Menu

Stanikomania!

Dla obdarzonych sporym biustem: co, gdzie, za ile? Bielizna gustowna, kusząca i doskonale dopasowana. Odkryj swój Prawdziwy Rozmiar i ciesz się nim!

W mediach

Polska historia stanikowa

kasica_k

Tym razem coś dla starych wyjadaczek :-) Nie no, żartuję. Dla wszystkich oczywiście, a może zwłaszcza dla tych, co niedawno wpadły na ten blog i są ciekawe, o co chodzi i czemu tak podniecamy się tematem staników.

No więc jeśli ciekawi Was, od czego i po co to wszystko się zaczęło - ta cała stanikomania, brafitting, czemu mówimy o rozmiarowym „uświadomieniu” - to specjalnie dla Was będzie malutkie wprowadzenie. Nie napisałam „rys historyczny”, żebyście nie pouciekały od razu - postaram się, żeby nie było za długo i za nudno :-)

[czytaj dalej]

 

Podnosimy poprzeczkę!

kasica_k

Stanikomaniaczki z pewnym stażem zapewne przyznają, że ciągu ostatniego roku ruch biuściasty nabrał rozpędu i zdobył jeszcze większą popularność, co zawdzięczamy między innymi zainteresowaniu mediów. Na początek kolejnego odcinka medialnej kroniki znów coś z prasy branżowej - zapraszam do lektury dwóch krótkich artykułów, które stanowią owoc kontaktów założycielki forum Lobby Biuściastych oraz niżej podpisanej z redaktorkami kwartalnika „Modna Bielizna”. Od naszego pierwszego spotkania na imprezie Perfekcyjne dopasowanie minął już prawie rok... Jak ten czas leci! ;-)

Po pierwszym wywiadzie (zatytułowanym Alfabet nie kończy się na D) przyszła więc kolej na... następny wywiad, w którym starałyśmy się podsumować najnowsze dokonania Biuściastych tudzież wskazać problemy, z którymi wciąż się borykamy. Oto tekst pt.: Przymierzalnia z letniego numeru „Modnej bielizny” (powiększenie po kliknięciu):

 

TU do pobrania wersja .pdf

W kolejnym, jesiennym numerze kwartalnika ukazał się pierwszy odcinek cyklu artykułów na tematy okołostanikowe, do tworzenia którego zostałyśmy zaproszone. Oto tekst zatytułowany Podnosimy poprzeczkę (i biust)! - chyba przyznacie, że inspirująco ;-) :

TU do pobrania wersja .pdf

Mamy nadzieję, że nasza obecność w prasie branżowej przyczyni się do tego, by polski przemysł bieliźniany tudzież handel zaczął dynamiczniej reagować na potrzeby biuściastej klienteli...

Przy okazji z przyjemnością przedstawiam Wam ilustratorkę tekstów, Kasię Smyrak, która jest też autorką graficznego opracowania naszej ulotki - Piersiówki, a także obecnego nagłówka Stanikomanii oraz logo Lobby Biuściastych. Próbkę jej twórczości podziwiamy u góry. Dziękuję za współpracę Kasi oraz butters77!

Kronikarski obowiązek każe odnotować jeszcze kilka wcześniejszych dokonań prasowych :-)

Kilkukrotnie już wspominany tu tekst Nie! namiotom w brudnym beżu Joanny Sokolińskiej ukazał się w marcowych „Wysokich Obcasach”.

 

 

 

 

 

 

Reportaż Iwony Czarnackiej Bunt biuściastych opublikowała w czerwcu 2008 „Olivia”.

 

 

 

 

 

 Artykuł Jak dobrać dobry stanik pióra niżej podpisanej ukazał się w lipcowym numerze magazynu „Żyjmy Dłużej” - tu okrojona i pozbawiona ilustracji wersja online.

