Plebiscyty

niedziela, 05 czerwca 2016

Wyniki plebiscytu na Najlepszy Biustonosz Sportowy już znamy, czas poznać zwyciężczynie konkursu :-)

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu dialogu albo opisu rozmowy, którą prowadzą ze sobą Wasze piersi po treningu w Waszym ulubionym biustonoszu sportowym (albo - druga możliwość - w tym, którego najbardziej NIE lubią!). Na konkurs nadesłałyście 45 prac. Sporo było dowcipnych dialogów, zdarzały się też jednozdaniowe, lecz celne podsumowania tematu, a niektóre z Was po prostu uzasadniały swoje plebiscytowe wybory, co też było bardzo ciekawe.

Razem z moją współ-jurorką Joanną prowadzącą salon z bielizną Intimo4You (który ufundował nagrody w naszym konkursie) postanowiłyśmy nagrodzić następujące prace:

1. Agata Grysiak

Agata wybrała drugi wariant tematu i opisała cierpienia biustu zmuszanego do treningów w niewłaściwej odzieży. NIE RÓBCIE IM TEGO! - chciałoby się krzyknąć :-) Za dowcipną, a przy tym pouczającą pracę Agata otrzymuje I Nagrodę: Wybrany biustonosz sportowy z oferty sklepu Intimo4You. Cytuję:

(to będzie przegląd... kilku mało ulubionych staników ;)

- Hej, Marlena... Marlena? Marlena, żyjesz?
- ... żyję.
- No to weź się odezwij.
- Nie mogę.
- Czemu?
- Znowu nas wepchała w to coś. Poobijałam się o jej brodę. Co to jest?
- Urf, też tego czegoś nie lubię. To w ogóle nie oddycha! To chyba plandż od kostiumu kąpielowego.
- Czy ona dla nas nie ma litości?
- Najwyraźniej. I tak było to lepsze niż ćwiczenie bez stanika. Więzadła Coopera miałyśmy w strzępach, a ona narzekała jakby to była nasza wina, że urosłyśmy. Całe gimnazjum narzekała, że z przodu plecy i z tyłu plecy, a teraz nie może zainwestować w stanik sportowy.
- Pamiętam, miałyśmy siniaki. A co potem było?
- Chyba jakiś sporciak z tego supermarketu sportowego. To wtedy trafiłyśmy do apteki po maść silikonową. Karol miał wtedy niezłą jatkę.
- Karol Podbiuść?
- The one and only. Miesiąc chodziła w tej bawełnianej, bezfiszbinowej ochydzie z bazarku, bo poobcierałyśmy jej dołami Karola.
- Och, no fakt. Jolka, a pamiętasz metodę 1+1?
- Jak zakładała minimizera a na to obcisłego cosia w stylu 'chciałbym być Shockiem'?
- Wtedy to była zabawa. Ty wyskakiwałaś górą, jak robiła tyłek na ellipticalu, a ja majtałam się gdzieś w okolicy żeber, bo wylatywałam dołem kiedy robiła brzuszki.
- Biedny minimizer. Z tego co pamiętam po 4 miesiącach nadawał się do wyrzucenia.
- My prawie też, ale szczęśliwie nie jesteśmy elementem odłączalnym od organizmu. O niech cię...
- Co jest?
- Sięga po Deco!
- Deco? NA SIŁOWNIĘ DECO?
- RANY BOSKIE SIOSTRO, BĄDŹ SILNA I NIE DAJ SIĘ WEPCHNĄĆ!

"Biedny minimizer..." ;-)

2. Mary Jane

Mary wybrała formę rymowaną dla bardzo edukacyjnej treści. „To tak da się?” Da się! :-) Mary Jane otrzymuje II Nagrodę: 50% zniżki na dowolny biustonosz sportowy z oferty sklepu Intimo4You. A oto stworzony przez nią poetycki dialog:

L: Prawa? Czujesz te wibracje?
P: Takie trochę hyc hyc hyc?
L: Jakiekolwiek...
P: No nie. Żadnych.
L: No bo właśnie, nie ma nic!
Zero baunsu, zero drgania.
Bezruch, relaks, lewitacja.
A dotychczas przy skakaniu
Była z nami grawitacja.
P: Ech, ty ślepa jesteś czy co?
Nie widziałaś nowych ciuchów?
Stanik inny masz na licu.
I dlatego podczas ruchów,
czy to jogging, czy tabata
czy też dzikie trampoliny
nie poczujesz- nie ma bata-
żadnej szarpiącej napiny.
L: Ale faza, to tak da się?
Czemu wszyscy tak nie mają?
P: No, pytanie jest na czasie.
Pewnie jeszcze się nie znają.
Ale przyjdzie czas kamratko.
Kiedy w końcu ich oświeci.
Bo ćwiczenia idą gładko,
Gdy na boki nic nie leci. :)

„Żadnej szarpiącej napiny” - życzę wszystkim biustom razem z Mary :-) (i zazdroszczę trampoliny...).

