieję ,że coraz więcej firm będzie pokazywało się na targach. Incognito był m.in. właściciel Corina. Zgadzam się ze Stanikomanią ,że impreza powinna już być rozłożona na dwa dni . Niestety nie dało się obejrzeć wszystkich kolekcji i uczestniczyć w prelekcjach .Odnosząc się do wypowiedzi magdalaena1977. Kolekcje polskich marek można spotkać w sklepach . Mój Salon jest tego przykładem. Klientki tęsknią za wzorem i kolorem . Oczywiście baza jest podstawą . Obecnie jeśli chodzi o większość polskich biuściastych firm pewną barierą są hurtownie . To pracownicy hurtowni (branżystki ) decydują o tym co pojawi się hurtowni i idąc dalej w sklepach . Takie spotkania jak w Łodzi powodują ,że właściciele sklepów zapoznają się z ofertami . Wywierają bezpośrednie naciski na producentów i hurtownie. Bardzo dobrym przykładem jest kwiatowy model Avy Flowery . Hurtownie bały się kontraktacji tego modelu . Model wzbudził bardzo duży entuzjazm na Targach w Łodzi w 2015 roku . Okazał się hitem kolekcji . Osobiście uważam ,że Panie z większym biustem mogą się czuć dopieszczone przez polskie firmy . Oczywiście nie mają jeszcze takiej rozmiarówki jak Panache czy Ewa Michalak . Jednak niewiele od nich odbiegają . Dzięki lobbingowi ta część Klientek ma duże pole wyboru . Na dzień dzisiejszy brakuje różnych konstrukcji na mniejsze biusty . Wybór konstrukcji w rozmiarach 80,85,90,95,100 B,C jest naprawdę niewielki . Widzę tutaj duże pole do popisu dla polskich firm . Myślałam ,że może ukłon w stronę mniejszych biustów zrobi Nipplex . Jednak także ta firma idzie z trendem "większych biustów". Bardzo cieszę się ,że Dobra Kreacja zwróciła swoją prelekcją uwagę na biustonosze bezfiszbinowe . Uważam ,że będą coraz częściej poszukiwane przez Klientki .

 • yaga7

  Magdalaena, nie wiem, jak z innymi firmami, ale taka Ava czy Gorsenia jest bezproblemowo dostępna internetowo w różnych sklepach w całej rozmiarówce i kolekcji. Gaia zresztą też.

 • kasica_k

  @yaga7, moja znajomość z Nessą jest dawno nieodświeżana :-) Zrobiłam 3 lata temu notkę o dwóch modelach, jednak od tamtego czasu firma ogromnie się rozwinęła. Wtedy fiszbiny były na mnie ogólnie za wąskie i za krótkie. Na wiosnę tego roku przymierzyłam jeden z modeli w Brabirdsach w Białymstoku, i też był dla mnie za wąski (z gatunku "mogę ponosić dla dobra nauki, ale krótko" :). Na targach rozmawiałam z przedstawicielami firmy (bardzo mili ludzie, pozdrawiam przy okazji :-) ) i wylewałam swoje fiszbinowe żale. Może coś się zmieni dzięki temu?

  @magdalaena - @kerima odpowiedziała Ci za mnie (dzięki! :-). Czynnikiem ograniczającym dostępność odważniejszych wzorów są hurtownie, mam nadzieję i chyba wiele na to wskazuje, że sytuacja będzie się zmieniała i oferta będzie coraz lepiej dostosowana do różnorodnych potrzeb klientek (trzeba pamiętać, że całkiem pokaźna ich część kupuje głównie bazę, ale są też klientki na kolory), dzięki między innymi Salonowi. Wokół stoisk Nessy czy Avy kłębiło się mnóstwo zainteresowanych, co budzi nadzieję, że kolekcje jednak będą trafiały w Polskę. I dodam za @yaga7, że może zależy to od marki, ale w necie większość kolekcji jest dostępna. Mamy Kontri, gdzie teraz królują jesienne kolekcje Avy, Gai, Gorsenii, niektóre z firm mają też e-sklepy firmowe. Stacjonarnie to inna bajka - powiem szczerze, że stołecznych sklepów nie śledzę uważnie, ale wiem, że w mniejszych miejscowościach bra-sklepy często prowadzą tylko i wyłącznie marki polskie. I są to sklepy brafittingowo uświadomione, z ambitnymi i fachowymi właścicielkami, które wprost mówią, że klientek z okolicy nie stać na marki brytyjskie, muszą więc polegać na polskich. Może to tam trzeba szukać awangardy polskich kolekcji :-)

 • kasica_k

  @kerima, co do małych biustów - co myślisz o Sapph? To co prawda firma nie polska, a holenderska, ale widziałam u nich naprawdę ładne rzeczy. Niestety na małobiuściastym brafittingu za słabo się znam, by móc ocenić, na ile to oferta trafiająca w polskie biu-potrzeby. Dziękuję za bardzo ciekawy komentarz. Bardzo mnie ciekawi, jak odbierają Salon jego najważniejsze adresatki i adresaci, czyli osoby prowadzące sklepy, no i sami producenci czy dystrybutorzy.

 • Gość: [kerima] *.dynamic-ww-06.vectranet.pl

  Niestety nie pracowałam nigdy na produktach Sapph . W Łodzi nie odwiedziłam stoiska tego producenta . "Rzuciłam" tylko okiem i poszłam dalej .

 • yaga7

  Dzięki za info o Nessie.

  Zamówiłam sobie z ciekawości jeden modeli i niestety nie dla mnie. Fiszbiny nie tyle wąskie, ile krótkie pod pachą, boczek też niski, wszystko się wylewa. Ewentualnie za niedobry rozmiar (mierzyłam taki, jak z Gorsenii czy Avy), może powinnam mieć ciaśniejszy obwód (bo taki dość luźny był) i większą miskę. Może następnym razem :)

© Stanikomania!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci