wtorek, 23 lipca 2013

Lato w pełni - najwyższy czas na plebiscyt i konkurs! Będzie on być może zaskoczeniem dla wiernych czytelniczek, które wiedzą, że nie przepadam za tzw. nudziarzami ;-) To jednak nie powinno stanowić żadnej przeszkody, ponieważ nude, czyli kolor cielisty, znany także w naszych rejonach jako: beżowy, ciasteczkowy, herbatniczkowy, biszkoptowy, latte, cappuccino - jest jednym z najpowszechniej produkowanych i noszonych bieliźnianych kolorów. Jego zastosowanie jest bardzo konkretne i praktyczne, a mianowicie - ma zlewać się ze skórą i pozostać dzięki temu niewidocznym pod ubraniem. Większość z nas, bez względu na gusta, ma w swojej garderobie przynajmniej jednego nudziarza.

Za co jeszcze cenimy „cielaki”? Tego na pewno dowiemy się z wyników naszego plebiscytu :-) Myślę, że kryteriów jest mnóstwo: od czysto praktycznych i użytkowych po estetyczne. Bo kto powiedział, że biustonosz o cielistej barwie nie może być piękny i ciekawy? Projektanci mają tu niełatwe zadanie (klientki oczekują jednolitej barwy i przeważnie także gładkości), ale niektórym udaje się wywiązywać z niego całkiem nieźle!

O tym, za co cenimy cieliste biustonosze, mam też nadzieję dowiedzieć się bezpośrednio od Was, ponieważ plebiscytowi już tradycyjnie towarzyszyć będzie konkurs, ściśle powiązany z nim tematycznie. Ale o tym później. Bo zanim zaczniemy głosować na Najlepszy Cielisty Biustonosz, poproszę Was jak zwykle o zgłoszenie Waszych typów! Jaki cielisty model jest Waszym ulubionym? Który nosicie najczęściej i najchętniej, który najbardziej Wam się podoba, bez którego nie potraficie się obejść? Który zasługuje na Złotą Kokardkę Stanikomanii?

 

Kategorie rozmiarowe

Nasi zawodnicy startować będą w pięciu kategoriach rozmiarowych, podobnych do tych, jakie znamy już z plebiscytu na Kusidełko. Podział wynika z tego, że niestety nie wszyscy godni uwagi nudziarze produkowani są we wszystkich rozmiarach. My zaś chcemy, by nasz plebiscyt miał w sobie pierwiastek bra-lobbingu, czyli pokazywał sytuację rynkową z punktu widzenia różnych grup rozmiarowych oraz wyróżniał tych, którzy zaspokajają potrzeby wciąż jeszcze zaniedbywanych grup.

Proszę Was więc o zgłaszanie kandydatur w następujących kategoriach rozmiarowych:

60-65 A-C: Adresowana do posiadaczek drobniejszych biustów, noszących miseczki AA, A, B i C. Miseczki D zapraszam już do kolejnej kategorii. Nie chodzi tu jednak o powszechnie dostępne rozmiary typu 70A czy 75B - warunkiem dopuszczenia danego modelu do plebiscytu jest obecność w nim rozmiarów obwodów 65 i/lub 60 (UK 30 i/lub 28).


D-GG: Kategoria ta obejmuje tradycyjny zakres rozmiarowy większości produkowanej bielizny D+, czyli miseczki od D do GG włącznie.

 

H-J: Kategoria ta obejmuje rozmiary od miseczki H do J włącznie. 

 

 

JJ+: W tej kategorii startują tylko modele szyte w miseczkach JJ i większych.

 

 

85+: Do tej kategorii zgłaszamy modele, które produkowane są w rozmiarach obwodów większych od 85 (brytyjskie 38) oraz spełniają wymagania miseczkowe całego plebiscytu (wymienione niżej). 

 

 

Kryteria kwalifikacji

Do plebiscytu NIE zakwalifikują się modele:

  • produkowane w zakresie miseczek A-D lub mniejszym i bez dostępnych obwodów zaczynających się cyfrą 6
  • te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej F (nie dotyczy kategorii A-C)
  • te, które produkowane są w rozmiarówce europejskiej i nie przekraczają miseczki europejskiej G (nie dotyczy kategorii A-C).

Za podstawowy system rozmiarów, według którego kwalifikujemy modele do kategorii, przyjmujemy system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski).

Jeśli chodzi o ramy czasowe - nie mamy obowiązku ograniczać się do aktualnych kolekcji, zwłaszcza że wiele modeli tego rodzaju to wieloletni weterani kolekcji bazowych :-) Pierwszy plebiscyt na Najlepszy Cielisty Biustonosz potraktować możemy jako Cielaka Debeściaka Wszech Czasów ;-)

Jeśli chodzi o kolor - z zasady nie przyjmujemy kremów, kości słoniowych ani bieli, w drodze wyjątku przyjąć możemy bardzo jasny róż, zlewający się ze skórą niektórych karnacji. Stanikomaniaczki ciemnoskóre, jeśli są takie w naszym gronie, oczywiście także mogą zgłaszać swoich kandydatów! Nie przyjmujemy natomiast kolorowych nadruków, kontrastowych lamówek. Cielisty powinien być kolorystycznie jednolity.

Zgłaszać można modele zarówno miękkie, jak i usztywniane. Niektóre z Was proponowały, by dla miękkich i usztywnianych staników stworzyć oddzielne kategorie, ja jednak sądzę, że groziłoby to zbytnim rozdrobnieniem głosów. Rozważam natomiast stworzenie osobnych rankingów dla miękkich i usztywnianych przy podawaniu wyników. 

 

Jak zgłosić Cielistego?

Tradycyjnie proszę, żebyśmy nie głosowały na najlepsze fotki katalogowe - zgłaszajmy więc raczej modele, które znamy z autopsji albo widziałyśmy, jak leżą na innych osobach w tym zakresie rozmiarowym, w którym zgłaszamy dany model.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • markę, nazwę modelu, typ (np. Superbra Tango plunge) - koloru podawać nie trzeba :)
  • kategorię rozmiarową, w której zgłaszamy kandydata (np. D-GG czy 85+)
  • w przypadku mniej znanych modeli - ucieszę się z linku do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta, ulży to nieco mej pamięci oraz ułatwi później prezentację laureatów.

Przykładowe zgłoszenie: Superbra Tango plunge, kategoria H-J, link do fotki (tu nie jest konieczny ;)

Zgłoszenia zbieram w komentarzach do tej notki!

 

Do kiedy zgłaszamy, kiedy głosujemy?

Chciałabym ogłosić plebiscyt na początku sierpnia, dlatego proszę Was o zgłaszanie Waszych typów przez najbliższy tydzień, czyli do środy 31 lipca włącznie.

 

Patronat i konkurs!

Naszym patronem oraz fundatorem nagród w konkursie przeznaczonym specjalnie dla głosujących stanikomaniaczek będzie sklep Intimo4You, który, jak każdy szanujący się sklep z bielizną, ma w swojej ofercie całkiem sporo cielistych jej przedstawicieli. Intimo4you ma dwa salony stacjonarne (oprócz zapewne już Wam znanego internetowego): w Krakowie w centrum handlowym Galeria Kraków Plaza oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat.

O konkursie i nagrodach na razie cicho-sza - wszystkiego dowiecie się przy okazji głosowania. Tymczasem zdradzę tylko, że konkurs jak zwykle będzie twórczy i będzie można w nim wygrać nie tylko „cielaka” :-)

Na zakończenie jeszcze słówko o tajemniczym napisie na banerze plebiscytowym (którego historię znają już fanki z facebooka) - co to jest Cielę Prześliczne? Przepraszam antyfanki bydlęcych skojarzeń, ale to tylko drobne nawiązanie do pewnej nieco frywolnej piosenki Georges'a Brassensa, znanej po polsku jako Kwiat Przecudowny - można jej posłuchać tutaj :-)

Zapraszam więc do zgłaszania Waszych Najlepszych (Prześlicznych, Przewygodnych...) Cielistych! :-)

środa, 17 lipca 2013

Czyż istnieje lepszy czas na kolory spod znaku hot pink niż pełnia lata? W tym sezonie wyjątkowo chętnie sięgam po jaskrawy róż - jako alternatywę dla uwielbianego oranżu :-) Pzeżywam, można rzec, różowy renesans. I zupełnie nie rozumiem, skąd wzięła się cała ta zła prasa, którą przez lata miały odcienie różu. Jestem stanowczo przeciwna przyklejaniu różowości etykietki kiczu, bezguścia i obciachu! Czy to mocny i energetyczny, czy słodki i delikatny - to przecież piękny, dla wielu z nas bardzo twarzowy kolor.

