sobota, 31 marca 2012

Prezentuję Wam rezultaty kolejnego głosowania w ramach tegorocznego plebiscytu na Kusidełko. Po raz pierwszy głosowałyście nie na same biustonosze, lecz na komplety, czyli biustonosze bądź gorsety z majtkami - z zachowaniem, oczywiście, kategorii rozmiarowych i kryteriów dopuszczających do plebiscytu jako całości. Wyniki głosowania są i podobne, i różne od tych biustonoszowych. Jak? Przekonajmy się.

 

Kategoria 60-65 A-C

Pierwsza trójka prawie pokrywa się z wynikami Najbardziej Kuszącego Stanika. Znalazły się w niej komplety:

1. Onlyher - Tabasco biustonosz + figi

2. Atlantis - Tyra biustonosz + figi

3. Onlyher - Espresso biustonosz + figi

Na Tabasco z figami głosowało 17 osób, mniejszy entuzjazm wywołał zestaw ze stringami - padły na niego dwa głosy :) Tyra zdobyła głosów 10, a Espresso już tylko 6. Nawiasem mówiąc, ogólna liczba głosujących na komplety we wszystkich kategoriach jest nieco niższa, niż w przypadku Kusidełka biustonoszowego - zapewne dlatego, że mniejsza liczba stanikomaniaczek kupuje komplety i dobrze je zna.

Kolejne miejsca w tej kategorii to już tylko pojedyncze głosy na komplety Ewy Michalak.

Dzięki tym pojedynczym głosom na Effuniaki inaczej prezentuje się zestawienie popularności marek:

1. Onlyher

2. Atlantis

3. Ewa Michalak

Uderza brak w małobiuściastej kategorii gorsetów, a drobne biusty przecież tak pięknie się w nich prezentują. Kto ogorsetuje drobniejsze piersi?

 

Kategoria D-GG

To z kolei najbardziej gorsetowa ze wsystkich kategorii - na pierwszym miejscu niepodzielnie króluje komplet Delphi basque w kolorze grafitowym z figami (16 głosów). Delphi bardzo przypadła Wam do gustu także jako biustonosz - w plebiscycie biustonoszowym dzieliła drugie miejsce z Pawimi Okami, tutaj również wystąpiła jako komplet z biustonoszem i zajęła miejsce szóste. Gdyby więc zsumować gorset z biustonoszem, przewaga nad konkurencją byłaby większa - bez tego nie jest ona duża, bo tylko dwa głosy dzielą pierwsze miejsce od drugiego, na którym znalazła się Ewa Michalak z miękkim half-cupem HM Burgund ze stringami. Na trójce znowu Ewa Michalak - CH Pawie Oka + szorty (nie dziwię się Waszej sympatii do Pawich Ok, był to pierwszy model, jaki sobie zamówiłam z jesiennej kolekcji Ewy :), ale, uwaga, dzieli tę pozycję z marką Fauve i half-cupem Merissa z figami (wersja black/gold) (obie po 10 głosów). Mamy więc:

1. Masquerade - Delphi graphite/black gorset + figi

2. Ewa Michalak - HM Burgund + stringi

3. Ewa Michalak - CH Pawie Oka + szorty / Fauve Merissa black/gold half-cup + figi

Fauve w tej konkurencji mocno depcze po piętach liderkom!

Na czwartą pozycję spadła Rhea Masquerade z szortami w kolorze mulberry, niżej - wspomniana Delphi we wcieleniu biustonoszowym z figami na spółkę znowu z Fauve - half-cupem Emmanuelle z szortami w wersji mint liqueur.

W zestawieniu marek także wygrywa Masquerade (42 głosy), choć i Ewa Michalak nie ma się czego wstydzić (37 głosów i pozycja druga). Fauve z 30 głosami zajmuje mocną pozycję trzecią:

1. Masquerade

2. Ewa Michalak

3. Fauve

W tyle za trzema liderkami, ale jednak widoczna jest Curvy Kate Showgirl (na różne komplety Krągłych Kasiek oddałyście 14 głosów). Bardziej niż w głosowaniu biustonoszowym przypadła Wam do gustu Miss Mandalay - 6 głosów. Tylko 5 głosów otrzymała Freya - jej bardziej luksusowa koleżanka Fauve wyraźnie bardziej Wam się podoba. Tylko trzy głosy padły na polskie Avocado. Przyznam, że szkoda mi tej marki, bo jej produkty są naprawdę piękne (zwłaszcza w kompletach) i na przekór tym trendom ;) zamierzam w najbliższym czasie znowu poświęcić jej nieco uwagi.

 

Kategoria H-J

Sienna marki Panache w wersji granatowo-śliwkowej z szortami uzyskała tu zdecydowaną przewagę nad konkurencją - 22 głosy w porównaniu z jednocyfrowymi wynikami pozostałych. Na drugim miejscu Bravissimo - Parisian Plume w kolorze blackberry z figami (wg mnie jedna z najładniejszych propozycji Bravissimo ostatnich sezonów) uzyskało... 3 głosy, po dwa głosy przypadło dwóm kompletom Ewy Michalak: Czerwona Panterka i PL Burgund, oba z figami - znalazły się więc na miejscu trzecim:

1. Panache - sienna granatowo-śliwkowa + szorty

2. Bravissimo - Parisian Plume blackberry + figi

3. Ewa Michalak - PL Czerwona Panterka + figi / Ewa Michalak - PL Burgund + figi

Pozostali kandydaci otrzymali już tylko pojedyncze głosy.

Zaskakuje mnie tu znowu brak marki Curvy Kate, zwłaszcza Showgirls, które przecież w kompletach prezentują się superefektownie. Czy H-biusty nie lubią już Kaś? Nie wspominając już o takich markach, jak Freya czy Fantasie, w tej kategorii całkowicie nieobecnych (gdzie, u licha, podziała się Arabelka?). Jeden głos padł za to na komplet Masquerade Delphi + figi, ta maskaradka zresztą miała swoją zwolenniczkę również w biustonoszowej kategorii H-J. Czemu tak mało, i dlaczego nie było więcej maskaradek wśród kandydatek- mam nadzieję, że wypowiedzą się nosicielki miseczek H. Jedno jest pewne - miękka balkonetka Sienna w wyższych kategoriach miseczkowych wciąż radzi sobie doskonale. Pamiętacie pewnie jej triumf z 2008 roku - ten model się po prostu nie starzeje :)

Zestawienie marek zaś wygląda w tej kategorii następująco:

1. Panache Superbra

2. Ewa Michalak

3. Bravissimo

 

Kategoria JJ+

Rzekłabym, że to już się robi nudne ;) Co prawda sama bardzo polubiłam Siennę Panache w wersji navy/plum, ale chętniej widziałabym nieco intensywniejszą konkurencję w kategoriach powyżej H.  W JJ+ Sienna wygrała 13 głosami z dwoma kompletami Ewy Michalak: PL Fuksja + figi pełne oraz PL Carmen + szorty (oba po... dwa głosy). Pozostałych już nie wymieniam, bo otrzymali tylko pojedyncze głosy. Mamy więc:

1. Panache - sienna granatowo-śliwkowa + szorty

2. Ewa Michalak - PL Fuksja + figi pełne? / Ewa Michalak - PL Carmen + szorty

Po zsumowaniu głosów otrzymanych na poszczególne marki, otrzymujemy:

1. Panache Superbra

2. Ewa Michalak

3. Bravissimo

Całkowity brak marki Freya oraz Curvy Kate nie nastraja optymistycznie. Czy oznacza to, że kroje Frejek i Kasiek do K nadal nie stają na wysokości zadania, czy też po prostu żaden z kompletów tych marek tym razem nie oczarował JJ-biustów? Może jest ich po prostu za mało i nie ma za bardzo w czym wybierać?

 

Kategoria 85+

Na pewno jesteście zaskoczone, że Elomi - Lara half-cup black + figi (deep brief) znalazła się na miejscu pierwszym, nieprawdaż? ;-) (12 głosów). Na tym jednak kończy się powtórka z biustonoszowego Kusidełka, dyżurnym Effuniakiem tej kategorii została bowiem Czerwona Panterka z figami (głosów 5). Na trzecim miejscu - wreszcie jakaś niespodzianka, czyli debiut marki Bestform: komplet Sophia w kolorze mocca + szorty (4 głosy). I to by było na tyle:

1. Elomi - Lara half-cup black + figi (deep brief)

2. Ewa Michalak - Czerwona Panterka + figi

3. Bestform - Sophia mocca + szorty

Zestawienie marek wygląda podobnie:

1. Elomi

2. Ewa Michalak

3. Bestform

Nie mam jeszcze żadnego Bestforma i po Waszej (jedynie czterogłosowej, ale oczywiście cennej) rekomendacji będę chyba musiała spróbować. Uderza fakt, że elegancka, ale dość stonowana Sophia znalazła się w tym zestawieniu. Czy to wynik niedużego wyboru na rynku, czy też mamy faktycznie istotne grono miłośniczek barw z gamy kawowych? A może zdecydował krój Sophii, o którym słyszałam wiele dobrego?

Na koniec nie powstrzymam się i pokażę Wam, na co zagłosowałam ja, a czego Wy jeszcze pewnie nie miałyście okazji docenić - zapewne z uwagi na to, że marka Elomi jest u nas znana jeszcze z niewielu modeli, takich jak zwycięska Lara czy Caitlyn. Ophelia - to mój wybór w tej kategorii. Co prawda nie mam tego biustonosza ani kompletu, ale mimo to pozwoliłam sobie na niego zagłosować: krój tego push-upa jest mi znany (jest w mojej szufladzie czarny Elomi Smoothing o identycznym fasonie), oglądałam też próbki dolnej części kompletu i zachwyciły mne materiały - wzór, lekki połysk - dla mnie to najlepsza panterka sezonu. Bardzo mi się podoba ten kusidełkowy kierunek, w którym zmierza Elomi :)

 

 

Podsumowanie: komplety a niekomplety

Gusta stanikomaniaczek co do kompletów okazały się podobne do biustonoszowych, ale jednak nie identyczne. Niektóre marki w tym głosowaniu poradziły sobie lepiej niż w poprzednim.

Mocniejszą pozycję uzyskała Fauve - w kategorii D-GG otrzymała o 9 głosów więcej niż w głosowaniu biustonoszowym, i to mimo mniejszej liczby głosujących na komplety. Nie doceniły jednak Fauve posiadaczki biustów z zakresu A-C - być może niewiele z Was miało do czynienia z Brianną w komplecie. W A-C królowała Onlyher na spółkę z Atlantisem.

Zastanawiam się, z czego wynika większe powodzenie Fauve w tym głosowaniu - być może miłośniczki pięknie zakomponowanych kompletów (przypominam, mniej liczne niż te głosujące na same biustonosze) po prostu częściej kupują Fauve niż ktokolwiek inny. A trzeba przyznać, że komplety Fauve są naprawdę zjawiskowe, choć ich zakup to spora inwestycja.

Masquerade wyprzedziła Ewę Michalak w kategorii D-GG, podczas gdy w głosowaniu biustonoszowym było odwrotnie. Myślę, że Ewa przegrała brakiem gorsetów w swoich kolekcjach. Ciekawe, czy zaowocuje to wprowadzeniem ich do produkcji? :) Przewaga Maskaradek jest tu jednak mniejsza, niż przewaga Effuniaków w poprzednim głosowaniu.

Więcej głosów w tej konkurencji dostały też Showgirlsy Curvy Kate, choć wciąż dziwi ich stosunkowo niska pozycja. Myślę, że tę zwyżkę zawdzięczają efektownym majtkom. Oprócz tego zobaczyłyśmy w czołówce Kompletu markę Bestform, nie zobaczyłyśmy natomiast Frei.

Warto też zauważyć, że w Najpiękniejszym Komplecie właściwie każda kategoria ma swego Effuniaka :) Mimo większej widoczności kilku innych marek w porównaniu z głosowaniem biustonoszowym, Ewa Michalak w Kompletach radzi sobie również doskonale. Nawet w kategorii A-C Najpiękniejszego Kompletu pojawiły się głosy na komplety tej polskiej marki (z kolei w biustonoszowym głosowaniu nie było nawet kandydata, a na dopisaną kandydaturę padł jeden głos).

Nie jestem pewna, na ile majtki stały się rzeczywiście ważnym kryterium wyboru. Z jednej strony sporo wyników pokrywa się z głosowaniem na Najbardziej Kuszący Biustonosz. Różnice jednak mogą wskazywać, że kryteria tym razem były inne. A może Effuniaki również sporo zawdzieczają niezłym majtkom? Chętnie dowiem się od Was, na ile był to istotny czynnik.

Gorsety zaznaczyły swoją obecność silnie, ale tylko w kategorii D-GG. To fatalnie! A co z pozostałymi kategoriami? Czemu producenci nie szyją gorsetów w większych zakresach rozmiarów? Miłośniczkom gorsetów w większych rozmiarach przypomnę jednak o istnieniu marki Bravissimo - może warto się zainteresować modelem Lola Luxe, który sama wpisałam do kandydatur w plebiscycie Męskie Gusta? :)

 

Kaprysy elektoratu ;)

Powiem Wam, że cały czas umieram z ciekawości, jak też wyniki Kusidełka mają się do faktycznej sytuacji rynkowej, czyli, na przykład, wielkości sprzedaży poszczególnych modeli. Od 2009 roku minęły dwa lata - od tamtej pory nasz wybór i dostępność różnych marek tylko się zwiększyła, mam natomiast wrażenie, że wybory stanikomaniaczek stały się bardziej jednostajne. Dość powiedzieć, że w najpopularniejszej kategorii rozmiarowej D-GG Kusidełka zgłoszono w tym roku tylko 45 kandydatur - w porównaniu z 60 sprzed dwóch lat (kategoria DD-G).

Powodzenie Effuniaków, zwłaszcza tych wprowadzonych w sezonie jesienno-zimowym, jak Burgundy i Pawie Oka, może wiązać się z faktem, że nigdy wcześniej biustonosze tej marki nie występowały w takim wyborze i nie były na tak dobrym poziomie stylistycznym i jakościowym, jak w ciągu ostatnich miesięcy. Z drugiej strony - ten plebiscyt ma charakter estetyczny i wybieracie w nim to, co najbardziej Wam się podoba wizualnie - co nie musi pokrywać się z zawartością szuflad głosujących. Ostatecznie, oprócz efektownych Kusidełek, mamy tam też biustonosze o bardziej codziennym charakterze.

Z jeszcze innej strony - nie da się ukryć, że stanikomaniaczki to trochę specyficzna grupa, szybko reagująca na rynkowe nowości, takie jak wprowadzenie nowej marki (przecież Onlyherki to też kwestia ostatniego sezonu) czy też bezprecedensowy rozwój marki już znanej (Ewa Michalak). Na to, do czego już się przyzwyczaiłyśmy, jak eleganckie koronki Fauve, kolorowe Freye, zwiewne Avocado - zwracamy już mniejszą uwagę, zresztą nagrodziłyśmy je już swoim zainteresowaniem w poprzednich plebiscytach. A może macie jakieś własne teorie wyjaśniające przyczyny, dla których poprzednio doceniane marki zostały tym razem usunięte w cień?

 

Rozczarowanie konsumentek?

I moje... Martwi mnie niewielkie zainteresowanie głosujących wyższymi kategoriami miseczkowymi. W kategoriach tych zgłoszono niewiele kandydatur i padło niewiele głosów. To pierwsze można wytłumaczyć mniejszym wyborem (zwłaszcza w porównaniu z kategorią D-GG, najobficiej reprezentowaną), przyczyna tego drugiego zaś nie jest dla mnie oczywista. Przy okazji poprzednich wyników podałam przykład - ponad 100 głosujących na JJ+ w 2009 roku i 25 głosujących w tym roku. Być może zadziałał efekt, o którym wspominała jedna z komentatorek - stanikomaniaczki głosują w bardziej zdyscyplinowany sposób i bardziej biorą sobie do serca wskazówkę, by nie głosować na ładne zdjęcia, lecz na faktycznie wypróbowane przez siebie bądź widziane na innych modele. Trudno mi jednak uwierzyć, by JJ-plusów było wśród nas tak mało.

Dlaczego więc większe miseczki mniej głosują? Czy nie mają na co, czy może przestało je interesować Kusidełko i nie zależy im już na tym, by sygnalizować swoje potrzeby głosowaniem? A może przeciwnie - jesteśmy już tak nasycone wyborem na rynku, że wolimy hasać po sklepach i głosować portfelami niż klikać w sondaże? :-)

 

85-plusy na start!

Dla równowagi, optymistyczny akcent. Jestem zadowolona z tego, że zdecydowałam się wprowadzić kategorię 85+. Nie uderza ona może liczbą kandydatur ani głosujących, udało się jednak wyróżnić marki, które nie lekceważą tej części tabeli rozmiarów, mam tu na myśli głównie Elomi. Szkoda oczywiście, że konkurencja była niewielka, ale to wszak dopiero początek. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach pojawi się przede wszystkim więcej modeli, bo ileż można głosować na Larę? Zresztą w najbliższym czasie postaram się zaprezentować propozycje Elomi na przyszłą jesień - robi się coraz ciekawiej.

 

Na zakończenie

Jestem ogromnie ciekawa Waszych wniosków z tego plebiscytu. Na ile rezultaty odzwierciedlały gusta wyborców (wyborczyń?), a na ile wynikały z takiej a nie innej sytuacji rynkowej - dostępność modeli, cen?

Mam również wrażenie, że czołówka zarówno Kusidełek, jak i Kompletów jest dość jednostajna stylistycznie: przed oczami robi się fioletowo-czerwono-srebrno-czarno... Czy to dlatego, że barwy te dominowały ostatnimi czasy w kolekcjach, czy też rzeczywiście większość stanikomaniaczek kocha fiolety i burgundy, za nic mając szafiry, szmaragdy, złoto, czy wielobarwne łączki?

Na zakończenie zakończenia, dziękuję wszystkim głosującym oraz gratuluję laureatom. To Was wybrała stanikomaniacka awangarda - takie wyróżnienie zobowiązuje ;-)

A Męskie Gusta niech się nie niepokoją - za chwilę Wasza kolej!

14:47, kasica_k
Link Komentarze (19) »
piątek, 30 marca 2012

Nie da się ukryć, że wystawiłam Waszą cierpliwość na próbę dłuższym oczekiwaniem, mam jednak nadzieję, że umiliły je Wam zapowiedzi nowych kolekcji (do których niebawem wrócimy) i inne rynkowe newsy :) Wasz wybór jednak domaga się jak najszybszego ogłoszenia, więc bez moich ulubionych długich wstępów - oto Kusidełka 2011, czyli Najbardziej Kuszące Biustonosze.

 

Kategoria 60-65 A-C

 

Z niekłamaną przyjemnością ogłaszam fantastyczny debiut nowej marki! Tym większą, że jest to marka polska. Mam nadzieję, że Onlyher - bo to o niej mowa - wpisze się na stałe w polski biuściasty krajobraz. Onlyherki całkowicie zawładnęły drobnobiuściastą kategorią: piękne czerwone Tabasco zajęło w niej pierwsze miejsce (22 głosy). Zaraz za nim uplasowało się Espresso (8 głosów), dalej Tyra w kolorze dusky pink marki Atlantis (7 głosów) wraz z modelem Brianna marki Fauve w wersji czarnej.

1. Onlyher - Tabasco

2. Onlyher - Espresso

3. Atlantis - Tyra dusky pink / Fauve - Brianna czarna

Niestety, wiecie już, że Brianna znika z kolekcji Fauve i zimą 2012 już jej nie będzie :(

Kolejne pozycje zajeły modele: Gossard Glossies w wersji czarnej oraz usztywniany model Fiore marki Audelle w wersji koralowej (zdziwiłaby mnie nieobecność tej marki). Tyle samo głosów, co Fiore (3 - liczba mało zawrotna, lecz odnotowania warta) zdobyła kolejna debiutująca w Kusidełku polska marka - Ava z modelem Camisha push-up. Coraz częściej słyszę ostatnio o Avie.

Po zsumowaniu wersji kolorystycznych, nadal prowadzi Tabasco. Po zsumowaniu kolorów Brianny (czerń i fiolet) zachowuje ona pozycję trzecią, a Tyra marki Atlantis (niestety również odchodzącej w cień) spada na pozycję czwartą.

1. Onlyher - Tabasco

2. Onlyher - Espresso

3. Fauve - Brianna

Podobnie prezentuje się ranking marek:

1. Onlyher

2. Fauve

3. Atlantis

Uderza nieobecność Ewy Michalak w tej kategorii - nie zgłoszono żadnej kandydatury, jeden głos tylko padł na HP Szaraka, w ramach opcji „Inne”. Dwa głosy oddano na również polską markę - Ava. Szkoda, że zgłoszono tak niewiele kandydatur (11) - myślę, że odzwierciedla to wciąż niezapełnioną lukę rynkową w niskich obwodach i miseczkach A-C.

 

Kategoria D-GG

 

Tu było zdecydowanie najwięcej zarówno kanydatur (45), jak i głosujących (237 ważnych głosów). I nic dziwnego - to wciąż najpopularniejsza i najlepiej obsadzona na rynku kategoria rozmiarowa. Sytuację tę odzwierciedla duże rozdrobnienie głosów - brakuje zdecydowanego lidera, takiego jak Onlyher w poprzedniej kategorii - przynajmniej jeśli chodzi o modele, bo z markami, jak się za chwilę przekonacie, jest nieco inaczej.

Zwyciężczyną jest Rhea marki Masquerade w pięknym kolorze mulberry - padło na nią 18 głosów (zauważcie - to mniej niż na Tabasco w kategorii A-C) ex aequo z całkiem podobnie ubarwionym HM Burgundem Ewy Michalak. Zwróćcie uwagę na fakt, że jeden ze zwycięskich modeli jest usztywniany, drugi - miękki. Okazuje się więc, że mimo ogólnej dominacji „sztywniaków” w tej kategorii, miękkie biustonosze wciąż bardzo sobie cenicie.

Druga pozycja należy znowu do tych samych dwóch marek (widać, jak zaciekle ze sobą konkurują!). Zajęły ją: CH Pawie Oka Ewy Michalak oraz grafitowa Delphi marki Masquerade (oba po 14 głosów). Pozycję trzecią znowu zgarnęła Ewa i HM Magnolia.

1. Ewa Michalak - HM Burgund / Masquerade - Rhea mulberry

2. Ewa Michalak - CH Pawie Oka / Masquerade - Delphi graphite+black

3. Ewa Michalak - HM Magnolia

Zaraz za Magnolią na miejscu czwartym znowu Effuniak - Granatowy Motyl. Half-cup marki Fauve - Lucia w wersji persian blue - dopiero na piątej pozycji. Czołówka składająca się z pierwszych trzech miejsc należy więc ostatecznie do Ewy Michalak.

Gdyby zsumować głosy, które padły na wszystkie miękkie half-cupy Ewy Michalak (krój HM), jej przewaga staje się druzgocąca - 47 głosów to niedyskutowane pierwsze miejsce. Za HMkami uplasowałyby się CH (usztywniane half-cupy o kroju zbliżonym do modelu Chaber) - 21 głosów, zrzucając Rheę Masquerade na pozycję trzecią:

1. Ewa Michalak - HM

2. Ewa Michalak - CH

3. Masquerade - Rhea

W klasyfikacji marek, jak się zapewne domyślacie, zwycięża Ewa Michalak - w sumie na jej biustonosze padło 79 głosów. Dalej plasuje się Masquerade z 49 głosami, potem Fauve - 21 głosów:

1. Ewa Michalak

2. Masquerade

3. Fauve

Jeszcze mniej, bo 16 głosów padło na modele Panache Superbra, za nimi Freya - 12 głosów. Zarówno luksusowa Fauve, jak i kolorowa Freya zostały w tyle za maskaradkami i Effuniakami. Okazuje się więc, że brytyjski design w tej najpopularniejszej kategorii przegrywa wśród stanikonaniaczek na całej linii z rodzimą marką. Myślę, że to powód do radości.

Smuci mnie jednak osobiście słaba pozycja polskiego Avocado - tylko 10 głosów, mimo że oba startujące modele - Rococo i Libertine - należą moim zdaniem do wyjątkowo kuszących. Jeszcze mniej głosów padło na efektowne Showgirls marki Curvy Kate, bo tylko 7. Co tu dużo mówić, Ewa Michalak w kategorii D-GG wymiotła konkurencję!

A mnie, na marginesie, cieszy mnie wyraźna dominacja moich ulubionych odcieni burgundowych, śliwkowych i granatowych w tej kategorii :)

 

Kategoria H-J

 

Tutaj mamy zupełnie odmienną sytuację, niż w poprzednich dwóch kategoriach. Bardzo zdecydowaną liderką jest marka Panache Superbra z modelem Sienna w kolorze granatowo-śliwkowym. Na Siennę padły 24 głosy na 53 oddane ważne głosy, czyli prawie połowa. Na drugim miejscu plasuje się Lizzie marki Cleo z już tylko 8 głosami (zdradzę tu, że Lizzie miała spore powodzenie wśród Męskich Gustów :-). Trzecie miejsce zajmuje Emily marki Curvy Kate w kolorze winogronowym - padło na nią 7 głosów.

1. Panache - Sienna granatowo-śliwkowa

2. Cleo - Lizzie

3. Curvy Kate - Emily grape

Na czwartym - drugi biustonosz Curvy Kate, Lottie w wersji indygowo-winnej, na spółkę z Bravissimowym Boudoir Beau. Zestawienia sumarycznego dla różnych wersji kolorystycznych nie ma sensu przedstawiać, byłoby bowiem identyczne - ani jeden z modeli nie wystąpił wśród kandydatur w więcej niż jednej wersji.

