czwartek, 26 lutego 2015

Czas na wybory Najpiękniejszego! Po raz piąty w historii Stanikomanii spośród zgłoszonych przez Was pracowicie kandydatur (dziekuję!) wybieramy najbardziej urodziwy model. Poprzednie cztery edycje zwane były Kusidełkiem - tym razem co prawda Kusidełko znalazło się w podtytule, ale mam nadzieję, że to głosowanie będzie kontynuowało tradycję poprzednich i że padnie w nim równie dużo, a może i więcej głosów :-)

Wybór będzie trudny - w kategorii rozmiarowej D-GG zgłosiłyście aż 55 kandydatur! Pozostałe kategorie są niestety dużo mniej liczne: A-C to 12 kandydatur, H+ - 8, 85+ - 10 (z czego dwie dopisałam osobiście :). Dlatego, aby zasilić kategorie H+ i 85+ nadal, jeszcze przez kilka dni, proszę o kandydatury do tych kategorii (proszę wpisujcie je w komentarzach do tej notki). Miło by było, gdyby obie kategorie choć przekroczyły liczbę 10 kandydatów...

 

Jak głosujemy? Uwaga - ważna zmiana!

Głosujemy na wybraną przez siebie kategorię rozmiarową (najlepiej taką, do której same należymy). Jeśli znamy rynek tak dobrze, że potrafimy wskazać najpiękniejsze kusidełka także w „nieswoich” kategoriach - na przykład na podstawie doświadczenia w pracy bra-fitterskiej - to możemy zagłosować w kilku.

Przede wszystkim jednak zachęcam do wybierania tych modeli, które znacie, widziałyście na żywo i miałyście okazję ocenić, jak prezentują się na prawdziwych biustach. Po pierwsze - w plebiscycie nie chodzi o podziwianie kunsztu fotografów i grafików - nie wybieramy najpiękniejszych zdjęć biustonoszy, tylko najpiękniejsze biustonosze :-) Dodatkowo, ponieważ często zdarza się, że dany model, w zależności od rozmiaru, zupełnie różnie się prezentuje (inne zabudowanie, szerokość ramiączek czy tyłu, a nawet inna konstrukcja) - zachęcam Was do wybrania kategorii, w której dany model znacie, a nie np. głosowania na swojego wybranka we wszystkich kategoriach, w których się pojawił.

Słowo do przedstawicieli firm, zwłaszcza producentów czy dystrybutorów: drodzy producenci, jeśli macie ochotę głosować na własne marki - nie bierzcie udziału. Plebiscyty stanikomaniackie to impreza czysto konsumencka :-) Producenci raczej nie będą tu bezstronni. Nie chciałabym później być zmuszona do żmudnego odsiewania i usuwania Waszych głosów.

UWAGA: W każdej z kategorii wybieramy DWA MODELE! To inaczej, niż w poprzednich edycjach - pozwoliłam sobie na taki eksperyment wychodząc z założenia, że wybór jednego naj-naj modelu spośród wszystkich dostępnych na rynku jest bardzo trudny :-)

Jeśli nie znajdziecie w sondzie swojego Najpiękniejszego, możecie go dodać. Aby to zrobić, skorzystajcie z opcji „Inne” i wpiszcie w okienko markę i nazwę modelu. Pamiętajcie przy tym, że w sumie można zagłosować tylko na dwa modele.

 

Konkurs piękności!

Tradycyjnie przy plebiscycie nie może zabraknąć konkursu :-) Naszym patronem i fundatorem nagród jest już po raz kolejny krakowski sklep Intimo4you, w którym możecie kupić mnóstwo pięknych Kusidełek :-) Mieści się on stacjonarnie w w Krakowie w centrum handlowym Kraków Plaza (Aleja Pokoju 44) oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20), do tego rzecz jasna ma swój salon internetowy (odnowiony :). Znajdziecie tam bieliznę takich marek, jak m.in.: Freya, Fantasie, Elomi, Panache, Cleo by Panache, Masquerade, Huit, Cake Lingerie, Marlies Dekkers, Shock Absorber, a także polskich Kris Line i Samanta.

Dokładny opis konkursu znajdziecie niżej, pod linkami do formularzy do głosowania.

Zanim zdecydujecie, czy chcecie wziąć udział, zapoznajcie się z nim najlepiej jeszcze zanim przystąpicie do głosowania, ponieważ w formularzach do głosowania znajdują się pola na prace konkursowe :-)

 

Głosowanie

Po kliknięciu w obrazek z kategorią, w której chcemy głosować, pokaże się osobne okno z formularzem do głosowania.

Na początku sondy znajduje się prośba o podanie działającego adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I teraz uwaga: żeby głos został prawidłowo zaliczony, trzeba na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa głosowania i ochronie przed manipulacją. Wszystkie Wasze e-maile trafią na konto stworzone specjalnie na użytek plebiscytu i zostaną skasowane po jego zakończeniu i ogłoszeniu wyników. Skasowaniu ulegną także Wasze adresy.

Po podaniu adresu, przechodzimy do głosowania. W tym celu zaznaczamy (poprzez zaptaszkowanie odpowiednich kratek) NAJWYŻEJ DWA modele z listy kandydatów. Ponieważ formularz niestety pozwala na zaznaczenie większej ich ilości, proszę Was o uważność. Jeśli zaznaczycie więcej niż dwa modele, taki głos będzie nieważny!

Jeśli nie znajdziecie w sondzie swojego Najpiękniejszego, skorzystajcie z opcji „Inny” i wpiszcie w okienko markę i nazwę modelu. Pamiętajcie przy tym, że w sumie można zagłosować tylko na dwa modele. Czyli jeśli planujecie dopisać jednego własnego kandydata, to wybrać z listy można już tylko jednego. Jeśli chcecie dopisać dwóch - to już nie wybierajcie niczego z listy.

Jeżeli pomyliłyście się przy głosowaniu, a głos został zatwierdzony, nie ma się czym martwić - proszę napiszcie do mnie na adres plebiscyty.stanikomanii@gmail.com, a skasuję błędny głos i będziecie mogły zagłosować ponownie.

Po zagłosowaniu, oraz wpisaniu słów z obrazka (Captcha - zabezpieczenie służące zapewnieniu, że nie jesteśmy automatem), możemy albo zakończyć naszą działalność klikając przycisk „Zatwierdź” na samym dole sondy, albo też wziąć przedtem udział w Konkursie Piękności (opis niżej).

No to klikamy! :-)

 

 

 

 

 

Jak zagrać w Konkursie Piękności?

Plebiscytowi na Najpiękniejszy vel Kusidełko towarzyszy po raz pierwszy konkurs - tylko dla głosujących w plebiscycie! Tym razem konkurs ma charakter czysto tekstowy (artystki wizualne niech się jednak nie martwią - już myślę o czymś dla Was na wiosnę-lato :-). Kategoria jest jedna, a zadanie proste (a może wcale nie?), ale moim zdaniem interesujące. W każdym razie ja jestem ogromnie ciekawa Waszych prac.

Zadanie konkursowe. Proszę Was o swobodną wypowiedź na temat: Jaka bielizna jest dla ciebie najpiękniejsza i dlaczego? Chciałabym poznać Wasze staniko-gusta i dowiedzieć się, co ma na nie wpływ. Na przykład, czy Wasze upodobania biustonoszowe mają związek z ubraniami, które lubicie nosić, a może pod ubraniem odziewacie się w całkiem innym stylu? W jaki sposób noszona przez Was bielizna jest odbiciem Waszych osobowości, zainteresowań? Czy macie jedną ulubioną estetykę, czy poruszacie się w różnych stylach? Czy preferujecie subtelność, zwiewność, czy może zdecydowanie i moc? Czy lubicie odważne połączenia kolorów, a może wręcz przeciwnie, spokój i stonowanie? A może zależy to od Waszego nastroju? Z pewnością jest o czym opowiadać :-)

Autorki najciekawszych, najlepszych stylistycznie, najbardziej działających na wyobraźnię wypowiedzi otrzymają nagrody. Najlepsze prace zostaną opublikowane w całości, do tego pewnie nie powstrzymam się przed cytowaniem innych ciekawych prac :-)

Nagrody. Przyznajemy trzy nagrody, które są następujące:

Nagroda 1. -  bon o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you

Dwie nagrody 2. - bony o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you.

UWAGA: Wypowiedź konkursową wpisujemy w formularzu do głosowania! Gdy już zatwierdzicie głos, wypowiedzi konkursowej nie będzie już można dopisać, zatem najlepiej podejmijcie decyzję o udziale, zanim klikniecie w formularz.

 

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie trwać będzie do 9 marca, do południa :-) Następnie, w terminie do tygodnia od jego zakończenia, zaprezentuję Wam wyniki najpierw głosowania, a następnie - konkursu. 

 

Wasze opinie

Gdy już zagłosujecie, podzielcie się w komentarzach swoją opinią na temat kandydatów. Czy w Waszej kategorii było ich dużo, czy mało? Czy zaskakuje Was obecność lub nieobecność tych czy innych marek/modeli? Kogo brakuje? Co sądzicie o zgłaszanych modelach marek polskich? Wydaje mi się, że o ile samych modeli PL jest nawet sporo, to marek - niewiele. Może w kolejnych edycjach będzie inaczej? Czekam na Wasze zdanie :-) Pokażmy producentom, sklepom - co myślimy o wyborze na naszym rynku pod względem estetycznym. Czy sądzicie, że w Polsce jest już dostatecznie duży wybór pięknych staników dla wszystkich zakresów rozmiarowych?

czwartek, 19 lutego 2015

Jako przerwa od efektownych kusidełek - coś bardziej codziennego :-) Nipplex to jedna z tych polskich marek, których nazwę kojarzę już od lat, a które uparcie pozostawały dla mnie „pod kreską” jeśli chodzi o rozmiarówkę. „Kreska” to mój rozmiar, czyli angielskie 36G, a w polskich markach czasem 80H, a czasem co innego. Rozmiar to iście pechowy. Miseczka, no może dwie mniej - i już załapałabym się i na Ewę Bien, i na Allesa, i jeszcze pewnie na parę marek. Pech ów jest tym bardziej przeze mnie odczuwalny, że oferta polskich firm ostatnio pomału rośnie, nie tylko rozmiarowo, ale też i jakościowo. Dziś, w dobie zwyżki kursu funta, bielizna PL ma dla nas tym większy urok...

Wróćmy jednak do Nipplexa. Na widok tej nazwy zawsze się uśmiechałam - nipple to po angielsku sutek :-) Spoważniałam wobec Nipplexa dopiero na targach Salon Bielizny, gdzie trafił w moje ręce model, który zaraz opiszę. Przy okazji też okazało się, że Nipplex to sympatyczna firma rodzinna, którą tworzy mama i trzech synów (być może Nipplexowa rodzina jest liczniejsza, ale ja miałam przyjemność poznać jedynie tych jej członków). Zabawnie było odbyć taki dialog: „- Rozmawiałam z pana kolegą na stoisku... - A, to z moim bratem! O, a to też mój brat!” :-)). Warto też odnotować, że bielizna Nipplex szyta jest w Polsce. Jest więc swojsko, lokalnie i tym fajniej, że Anna okazała się zupełnie niezłym produktem.

 

Anna - gwiazda Salonu Bielizny - w ręku jednego z Nipplex Brothers ;-)

 

Nipplex - Anna BIG, kolor: beżowy, rozmiar: 80H [Rozmiary dostępne w sklepie firmowym: 65 G-K, 70 F-K, 75 D-J, 80 C-I, 85 B-H, 90 C-G, cena: 99,90 zł - uwaga zniżka, info na końcu! :-)]

 

Estetyka

- (cztery z minusem :-)

Jak widać, Anna to typowy gładki nudziarz, określany też podobno „biustnoszem korporacyjnym” (korpostanik?) :-) Coś niecoś jednak można o jej urodzie powiedzieć. Ma naprawdę przyjemny, jasny odcień beżu, nie sprawiający wrażenia brudnego. Została wykończona gładko, oszczędnie, ale niebrzydko. Nie krępuję się jej w przebieralni fitness-klubu ;) Kanaliki fiszbin z zewnątrz obszyto satynową lśniącą taśmą, co stanowi główny ozdobny akcent. Lekki połysk mają też wszystkie lamówki oraz ramiączka. Do tego małe kokardki (mniejsze niż na zdjęciu katalogowym) - i to wszystko.