Po tej tyradzie w obronie pink przedstawiam Wam obiecaną przy okazji opisu zapowiadanej kolekcji Curvy Kate recenzję bezszwowego foremkowca Smoothie. To już kolejny rurzowy bezszwowiec w mojej kolekcji po Pure Lace marki Sculptresse, tym razem w wydaniu usztywnianym. Ze względu na nieprzepuszczalność miseczek nadaje się raczej na chłodniejszą pogodę, na przykład taką, jak teraz.

Curvy Kate - Smoothie, rozmiar: 36G, kolor: malinowy [Rozmiary: 28-30 D-J, 32 D-HH, 34 D-H, 36 D-GG, 38 D-G, cena: ok. 159 zł; biustonosz został mi dostarczony do recenzji przez dystrybutora]


 

Estetyka

Smoothie to całkiem efektowna strojnisia, jak na bezszwowca. Żakardowe wzory to bardzo udany pomysł na zdobienie miseczek, które w tego typu modelach są całkowicie gładkie i jednobarwne (choć to ostatnie, moim zdaniem, niekoniecznie - dlaczego tak mało wzorków mamy na bezszwowcach, hm?). Panterka - to wzór modny i świetnie pasujący do bielizny. Panterka również często pogardzana jest za kiczowatość - stylistyczne konserwatystki pewnie już prychają z dezaprobatą, co tylko prowokuje moją przekorę ;) Słodko różowa panterka, do tego jeszcze mieniący się kryształek na mostku - istna Barbie.

Panterka na miseczce Smoothie. Cętki nie różnia się od reszty kolorem, lecz tym, że są matowe, ich tło zaś to połyskująca satynowa dzianina.

 

Kryształek jest zresztą całkiem udany - Swarovski to czy nie, bardzo ładnie błyszczy. Podobny kryształek zdobi przód majtek. Mam nadzieję, że srebrna metaliczna warstwa od spodu ozdoby utrzyma się... na razie bez szwanku przeszła pranie ręczne, bo przyznam się Wam, że jakoś nie mogę się odważyć na wkładanie „wytłoczków” do pralki.

 

Kokardki są dobrej jakości, tylko przyszyte nie całkiem starannie, jakoś nie zasłaniają miejsc wszycia ramiączek tak dobrze, jak by mogły (choć na fotce nie widać ;)

 

Nie da się ukryć - istnieją bezszwowce wykonane z lepszych, robiących bardziej lukśne wrażenie materiałów, jak choćby Ava marki Fantasie, którą cenię w tej kategorii najwyżej. W porównaniu z nimi Smoothie - cóż, trochę szeleści taniością, zwłaszcza gdy włożymy go pod tkaninę z dużą zawartością poliestru - szeleści całkiem dosłownie i słyszalnie.

Poza tym - wykonaniu nie mogę niczego zarzucić. Miseczki są porządnie wykończone, zwróciłam zwłaszcza uwagę na krawędzie - nie ma bowiem nic gorszego niż bezszwowiec, w którym cały efekt psuje odznaczająca się krawędź. Tu jest idealnie gładko! Ramiączka i zapięcie są wygodne i miłe w dotyku.

 

Dopasowanie

Miseczki okazały się za duże o około pół rozmiaru - co obserwuję zwłaszcza przy mniejszej piersi w postaci pewnej pustki w partiach górnych. Nie jest to jednak widoczne pod ubraniem. Lepiej jednak czuję się w Smoothie w obfitszo-biuściastych fazach księżyca, że tak powiem. Może powinnam zdecydować się na 36FF, tak jak w przypadku Avy? Pod biustem - w normie.

 

Kształt

Duży pozytyw! Termicznie profilowane miseczki zawsze budzą we mnie pewien niepokój: czy aby ich kształt zapewni mi pożądany efekt zebrania i podniesienia, czy krawędzie nie będą odstawały bądź wcinały się w pierś, itp. Kształt Smoothie okazał się jednak kompatybilny z moim własnym. Nie zauważyłam, by odbiegał od tego, który daje mi Ava. Z początku wydawało mi się, że gorzej zbiera, ale potem zrobiłam porównanie i nie widzę różnicy. Zbiera i podnosi doskonale.

 

Konstrukcja i podtrzymanie

Szeroki tył z siateczki zapinany na trzy haftki trzyma się doskonale. Do podtrzymania biustu nie mam zastrzeżeń.