Kandydatur w tej kategorii zgłoszono jeszcze mniej niż w A-C - tylko 5, korzystając jednak z opcji „Inne” dopisałyście jeszcze 3 modele. Najwięcej głosów zebrała marka Panache Superbra (25), za nią znalazła się Curvy Kate z sumą 12 głosów. Na trzecim miejscu Cleo z ośmioma głosami:

1. Panache Superbra

2. Curvy Kate

3. Cleo

Na biustonosz Ewy Michalak oddano tylko jeden głos, co, przyznam, naprawdę mnie dziwi, po tak wielkim powodzeniu w poprzedniej kategorii, a przecież oferta Ewy jak najbardziej obejmuje również tę. Większe miseczki wyraźnie stawiają na miękkie biustonosze, bo w czołówce nie ma ani jednego usztywnianego modelu. Tylko jeden głos padł także na model marki Masquerade, która przecież oferuje już miseczki H. Najwyraźniej nie zdobyła ona jeszcze sympatii H-biustów.

Warto wspomnieć o marce Bravissimo - te udane konstrukcje (zwłaszcza Alana) są w Polsce mało popularne, zapewne ze względu na słabą dostępność - możemy je kupić jedynie w brytyjskich sklepach. Mimo to oddano na nie w tej kategorii 5 głosów, czyli prawie 10 procent. Dla porównania, w kategorii D-GG padły na Bravissimo tylko 2 głosy, ułamek procenta. Wnioski? Jeżeli, drogi producencie, chcesz zaspokajać potrzeby tej grupy rozmiarowej, ucz się od Brytyjczyków!

 

Kategoria JJ+

 

Kolejna nieliczna kategoria - tylko 6 kandydatur plus jedna dopisana w ramach opcji „Inne”. Podobnie jak w poprzedniej kategorii, zwyciężyła Sienna marki Panache - wersja granatowo-śliwkowa - zebrała 9 głosów. Drugie miejsce - o dziwo - należy do modelu PL Pawie Oka Ewy Michalak (6 głosów). Kto wyjaśni mi nieobecność tej marki w poprzedniej kategorii? I dlaczego na „jotjotplusy" głosowało już tylko 25 stanikomaniaczek? Czy to odbicie mało licznego elektoratu, czy może bardziej - skąpego wyboru na rynku?

Wracając do wyników - na miejscu trzecim znalazła się Freya Lacey z trzema głosami, trudno więc tu mówić o sukcesie... Miseczki JJ i K w wydaniu marki Freya nie mają chyba w Polsce wielu fanek... czyżby konstrukcje te jednak nie sprawdzały się zbyt dobrze?

1. Panache - Sienna granatowo-śliwkowa

2. Ewa Michalak - PL Pawie Oka

3. Freya Lacey

Zestawienie sumaryczne różnych wersji ujawnia większą przewagę Sienny - razem z wersją black/pink oddałyście na ten model 11 głosów, reszta zestawienia - bez zmian:

1. Panache - Sienna

2. Ewa Michalak - PL

3. Freya - Lacey

Wśród marek wygrywa Panache Superbra, za nią - Ewa Michalak i...Bravissimo, na które oddano w sumie 4 głosy (po 2 na oba startujące modele):

1. Panache Superbra

2. Ewa Michalak

3. Bravissimo

 

Kategoria 85+

 

Ta nowa w Kusidełku kategoria, o charakterze „obwodowym”, nie prezentuje się zbyt licznie (6 kandydatur plus jedna dopisana), nie odbiega jednak od mniej licznych kategorii „miseczkowych”. Oddano w niej 26 głosów, czyli podobnie, jak w kategorii JJ+. W sumie więc debiut można chyba uznać za udany i mieć nadzieję na większą w przyszłości liczbę zarówno kandydatur, jak i głosów... ja w każdym razie chcę taką nadzieję mieć :-)

Nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, ze wśród 85-plusów dominuje marka Elomi. Model Lara w wersji czarno-srebrnego half-cupa zajął miejsce pierwsze z 12 głosami i to też wcale mnie nie dziwi. Na drugim miejscu z zaledwie czterema głosami - Carmen Ewy Michalak, dalej (dwa głosy) Maggie Elomi w kolorze blackberry ex aequo z full-cupową wersją Lary.

1. Lara half-cup czarny

2. Ewa Michalak - Carmen

3. Elomi - Maggie / Elomi - Lara full-cup czarny

Na pozostałe modele padło po jednym głosie. Różnych wersji kolorystycznych brak, nie będzie więc podsumowania. Wśród marek dominuje Elomi (16 głosów), za nią Ewa Michalak (5 głosów), na inne oddano głosy pojedyncze.