Anna kojarzy mi się z czymś w rodzaju szkieletu stanika :-) Trochę podobnie, jak panaszowska Idina. Takie jakby rusztowanie, na którym dopiero można by coś interesującego zawiesić. Ale nie takie jest jego zadanie. Ma znikać, i rzeczywiście - znika.

Miseczki to „goła”, bez dodatkowego pokrycia pianka typu spacer foam, o ile dobrze rozpoznaję. Czyli coś miększego od Freyowskiego Deco, jednak w tym przypadku twardszego - mam wrażenie - od Rebeki marki Fantasie. Trochę swoją surowością przypomina dawne modele Ewy Michalak, gdzie sztywne piankowe miseczki były zdobione jedynie lamówkami na szwach, choć oczywiście jest w zupełnie innym stylu. Anna to kwintesencja codzienności, bez aspektów kusidełkowych.

Jakość materiałów jest nadspodziewanie dobra. Solidnością chyba jednak nie dorównuje Deco... Po kilku tygodniach noszenia i paru praniach niby nie stało się nic poważnego, ale: w dwóch miejscach, z tyłu, zaciągnęła się dzianina w pobliżu szwu, a miseczki po pewnym czasie zaczęły się lekko marszczyć z wierzchu, na szczęście pod ubraniem nie jest to zupełnie widoczne.

Nawiasem mówiąc, dzianina tyłu jest przyzwoita i dobrze pracująca, żadne tam ultra rozciągliwe niewiadomoco, w czym niestety wielu producentów PL wciąż się lubuje. Zapięcie również jest dobrej jakości i nie odkształca się.

 

Dopasowanie

Jeśli miałabym oceniać zgodność Anny z tabelą rozmiarową Nipplexu, to nie byłaby ona wysoka. Wedle tej tabeli mój rozmiar wypada bowiem poza tabelą - w hipotetycznym rozmiarze 80J. Nawiasem mówiąc, tabela rozmiarów jest nieaktualna - Anna dochodzi bowiem do miseczki K (choć nie we wszystkich obwodach), a tabela na H się kończy. Z oceną dopasowania w markach PL mam wieczny problem, brakuje mi bowiem punktu odniesienia. Najczęściej w markach nie-brytyjskich (francuska Chantelle, czy od niedawna testowana przeze mnie niemiecka Ulla) pasuje na mnie miseczka H, co jest sprzeczne z większością tabel rozmiarów EU, jakie widziałam w sieci. Albo rozmiary EU to tak naprawdę od początku do końca fikcja, albo to vanity sizing doprowadził do sytuacji, że podczas gdy z tabeli wynika miseczka J, w rzeczywistości pasuje H. Może więc powinnam ostatecznie przyjąć za swój punkt odniesienia rozmiar 80H? Jeśli tak, to Anna wpasowuje się świetnie i mogę postawić jej piątkę.


Co do obwodu - 80 jest komfortowe, nie za luźne, po prostu dobrze dopasowane.

 

Kształt

Anna nie jest plandżem i nie robi cudów w dekolcie - leży jak balkonetka. Pod tym względem jest to coś raczej dla amatorek Rebeki niż Deco. To jednak nie full-cup i na jakiś dekolt pozwala. Podnosi dobrze, ale nie spektakularnie, zbiera dobrze i daje okrągły kształt. Miseczki mają kształt raczej zamykający, co może u niektórych grozić wcinaniem się krawędzi, u mnie tego na szczęście nie ma.

 

Konstrukcja i podtrzymanie

Nie mam zastrzeżeń. Miseczki mają dobry kształt, nic nie wpija mi się w pachy. Fiszbiny są raczej wąskie, ale jeszcze dają u mnie radę. Są również krótkie z boków, co na pewno spodoba się tym z nas, które narzekają na zbyt wysokie fiszbiny pod pachami. 