Biuściasta działalność wywiadowcza :-)

kasica_k
Czy pamiętacie jeszcze Perfekcyjne Dopasowanie? Przypomnę pokrótce: pamiętna ta impreza, zorganizowana przez Bellissimę (polskiego dystrybutora marek Panache, Masquerade i Frilly Intimates) i dystrybutora akcesoriów bieliźnianych Soyelle (świetne przedłużki obwodów!), odbyła się w październiku ubiegłego roku. Były pokazy i prezentacje, a wszystkie obecne panie mogły skorzystać z usług bra-fitterskich i dopasować odpowiedni rozmiar m.in. spośród pełnego zakresu rozmiarówki modelu Panache Tango II, rozwieszonego na czterech dłuuugich wieszakach. Wśród gości znalazły się uczestniczki forum Lobby Biuściastych, a oprócz tego handlowcy i przedstawiciele prasy branżowej. Ledwie we dwie z założycielką LB ochłonęłyśmy po długiej bieganinie z miarkami krawieckimi i tabelkami rozmiarów - rozpoczął się etap fleszy, kamer i wywiadów :) a konkretniej - zaproszono nas do rozmowy z redaktorkami łódzkiego kwartalnika „Modna Bielizna”. Jak łatwo się domyślić, miałyśmy mnóstwo do powiedzenia - nie wszystko udało się zmieścić na papierze, ale większość najważniejszych wątków się tam szczęśliwie znalazła. Ponieważ zapewne nie wszystkie z Was czytują „Modną...” (można kupić w empikach :), a wersja internetowa jest okrojona, postanowiłam zamieścić artykuł (pod jakże wymownym tytułem) w blogu. Po kliknięciu można zobaczyć powiększenie, a tu - pobrać lepszej jakości wersję w formacie PDF.
strona 1 strona 2
Mam nadzieję, że artykuł ze styczniowego numeru przed Wami przeczytali także przedstawiciele naszej branży bieliźnanej. Im więcej takich okazji, tym większą można mieć nadzieję, że nasze starania, by zwrócić ich uwagę na nasze potrzeby, będą odnosiły skutki. Czego wszystkim biuściastym życzę :)
Dziękuję redakcji „Modnej Bielizny” za spotkanie oraz zgodę na zamieszczenie artykułu.

Odpowiedni dać piersiom stanik

kasica_k

Ciąg dalszy wątku Stanikomanii w mediach - wiele stanikomaniaczek zapewne już doskonale zna te teksty, ale dla porządku je przypomnę - zwłaszcza, że w powstawaniu obydwu kręgi stanikomaniackie brały czynny udział, a redakcje nie naruszyły integralności oryginałów, co - jak pokazują nasze doświadczenia - nie jest wcale takie częste i zasługuje na specjalną pochwałę. A zatem, na cześć pro-biuściastych redakcji - hip hip - hurra!

Po pierwsze - Alfabet nie kończy się na D, czyli obszerny wywiad udzielony portalowi Broszka.pl przez założycielkę i jedną z administratorek Lobby Biuściastych - butters77. W nim, m.in. - wszystko, co chcielibyście wiedzieć o dobieraniu rozmiaru, jaką funkcję pełni i jak powinien leżeć dobry biustonosz, co potem począć z wynikiem pomiarów (dokąd po zakupy?), garść ciekawych informacji z życia społeczności Lobby Biuściastych... Lektura obowiązkowa.
Po drugie - w listopadowym wydaniu webowego miesięcznika Pinezka.pl ukazał się pierwszy odcinek cyklu zatytułowanego Odpowiedni dać piersiom stanik - stworzony przez niżej podpisaną w ścisłej współpracy z butters77, a w nim o tym, dlaczego nosimy złe rozmiary, czym to grozi i dlaczego warto stać się Stanikowo Samodzielną. W kolejnych miesiącach należy spodziewać się następnych części, które, mam nadzieję, złożą się na pełen wykład podstaw stanikologii stosowanej. Miłej lektury!

© Stanikomania!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci