Blog > Komentarze do wpisu

Nie daj się rozwałkować!

waek

 

Pewnie nie możecie już patrzeć na świąteczne ciasta, ale bez obaw - nie zmieniam branży na wypieki ;-) Ostatnio przez soszal media przetacza się - za sprawą kilku osób, do których się dumnie zaliczam - dyskusja na temat zdjęć reklamowych bielizny. Mówimy o pladze złej samooceny u kobiet, o szkodliwości nierealistycznego obrazu ciała w przesadnie wyretuszowanych zdjęciach, mówimy o reprezentacji - a raczej jej braku - różnorodnych sylwetek w reklamie. Na temat tego, co w reklamie powinno być, a co nie, czym może nas karmić bez szkody, a co infekuje nasz mózg kompleksami, można (i warto) dyskutować długo. Teraz proponuję skupić się przez chwilę na jednym z bardzo namacalnych wpływów reklamy na nasze życie. Zastanówmy się, jak reklama wpływa na to, w jaki sposób dobieramy sobie bieliznę.

 

środa, 27 grudnia 2017, kasica_k
Komentarze
2017/12/27 20:12:07
Kilka dni temu powzięłam postanowienie przednoworoczne. Nie będę udostępniać żadnego fotoszopowanego zdjęcia modelek w bieliźnie. A nie fotoszopowane będę oznaczać hasztagiem #wolneodretuszu. I do tego zachęcam inne blogerki/instagramerki/fejsbukowiczki. A koleżanki po fachu-brafitterki nawołuję do przyłączenia się do apelu - nie dajmy sobie i naszym klientkom rozwałkować mózgów! Ani na placki na pierogi, ani na spody do szarlotki! Napierajmy na producentów, że chcemy katalogów, zdjęć reklamowych, materiałów marketingowych z modelkami, które są #wolneodretuszu!
-
2017/12/28 00:03:51
Dzięki renulcu za zaangażowanie w temat. I za hasztaga :-)

Postanowienie nieudostępniania przesadnie edytowanych zdjęć jest chwalebne, dla mnie niestety bardzo trudne do realizacji, bo często tylko takimi dysponuję, a coś pokazać trzeba :-( Ale będę się starała przynajmniej opatrywać takie fotki komentarzem - uwaga, to nie jest wolne od retuszu... Masz może pomysł także na "negatywny" hasztag, hmm? :) #przeretuszowane?

Zachęcaj koleżanki po fachu. Ich poparcie jest tu bardzo istotne!
-
2017/12/28 03:23:15
Zgadzam się z Magdaleną - zdjęcia to również informacja o produkcie dla konsumentów. Przerabianie zdjęć, mające na celu udawanie, że staniki układają się inaczej niż w rzeczywistości i tworzą nierealistyczny efekt, to... wprowadzanie konsumentów w błąd i tak to powinno być traktowane.
-
2017/12/28 10:33:56
@kasica_k, jesteś opiniotwórczym blogiem, więc w zasadzie jeśli producentowi zależy, żebyś pokazała jego produkt - niech się wykaże :D. Ale jeśli już i nie ma wyjścia, to ja proponuję po prostu #retusznamaksa ;-)
Do usług.
Ściski!
-
2017/12/28 10:56:05
Zachęcanie brafitterek - nieustannie będę. Jest ich w naszym kraju coraz więcej na szczęście :-).
-
Gość: teresa104, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2017/12/30 10:23:08
Chciałabym tylko powiedzieć, że istnieje biustonosz niewcinający się na plecach. To Sloggi one size. Problem w tym, że ciężko go nazwać biusto-noszem, on nosi tylko sam siebie. Jest jak delikatna rajstopa. Wcina się najwyżej na głębokość swojej grubości.

Mam, używam, genialny pod jedwabne bluzki i cieniutką dzianinę. Tyle że, jak już pisałam, ja prawie nie mam na co i po co zakładać stanika.

Chłopackie komentarze są prostolinijne, oni naprawdę wielu spraw nie kumają, a jak zakumają trochę, zaczynają się wymądrzać, głupio wymądrzać. Biada dziewczynie, która bierze to gadanie do głowy. No ale wiele bierze. Mam nadzieję, że trafiają na Twój blog.
-
2017/12/30 10:43:27
Bardzo ciekawy artykuł, przyda się nie jednej kobiecie. Ja przy doborze stanika zwracam uwagę również na <a href="www.gaia.com.pl/biustonosze-duze-rozmiary.html> kroje miseczek biustonoszy </a> zauważyłam, że nie we wszystkich krajach mój biust prezentuje się tak samo ponętnie. Teraz zawsze wybieram bardotki lub balkonetki one najlepiej się u mnie sprawdzają :)
-
2017/12/30 19:42:31
@renulec dzięki, wpisuję #retusznamaksa na listę pomysłów!

@teresa104, chłopackie komentarze mniej zdecydowanie obchodzą mnie niż dziewczyńskie opinie i wynikające z nich działania ;)

@salamandra879 spamerskie komcie w XXI wieku? Srsly? I to firma, którą sama tu niedawno promowałam. Czy twój zleceniodawca nie rozumie, że w ten sposób kompromituje markę?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...