1. Elomi

2. Ewa Michalak

Zastanawia mnie w tej kategorii brak innych marek polskich. Kryterium dopuszczającym do niej była produkcja obwodów powyżej 85, plus te same wymagania ogólne, jakie dotyczyły wszystkich pozostałych kategorii: dostępna miseczka brytyjska F bądź polska G. Kryteria te spełniają choćby niektóre modele marki Avocado. Drogie Avocado, czemu stanikomaniaczki 85+ nie wiedzą o Twoim istnieniu?

Jeden głos padł na jedyny zgłoszony model marki Kris Line (Brillant), który w obwodzie 90 produkowany jest co prawda tylko do miseczki G, ale jest to G zbliżone do brytyjskiego, zatem jego kwalifikacja nie budzi wątpliwości. Pewnie w podobnym zakresie dałoby się znaleźć więcej Krisów, jednak marka ta przegrała z kretesem ze słabo dostępną w Polsce Elomi... to od Elomi więc należy się uczyć, chcąc trafić w gusta stanikomaniaczek 85+ :-) Wybór ten zgadza się także z moim - Elomi to jedna z moich ulubionych marek.

 

Wnioski?

Kusi, by porównać tegoroczną edycję z tą, która odbyła się w 2009 roku. W drobnobiuściastej kategorii 60-65 A-D dwa lata temu triumfy święciła marka Masquerade, która w tegorocznej edycji została usunięta z kategorii za sprawą zmiany zakresu rozmiarów tej kategorii na A-C (bez miseczki D). Wydawać by się mogło, że marka ta w związku z tym ma szansę zdominowania kolejnej - D-GG, w której przed dwoma laty uzyskała druzgocącą przewagę. Tak się jednak nie stało - D-GG w tym roku należało do Ewy Michalak.

Chciałoby się zapytać: gdzie się podziały dawne Maskaradki? Czyżby przestały podobać się Polkom? Czy to wina zmiany stylu, czy też po prostu Ewa Michalak okazała się lepsza? Osobiście sądzę, że ważne są oba powody. Masquerade ostatnio trochę jakby straciło wigor, mimo powiększenia zakresu rozmiarów do H, Effuniaki natomiast w porównaniu z 2009 rokiem eksplodowały kolorami i jeszcze wzbogaciły ofertę konstrukcji, które, jak się zdaje, trudno przebić pod względem kuszącej ekspozycji i modelowania biustu.

Kategoria H-J mocno mnie zaskoczyła - dwa lata temu w obejmującym ją zakresie GG-J bardzo silną pozycję miała Ewa Michalak, podczas gdy w tegorocznej edycji kategoria ta skurczyła się, a Effuniaki były w niej prawie niewidoczne, wygrała natomiast Panache Superbra. Jestem też bardzo zaskoczona bardzo słabą obecnością marki Avocado, która dwa lata temu poradziła sobie doskonale. Co się stało?

Podobne zdziwienie budzą we mnie także wyniki kategorii JJ+ - podczas gdy w 2009 roku JJ+ pełna była plandży Ewy Michalak, w tym znalazł się w niej tylko jeden. W kategorii tej głosowało dwa lata temu około dwóch setek stanikomaniaczek, w tym roku - zaledwie dwadzieścia pięć osób! Na same Effuniaki w kategorii JJ+ dwa lata temu oddano 133 głosy, w tym - sześć. Czy świadczy to o tym, że „trudniejsze” grupy rozmiarowe przestały interesować się ładną bielizną? A może o tym, że rynek ten, zamiast rosnąć - kurczy się i osoby te po prostu nie znajdują niczego dla siebie? Czy Ewa Michalak rzeczywiście nie zaoferowała ostatnio niczego interesującego JJ-plusom? Powiem, że niepokoi mnie to i intryguje zarazem - jestem ciekawa, co o tym myślicie...

Zostawię Was z tymi trudnymi pytaniami, jednocześnie zapowiadając, że w kolejnej notce zajmiemy się wynikami głosowania na Najpiękniejszy Komplet. Czy wyniki wyborów Kompletu odzwierciedlają te same tendencje, co w głosowaniu biustonoszowym? Czy wyciągniemy z nich podobne, czy też całkiem inne wnioski? Niebawem się wyjaśni. Na zakończenie - dziękuję Wam jeszcze raz za głosy oddane w plebiscycie oraz cierpliwość w czekaniu na wyniki :-)

01:03, kasica_k
Link Komentarze (45) »
 
1 , 2 , 3 , 4
Archiwum
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...