Pas obwodowy podtrzymuje bardzo dobrze, zapięcie jest trzyhaftkowe, a dzianina dobrze pracująca - czyli recepta na dobry support w moim rozmiarze. Duży szacun dla Nipplexu za docenienie roli dobrze pracującej dzianiny obwodowej. O co chodzi z tymi obwodami - ciekawie ostatnio opisały noszebiustonosze.pl :-)

 

Wygoda

Nie mogę doszukać się żadnych wad. Nic nie gryzie, nie uwiera ani nie swędzi. Można się zaprzyjaźnić z Anną na co dzień.


 

Cena

Jeśli porównywać z Freyowskim Deco, to jest super - zamiast dwóch stówek, za Annę zapłacimy jedną. To duża różnica. Choć szczerze mówiąc, za model tak podstawowy, w którym nie ma nic oprócz zwykłej pianki i dzianiny (owszem dobrej) - zastanawiałabym się, czy zapłacić tyle. Wolałabym np. 80 zł :-) Nie wiem, ile czasu przetrwa Anna, ale nie wygląda na szczególnie heavy duty produkt. Konkludując, stawiam czwórę.

 

 

Galeria

Anna w wielu ujęciach - nie jest to może designerska uczta dla oczu, ale warto przyjrzeć się szczegółom wykonania.

 

 

Podsumowanie

Bardzo żałuję, że oferta Nipplexu objęła mój rozmiar dopiero w tym jednym modelu. Pozostałe staniki dochodzą w rozmiarze 80 maksymalnie do miseczki G, która, jak sprawdziłam, jest na mnie wyraźnie za mała. Te o największych zakresach miseczkowych mają w nazwie dodane słowo BIG - trochę się już odzwyczaiłam od takich nazewniczych pomysłów :-) BIG-i znajdziemy w firmowym sklepie w kategorii „na duży biust”. Większość z nich jest usztywniana, wypatrzyłam jednego semisofta. Najciekawsza jest moim zdaniem szmaragdowa Rafaela, która oczywiście również jest na mnie za mała :-( Wszystkie ceny na poziomie dwucyfrowym!


Może więc tym bardziej należy podziwiać firmę za odwagę wkroczenia na nowe terytoria i to z bardzo potrzebnym bazowym produktem. Jak dotąd, polskie marki nie oferowały klientkom bezszwowych formowców w szerokim zakresie rozmiarów. Wyjątkiem, i to też od niedawna jest Kris Line i jego konstrukcja „deco plunge” - która zapowiada się atrakcyjnie, dekoplandż Krisowy kosztuje jednak już około 150 zł. Nie wiem jednak, czy szykuje się takowy w kolekcji bazowej. Anna może być więc spełnieniem naszego postulatu dotyczącego stworzenia maksymalnie przystępnej cenowo bazówki D+, tak by jak najwięcej z nas mogło wyposażyć swoją bra-szufladę w pasujące rozmiary.

 

Uwaga, promocja!

Tradycyjnie - kolejna firma wychodzi nam naprzeciw, proponując 10% zniżki stanikomaniackiej. Model Anna kupicie 10% taniej na kod „stanikomania” - od dziś do końca lutego :-)

A czy Wy znacie już firmę Nipplex „nabiustnie”? Jakie macie wrażenia z użytkowania staników tej marki?

 

wtorek, 10 lutego 2015

Historia stanikomaniackich plebiscytów jest już całkiem obfita. Ostatnie lata należały do specjalistycznych konkurencji: Wygodniczek, Najlepszy Bezramiączkowiec, Najlepszy Cielisty... Na pewno jednak pamiętacie, od czego się zaczęło: od Kusidełka! Na Kusidełko, czyli najbardziej kuszący (w szerokim rozumieniu tego słowa) stanik głosowałyśmy 4 razy, w tym ostatni raz w 2011 roku. Zatęskniłam już za tematem czysto estetycznym i mam nadzieję, że Wy także :-) Dalej oczywiście będziemy kontynuować przyznawanie Złotych Kokardek specjalistom w różnych dziedzinach - myślę, że zaczniemy od Sportowców (co Wy na to?). To jednak pieśń przyszłości, a tymczasem zostajemy przy konkurusie piękności :-)

Dlaczego tytuł Kusidełko przeniósł się do podtytułu, a tym oficjalnym został Najpiękniejszy Biustonosz? Kusidełko brzmi wszak bardziej intrygująco i „medialnie”, zwłaszcza w kontekście Walentynek oraz ostatnich premier kinowych. Pomyślałam jednak, że warto nieco uniezależnić temat stanikowej urody od aspektu uwodzicielskiego. Co prawda nie mam nic przeciw temu ostatniemu, ale stwierdziłam, że skoro w Kusidełku od początku chodziło o coś więcej niż atrakcyjność dla naszych partnerów lub partnerek, to warto, by nazwa także to odzwierciedlała. Piękno wszak niejeden ma wymiar :-) Oprócz tego poczułam, że przydałoby się jakoś odświeżyć nazwę plebiscytu, nie rezygnując jednak całkowicie z Kusidełka, do którego wszystkie mamy sentyment :-)

Wybieramy więc najpiękniejszy biustonosz - taki, na który patrzymy z przyjemnością, wyjmując go z szuflady, którego założenia nie możemy się doczekać, i w którym czujemy się fantastycznie - pięknie, stylowo, intrygująco, radośnie, pewnie, wreszcie - kusząco. Taki, którego szkoda nam zdejmować...

Chciałabym, byśmy wszystkie miały takich Najpiękniejszych jak najwięcej, i byśmy nigdy nie musiały wybierać między urodą bielizny a jej prawidłowym dopasowaniem i jakością. Nasz plebiscyt ma za zadanie promować te modele i te firmy, które potrafią dostarczyć nam piękno w adekwatnym zakresie rozmiarowym, a innych zachęcić do tego, by powiększali wybór rozmiarów, poprawiali jakość i estetykę swoich produktów.

Ten plebiscyt nie będzie ograniczony do żadnego roku ani sezonu. Tak jak w pierwszym Kusidełku, wybieramy Najpiękniejszego Ever! Są tylko dwa warunki: nasz Kandydat powinien być dostępny w sprzedaży oraz powinien spełniać ściśle okreslone kryteria dotyczące zakresu rozmiarów. O wszystkim dowiecie się szczegółowo niżej - warunki są podobne, jak w poprzednich plebiscytach.

 

Kategorie rozmiarowe

Nasi zawodnicy startować będą w czterech kategoriach rozmiarowych. Do czego służą kategorie rozmiarowe? Niestety poszczególnie modele nie są produkowane we wszystkich rozmiarach. Niektóre strefy rozmiarowe niestety są wciąż mniej popularne od innych. My chcemy jednak wyróżnić tych, którzy odważają się wejść także w mniej popularne zakresy i dostarczać pięknej bielizny właścicielkom nie tylko średnich, ale także bardzo dużych, albo drobnych biustów, bądź tym, które noszą większe obwody pod biustem. Chcemy też pokazać, jak wygląda z naszego punktu widzenia bra-rynek i czego jeszcze na nim brakuje.

Być może niektóre z Was będą zawiedzione brakiem podziału na kategorie H-J i JJ+ - nie oznacza on, że uważam te grupy za mniej godne uwagi, lecz wynika z przyczyn praktycznych - głosów oddawanych w tych kategoriach było na tyle mało, że trudno było o wyłonienie zdecydowanych prowadzących w tak wąskich konkurencjach. Obie te kategorie zostaną połączone w jedną: H+.

Proszę Was więc o zgłaszanie kandydatur w następujących kategoriach rozmiarowych:

60-65 A-C: Adresowana do posiadaczek drobniejszych biustów, noszących miseczki AA, A, B i C. Miseczki D zapraszam już do kolejnej kategorii. Nie chodzi tu jednak o powszechnie dostępne rozmiary typu 70A czy 75B - warunkiem dopuszczenia danego modelu do plebiscytu jest obecność w nim rozmiarów obwodów 65 i/lub 60 (UK 30 i/lub 28).


D-GG: Kategoria ta obejmuje tradycyjny zakres rozmiarowy większości produkowanej bielizny D+, czyli miseczki od D do GG włącznie.

 

 

H+: W tej kategorii startują tylko modele szyte w miseczkach H i większych.

 

 

85+: Do tej kategorii zgłaszamy modele, które produkowane są w rozmiarach obwodów większych od 85 (brytyjskie 38) oraz spełniają wymagania miseczkowe całego plebiscytu (wymienione poniżej). 

 

 

Kryteria kwalifikacji

Do plebiscytu NIE zakwalifikują się modele:

  • produkowane w zakresie miseczek A-D lub mniejszym i bez dostępnych obwodów zaczynających się cyfrą 6
  • te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej F (nie dotyczy kategorii A-C)
  • te, które produkowane są w rozmiarówce europejskiej i nie przekraczają miseczki europejskiej G (nie dotyczy kategorii A-C).

Za podstawowy system rozmiarów, według którego kwalifikujemy modele do kategorii, przyjmujemy wciąż system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski). Być może, ze względu na powiększanie się oferty spoza tego rejonu (np. polskiej), w przyszłych plebiscytach przejdziemy na rozmiarówkę EU jako punkt odniesienia, sądzę jednak, że jest na to jeszcze za wcześnie.

 

Kategoria PL, czyli Teraz Polska!

W związku z coraz większymi postępami czynionymi przez polskie firmy bieliźniane w dziedzinie biustonoszy o poszerzonym zakresie rozmiarów, wpadłam na pomysł, by specjalnie wyróżnić polskie marki w plebiscycie. Nie będę jednak tworzyła oddzielnego zbioru kandydatur ani oddzielnego głosowania - pozwólmy polskim biustonoszom konkurować na równi z wszystkimi innymi.

W wynikach jednak postaram się podać oddzielny ranking modeli marek polskich!

 

Jak zgłosić Najpiękniejszego?

Tradycyjnie proszę Was o głosowanie na konkretne modele, nie na najlepsze fotki katalogowe - zgłaszajmy więc raczej modele, które znamy z autopsji albo widziałyśmy, jak leżą na innych osobach w tym zakresie rozmiarowym, w którym zgłaszamy dany model.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • markę, nazwę modelu, typ (np. Freya - Oh La La plunge balcony)
  • wersję kolorystyczną (np. czarny, pomarańczowy, black ricamo :)
  • kategorię rozmiarową, w której zgłaszamy kandydata (np. D-GG czy 85+)
  • w przypadku zwłaszcza mniej znanych modeli - ucieszę się z linku do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta, ulży to nieco mej pamięci oraz ułatwi później prezentację laureatów.

Przykładowe zgłoszenie: Freya - Ooh La La plunge balcony, kolor blush, kategoria D-GG, link do fotki.

Zgłoszenia zbieram w komentarzach do tej notki!

 

Do kiedy zgłaszamy, kiedy głosujemy?

Chciałabym ogłosić plebiscyt 25 lutego. Dlatego proszę Was o zgłaszanie Waszych typów przez najbliższe 2 tygodnie, czyli do niedzieli 22 lutego włącznie.

 

Patronat i konkurs!

Naszym patronem oraz fundatorem nagród w konkursie przeznaczonym specjalnie dla głosujących stanikomaniaczek będzie po raz kolejny sklep Intimo4You, bardzo zasłużony dla biuściastej społeczności, znany stanikomaniaczkom od początku istnienia Stanikomanii :-) Intimo4you, oprócz sklepu internetowego, ma dwa salony stacjonarne: w Krakowie w centrum handlowym Kraków Plaza (Aleja Pokoju 44) oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20). Znajdziecie w nich bieliznę takich marek, jak m.in.: Freya, Fantasie, Elomi, Panache, Cleo by Panache, Masquerade, Huit, Cake Lingerie, Marlies Dekkers, Shock Absorber, a także polskich Kris Line i Samanta.

O konkursie i nagrodach dowiecie się przy okazji głosowania. Jak zwykle, konkurs będzie twórczy i z podtekstem konsumenckim, a nagrody wzbogacą, mam nadzieję, Wasze szuflady o nowe kusidełka :-)

Zapraszam więc do zgłaszania Waszych Najpiękniejszych (Kusidełek)! :-) 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 195
Zakładki:
Niezbędnik
Blogi w Polsce
Fora i strony w Polsce
Blogi na świecie
Fora i strony na świecie
Serwisy branżowe
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...