Menu

Stanikomania!

przejdź na https://stanikomania.pl aby czytać dalej

Czy twój biust jest "specjalistyczny"?

kasica_k

ModnaBieliznaWiosna2018b

 

Za chwilę kolejne targi bielizny (Salon Bielizny w Łodzi), a tam - nowe kolekcje i trendy, którymi będziemy się zachwycać, albo wręcz przeciwnie. Będziemy też jak zwykle utyskiwać na to, że ten czy inny pomysł znowu trafi tylko do bardzo ograniczonych rozmiarówek. Że na ten czy ów piękny projekt będziemy mogły tylko sobie popatrzeć, a na jego twórcę - wściec się słusznym gniewem stanikomaniaczki :-) Może nie będzie tak źle, może okaże się, że większość targowych modeli cudownie objawi się w rozmiarze 80H i większych? Pomarzyć zawsze można, a ponieważ ostatnio targi zaskakiwały mnie głównie pozytywnie - jadę raczej z optymizmem. Ale i z wymaganiami. 

 

Komentarze (3)

 • magdalaena1977

  Jak zwykle bardzo dobry tekst. I też jestem ciekawa jak wyglądały te ciuszki dla amazonek i czy sprawdziły się w praktyce.

  No i jak zawsze podkreślę problem dostępności bielizny w mniej typowych rozmiarach w sklepach stacjonarnych. Owszem w internecie jest szerzy wybór, ale niektóre klientki wolą iść pooglądać, pomierzyć i od razu kupić.

 • Gość: [teresa104] *.adsl.inetia.pl

  Pewien znany mi chłopiec wcześnie utracił wszystkie zęby mleczne (próchnica butelkowa). Jednym ze skutków była dyslalia całkowita (nie był to jedyny problem). Zalecono kompleksową terapię logopedyczną, sensoryczną, psychologiczną oraz odroczenie pójścia do szkoły. Co wkurzyło matkę. Wywiozła go za granicę. I wtedy to, że nikt go nie rozumiał poza matką, nie było spowodowane problemami chłopca, niedostateczną terapią, zaniedbaniami pielęgnacyjnymi, gupimi paniami z pszeczkola i poradni, tylko tym, że był cudzoziemcem. W cudzoziemskiej szkole nie pracują jednak, o dziwo, same jełopy, kapnęli się. Dostał kształcenie wyrównawcze, terapię - wszystko to, czego wymaga nadany mu status, uwaga, "specjalisty".

  Dlatego JA bym się wkurzyła na "specjalistyczny" biust. Wstrętny, zbyteczny, niezrozumiały eufemizm. Zwłaszcza że owych specjalistycznych jest chyba więcej od niespecjalistycznych (?), co to wobec tego za specjalizacja? Nie trzeba nas nabierać na słówka. ASP niech się spiknie wreszcie z włóknem (Wydz. Włókiennictwa) z Politechniki i wyciągnie od niego wyniki badań, z których wynika, że polskie kobiety nie mają najczęściej wymiarów braletowych.

 • kasica_k

  @magdalaena1977, dzięki. Z dostępnością stacjonarną wszystkiego jest coraz większy problem z tego, co widzę. Coraz mniej rzeczy masz dostępnych w realu, po coraz więcej trzeba się udawać online - dotyczy to nie tylko bielizny, ale też ubrań, butów, różnego rodzaju sprzętu, dosłownie wszystkiego. Wchodzę do sklepu firmowego adidasa i widzę tam jedną setną oferty, nawet męskie tiszerty nie są w pełnej rozmiarówce. Z jednej strony zrozumiała tendencja, i wiele rzeczy wygodniej jest wyklikać, z drugiej robi się to już uciążliwe, gdy prawie wszystko kupuje się na podstawie zdjęć w internecie. Które, jakie są, widać.

  @teresa104, no cóż, pozostaje mi wierzyć, że to było tylko określenie stopnia trudności wykonania... Uspokoił mnie pod tym względem, jak zresztą przewidywałam, Salon Bielizny. Było tam tyle dużych i wielkich misek oraz produktów niebraletowych, że doprawdy należałoby tę imprezę nazwać Salon Bielizny Specjalistycznej :D

© Stanikomania!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci