Blog > Komentarze do wpisu

W dżungli staników

 

Czas na obiecane słówko o pokazie mody, którym uraczono nas na IV Salonie Bielizny - edycji wiosennej w Łodzi. 

Pokaz był krótszy niż jesienny, co, szczerze mówiąc, przyjęłam z ulgą. Uwielbiam oglądać bieliznę, ale cenię też czas, którego na targach jest zawsze za mało. Podobno trwał „tylko” 40 minut. Tworząc powyższy filmik pozbyłam się mniej interesujących z mojego punktu widzenia fragmentów, jak koszulki, piżamki, bielizna męska, shapewear i większość kostiumów kąpielowych, których zresztą wcale nie było tak dużo. Zostawiłam dla Was samą śmietankę, czyli staniki :-)

Trochę zaskoczył mnie tropikalno-afrykański temat pokazu, bo spodziewałam się czegoś bardziej jesiennego. W końcu na Salonie Bielizny miały miejsce premiery jesiennych kolekcji. Na pokazie otrzymaliśmy jednak miks zapowiedzi kolekcji jesiennych i aktualnych wiosennych, ze szczególnym uwzględnieniem modeli, które nie były pokazywane jesienią. Ciekawa jestem, czy wyłapiecie niektóre znane już nam modele i marki :-) Na wybiegu spotkały się marki polskie (Ava, Gaia, Gorteks, Mat, Kinga, Konrad, Kris Line, Le Vernis, Mat, Naturana, Nipplex, Samanta...) z zagranicznymi, jak Panache Black i Panache Sport, Jolidon, Lisca i pewnie jeszcze inne bliżej mi nieznane. Wrażenia? Ogólnie pozytywne. Dobra oprawa muzyczna (bębniarze z zespołu City Bum Bum nawiązywali świetny kontakt z publicznością ;-) oraz graficzna, ciekawe stylizacje modelek (pióra... ale rogi antylop wyglądały trochę śmiesznie i mam nadzieję, że nie były prawdziwe). Najbardziej podobał mi się klimat dżungli, zielonego gąszczu i migających w nim papuzich kolorów.

Brafitting nie zawsze był perfekcyjny - powiedzmy, że w większości przypadków i na potrzeby pokazu dawał radę, choć np. jeden z większych biustów był jednak zbyt dużym wyzwaniem dla obecnej na pokazie rozmiarówki ;-) 

Nieco rozczarowana byłam nieobecnością dużych biustów na większych sylwetkach. Dominowały modelki szczupłe o średnich bądź małych biustach. ALE: najwyraźniej obecność przynajmniej jednej modelki plus size stała się już oczywistością - i to bardzo cieszy. Tylko ja poprosiłabym jeszcze o drugą taką panią - z naprawdę dużym biustem. Mom zdaniem pokazy bielizny są świetną okazją, by pokazać nie tylko towar, ale też kobiece ciała w całej ich różnorodności: kształtów, rozmiarów i potrzeb. 

Jak Wam się podoba? Co myślicie o takich bieliźnianych show i ich roli w propagowaniu pozytywnego stosunku do ciała?

 

środa, 22 marca 2017, kasica_k
Komentarze
Gość: Panna J., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/03/24 12:42:48
Mam mini pytanie z zakresu dobierania biustonoszy. Może jakaś dobra dusza zlituje się i odpowie. Jak dotąd nosiłam dobrze dobrany biustonosz w rozmiarze 70D. Schudłam, obwód się zmniejszył piersi jednak nie :) Nadal mam miseczkę D w 70 (firma Gaja) jednak nie mam pojęcia jaka miseczka wyjdzie mi staniku o obwodzie 65. Według kalkulatora proponowana to F, G lub nawet E. Tabelka z rozmiarówką brytyjską mówi zaś o DD lub E. Kupuję przez internet więc nie mam możliwości zmierzyć na sobie.
Strzelam że mój obwód to w tej chwili 65 jednak jeżeli to 60 to tym bardziej jestem w kropce. Jakim odpowiednikiem 70D byłby stanik o dwóch powyższych miarach?

Wymiary po wymierzeniu to:
obwód pod biustem 71-68?
biustu 87

Bardzo proszę o podpowiedź
-
2017/03/24 17:07:33
@Panna J., najogólniejsza reguła mówi: jeśli zmniejszasz rozmiar pod biustem, a obwód biustu ci się nie zmienił, to trzeba zwiększyć rozmiar (literkę) miseczki. Jeśli w danej marce/modelu pasowało ci 70D, to teraz spróbuj 65E, ewentualnie także 65F. W rozmiarówce brytyjskiej na podstawie wymiarów wypadasz na granicy 30DD i 30E, więc na dwoje babka wróżyła - ja bym zaczęła od DD. Rozmiar 60 będzie dla ciebie za ciasny przy 68 pod biustem, zostań przy 65.
-
Gość: Panna J., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/03/24 19:46:22
Dziękuje za odpowiedź. Wysłałam e-mail z zapytaniem do sklepu Gaja. Także zasugerowano mi 65E.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...