 

Na granicy boków i tyłu wbudowano dobrze nam znane z wielu modeli pionowe usztywnienia boczne, które lubię, moim zdaniem staniki lepiej się z nimi układają. Czasem jednak zdarza się, że końcówki tych „bocznych fiszbin” uwierają - tu nic takiego się nie dzieje, usztywnienia nie odkształcają się w naciągnięciu, nie zawijają do środka, nic z tych rzeczy. Zachowują się idealnie.

 

 

Jeśli zaś chodzi o konstrukcję miseczek - wadą dla mnie jest zbyt małe wykrojenie pod pachą, co powoduje niestety obcieranie przy ruchach ręki. Problemem nie jest sama wysokość miseczek (nie można więc wszystkiego zwalić na rozmiar ;), lecz kształt krawędzi - widać to przy porównaniu z miseczkami Avy, które są w tym miejscu specjalnie wykrojone. 

 Górna krawędź miseczki od ramiączka do boku w Smoothie

 

Ten sam fragment w Avie - widać łukowaty podkrój.

 

Wygoda

Obniżam ocenę ze względu na obcieranie pachy. Nie daje się ono jakoś dramatycznie we znaki ani nie pozostawia śladów, ale jednak nie lubię przy każdym podniesieniu ręki do góry czuć fragmentem mięśnia piersiowego większego, że mam stanik :)

Poza tym Smoothie jest wygodna i przyjazna dla skóry. Obwód dobrze pracuje i nie ciśnie, ramiączka nieodczuwalne.

 

Do kompletuFigi są całkiem sympatyczne i wygodne, dość wysokie, choć nie są to typowe wysokie figi. Na zdjęciach trochę wygniecione po praniu ;) Miłe jest to, że producent nie zaoszczędził w ich przypadku na kryształku :-)

 

Cena

Narzuca się porównanie z innymi modelami tego typu. Cena £29 w brytyjskich sklepach online wydaje mi się raczej spora jak na Curvy Kate. Ale: wspomniana w notce Ava Fantasie kosztuje tam £35, a Freya Deco - £30. Ceny Smoothie w Polsce zaś są wyraźnie korzystniejsze od cen Deco: okolice 159 zł za Smoothie w porównaniu z 215 zł za Deco... Za tę różnicę w stosunku do Deco stawiam Smoothiemu piątaka :-)

 

Galeria

Zapraszam jak zwykle - nieco więcej zbliżeń na szczegóły :)

Uprzedzam, że kolory na fotkach trochę wariują - mam notoryczne trudności z fotografowaniem jaskrawych barw, za co przepraszam... W każdym razie barwa Smoothie to zdecydowany róż (nie czerwień). Taki jak na pierwszym zdjęciu w notce.

 

Podsumowanie

Eksperyment ze Smoothie uważam za udany i nawet wybaczam mu ten kiks z gnieceniem pachy. Nie jest to duży dyskomfort, wielokrotnie nosiłam ten stanik przez wiele godzin i denerwowało mnie to tylko w czasie większego upału, gdy denerwuje mnie wszystko ;) Zapowiadała się konkurencja dla Freyowskiego Deco i moim zdaniem jak dotąd Smoothie spełnił pokładane w nim nadzieje. Jest to całkiem udany bezszwowiec dla tych z nas, które nie mają ochoty wydawać 200 zł na biustonosz. Jak się będzie sprawował w dłuższym okresie - zobaczymy.

Niezwykle mnie frapuje, jak też Smoothie sprawuje się w tych zakresach rozmiarów, których Deco nie oferuje. Mam na myśli miseczki powyżej GG, które występują tu w obwodach od 28 do 34, w 28 i 30 sięgając aż do miseczki J. Sztywny bezszwowiec dla J-misek - to postęp na rynku. Czekam na Was - podzielcie się doświadczeniami!

czwartek, 04 lipca 2013

Biustonosz: Superbra by Panache. Tło: Solar :-)

Kto już troszeczkę poznał piszącą te słowa i jej gusta, wie, że jest uzależniona od koloru. Barwy i ich kompozycje są czymś, bez czego nie umiem się obejść nawet, gdy przechodzę stonowane, mniej papuzie fazy :-) Kolor musi być jakiś - musi domagać się zauważenia, nazwania. Obojętnie przechodzę więc obok bielizny w kolorach cielistych, neutralnych - jej zadaniem jest bowiem zlewanie się z tłem, czyli coś, czego przeważnie nie potrzebuję i za czym nie przepadam.

Ostatnio jednak zdarza się, że dana letnia szmatka, którą chcę nosić, ma barwę i poziom transparentności czyniące tak zwanego cielaka niezbędnym :) by nie zakłócać barwnej harmonii (harmonię tę mógłby ewentualnie wzbogacić kontrast, lecz kontrastowa bielizna wyraźnie widoczna pod ubraniem raczej nie wejdzie do repertuaru moich stylizacji).

Moje doświadczenia z cielistą bielizną są skąpe. Kiedyś jakaś bladoróżowa Porcelanka, kiedy indziej beżowa Perełka od Effuniaka, innym razem złota Charlotte (choć nazwanie tej strojnej damy cielakiem byłoby raczej krzywdzące). Idina to pierwszy mój cielak od bardzo dawna, a pod względem częstości używania zdecydowanie przewyższający wszystkie poprzednie. I jest to, jak dotąd, mój cielak idealny... no, prawie. Poniżej - szczegółowe uzasadnienie :-)

 

Superbra - Idina, krój: balcony, kolor: latte, rozmiar: 36G [Rozmiary UK 30-38 D-J, cena: ok. 175 zł; biustonosz został mi przekazany do recenzji przez dystrybutora].

 

 

Estetyka

Idina nie przyciąga zbytnio wzroku, bo i nie do tego jest przeznaczona. Jest to model na wskroś funkcjonalny i ma estetykę zbliżoną do rusztowania. Idina to szkielet stanika, stanik sprowadzony do systemu prętów, pasów i dźwigien, dzieło budowniczych dróg i mostów ;) Ma to jednak swój urok.

Koronka jest całkiem ładna, choć oczywiście wolałabym ją w fuksji albo turkusie (jest zresztą do złudzenia podobna do tej zastosowanej w Pure Lace). Kółka i regulatory w złoto-miedzianym kolorze są miłym, i jedynym akcentem (plus plakietka z logo Panache na obwodzie z tyłu). I bardzo dobrze - moim zdaniem próby ozdobienia tego systemu czymś więcej tylko zakłóciłoby jego czysty minimalizm. Może nie całkiem czysty, bo mamy tu koronkę zamiast gładkiej dzianiny, ale ażur dodaje tu bardzo pożądanej lekkości i przewiewności.

W kolorze miedziano-złotym są kółka na łączeniach ramiączek z resztą biustonosza oraz regulatory.

 

Miseczki i obwód pokrywa ta sama koronka.

 

Wracając jeszcze do koloru - jest to cielak z gatunku jasnych, co bardzo mnie cieszy, jako jasnoskórą. Na moim biuście to niemal stanik-niewidka.

Bardzo podoba mi się krój - pozioma krawędź, niskie jak na balkonetkę zabudowanie zbliża ten model do half-cupów i pozbawia całkowicie skojarzeń z namiotami w brudnym beżu :-) 

Mam jednak pewien zarzut względem Idiny: słabe, rozciągające się zapięcie. Jest raczej ściślakiem, ale silnie podejrzewam, że w nawet w za luźnym obwodzie zapięcie by się odkształcało. 

Zapięcie. Nie widać tu zbytnio odkształceń - fotka została zrobiona świeżo po praniu. W noszeniu niestety wygląda gorzej...

 

Dopasowanie

Obwód raczej ścisły, miseczki w stanach małych. Mam swój zwykły rozmiar i właściwie nosi się dobrze, ale pół rozmiaru więcej tu i tam nie zaszkodziłoby, zwłaszcza latem, gdy w upalną pogodę trochę się puchnie. Miseczki są elastyczne u góry, co pomaga przy asymetrii. 

 

Kształt

Biust w Idinie to porządnie zebrane kule. Krój z poziomymi szwami budził moje obawy, ale najwyraźniej wbudowane w boki zbierające panele świetnie spełniają swoją funkcję. Można powiedzieć, że biust mam w Idinie prawie jak w half-cupie, tylko lepszy: bez śladu spłaszczenia z przodu oraz żadnego odstawania krawędzi. 

 

Konstrukcja i podtrzymanie

Support przyzwoity, obwód dobrze pracuje (warstwa elastycznej koronki i siatki), miseczki są niskie, ale mostek wysoki, więc żadnego przelewania się - wszystko na swoim miejscu. Konstrukcyjnie bez zarzutu, zero fiszbinowych niespodzianek.

Jak już wspomniałam, arcyciekawy jest tutaj krój miseczek, który można by podejrzewać o rozstawianie piersi na boki ze względu na praktycznie poziome szwy, znane nam choćby z klasycznych full cupów, oraz, żeby daleko nie szukać... tradycyjnych Panaszowskich balkonetek. Idina albowiem jest, tak przynajmniej twierdzi producent, oparta na kroju Tango! Zaskakujące, biorąc pod uwagę moje half-cupowe skojarzenia oraz ilość narzekań na nadmierne zabudowanie czy rozstawianie, jaką zebrał ten krój przez swoją wieloletnią już obecność na naszym rynku.

Tymczasem - słowo stanikomaniaczki - Idina to nie jest zabudowany model... przynajmniej w moim rozmiarze. Nie ma też nadmiernie szerokich ani długich fiszbin oraz ani trochę nie rozstawia biustu, za to doskonale zbiera. Jak to możliwe? O czynienie cudów podejrzewam boczne panele w miseczkach (właściwie „półpanele”, bo są tylko w ich górnej części) i mało rozciągliwy obwód. A może Idina ma jeszcze jakieś inne, nieznane mi sekrety konstrukcyjne? Tak czy owak, brawo za odświeżenie i udoskonalenie tego już wysłużonego, ale jak widać, całkiem niezłego kroju.

Elastyczne u góry miseczki, podobnie jak w opiewanej wcześniej Pure Lace, są komfortowe bez najmniejszych strat na podtrzymaniu. Staję się coraz większą fanką takich rozwiązań. 

 

Wygoda

Wygodniczek z jednym wyjątkiem - zapięcie. Języczek pod zapięciem jest długi, ale lubi się zawijać pod spód i gryźć haftkami, pewnie przez to, że w naciągu zapięcie się odkształca, zwęża i ogólnie „wariuje”. Poprawione, nie gryzie.

Ramiączka w przedniej części podszyte miękką wyściółką, nieelastyczne. Łączenie gładkie i niegryzące. 

Ramiączko od spodu: granica między częścią podszytą (nieelastyczną) a elastyczną.

 

Do kompletu

Figi Idina budzą podobne, „strukturalne” skojarzenia, ze względu na skomplikowaną budowę z mnogością szwów. Trochę kojarzą mi się z majtkami naszej marki Avocado. Leżą świetnie, choć jak dla mnie, od niedawna fanatyczki wysokich fig, mogłyby być wyższe. Istnieją także w tej serii figi wysokie - mam nadzieję, że wypróbuję je w odmianie czarnej :-)

Figi Idina są mało rozciągliwe, więc jeśli wahacie się Panie między rozmiarami, wybierzcie ten większy ;) Z tyłu są przyjemnie przejrzyste. Robią wrażenie trwałych, podobnie jak majtki Sculptresse. 

 

Cena

Trudno mi podejść do tej oceny z autentycznymi emocjami, tak się bowiem złożyło, że nie musiałam za Idinę płacić. To bardzo dobry, uniwersalny biustonosz, do którego jakości nie mam żadnych zastrzeżeń - oprócz słabego zapięcia, i głównie z tego powodu ocenę zmniejszam. Choć przyznam też, że cena ok. 150 zł wyglądałaby na moje oko znacznie lepiej... I chętnie bym tyle za Idinę zapłaciła.

 

Galeria

Zapraszam do przyjrzenia się surowemu urokowi Idiny.

 

Podsumowanie

Znowu powtórzę - bałam się tego kroju :-) A tu kolejny dowód na to, że ostatnimi czasy dużo dobrego dzieje się w konstrukcjach marki Superbra. Typowy bazowy biustonosz, a leży całkiem nie jak Tango. Właściwie nie jestem pewna, czy mam prawo to napisać, bo ani jednego Tanga nie mam w swoich zasobach... Ale widziałam różne biusty w Tangach i jakoś to, co widzę w lustrze, mało mi się z tym modelem kojarzy. Zwłaszcza że i estetykę Idina ma nie tak całkiem typową. To jest baza z twistem - takiej bazy nam trzeba, nieprawdaż?

Na koniec, jak zwykle, pytanie do Was. Czy przymierzałyście już którąś z Idin? Ciekawa jestem zwłaszcza wrażeń z większych rejonów miseczkowych (stanik ten jest szyty do miseczki J) - czy konstrukcja daje radę, a zabudowanie nie przeraża? Czy Idina to materiał na bazowy bestseller? Czy zdetronizuje Tango?

Archiwum
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...