3. Marta Bolanowska

Marta sugestywnie porównała mroczne czasy z uświadomioną teraźniejszością, używając parafraz. Noo, Lewa i Prawa już nie poplotkują... no chyba że po treningu :-) Marta otrzymuje III Nagrodę: 50% zniżki na dowolny biustonosz sportowy z oferty sklepu Intimo4You. A oto jej dzieło:

Moja lewa buła zwykle mówi do prawej buły: „Hej, dawno się nie widziałyśmy! Świetnie wyglądasz!”, bowiem czas pewien temu jeden mądry projektant powiedział do drugiego: „niech nie wie lewa twoja pierś, co czyni prawa” i stał się Panache Sport. Bo choćbym skakała na skakance w ciemnej dolinie, opadania się nie ulęknę, bo Panache Sport jest ze mną.

I żaden swobodny zwis mi nie grozi. I żaden niekontrolowany lot czy urwane ramiączko jak w nie tak dawnych, mrocznych czasach nieuświadomionego liceum. Piersi są dobrze rozdzielone, jak najlepsze przyjaciółki, które musiały się rozsiąść do innych ławek, bo za często gadały i przeszkadzały na lekcjach. Teraz siedzą na miejscu, a braki towarzyskie uzupełnią po treningu. Normalnie, mur-beton i do tego we wszystkich kolorach tęczy. Pure fun.

Dzięki dobrym stanikom sportowym ciemne doliny (ani skakanki) już nam niestraszne, nieprawdaż? ;-)

 

Gratulacje!

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom! Joanna z Intimo4you skontaktuje się z Wami mailowo w celu przekazania nagród.

 

Podziękowania

Dziękuję wszystkim Uczestniczkom za prace konkursowe! Czytanie ich to był naprawdę pure fun :-) 

Wypada także podziękować naszemu Patronowi.

Sponsorem konkursu i patronem plebiscytu jest krakowski sklep Intimo4you, w którym możecie kupić wszystkie rodzaje biustonoszy (oraz kostiumy kąpielowe), w tym sportowe marek: Freya Active, Panache Sport, Pure Lime, Shock Absorber. Mieści się on stacjonarnie w w Krakowie w centrum handlowym Kraków Plaza (Aleja Pokoju 44) oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20), do tego również salon internetowy :-)

Jak Wam się podobały zwycięskie prace? Czy Wasze Lewa i Prawa też tak czasem gawędzą? ;-)

Tagi: konkurs
23:24, kasica_k , Plebiscyty
Link Komentarze (3) »
piątek, 03 czerwca 2016

Czas na wyniki pierwszego plebiscytu na Najlepszy Biustonosz Sportowy! Tak, jak chyba wszystkie przypuszczałyśmy - pierwsze miejsce nikogo nie zaskoczy, zajmuje je bowiem niezwykle popularny w Polsce model... nie będę się bawić w budowanie napięcia, the winner is... Panache Sport! ;-)

Warto jednak przyjrzeć się pozostałym konkurentom i zaobserwować, które z marek najbardziej doceniają aktywne stanikomaniaczki w Polsce. A może firmy te mają potencjał, by pewnego dnia stać się dla Panasza liczącą się konkurencją? Powiem szczerze, że mimo że sama jestem fanką zwycięzcy, to wcale nie podoba mi się ta druzgocąca przewaga jednego modelu. Wolałabym, by wyścig był bardziej wyrównany, bo nic tak nie sprzyja zwiększaniu jakości oraz swobody naszego wyboru, jak różnorodność dobrych produktów na rynku. A więc, Shock Absorberze, Freyo, Elomi... - do boju! :-)

 

Kategoria do F

W tej kategorii oddałyście 55 głosów - najwięcej w plebiscycie, co trochę mnie zaskoczyło, bo spodziewałam się przewagi kolejnej kategorii. Niekwestionowanym zwycięzcą zakresu rozmiarowego do miseczki F jest Panache Sport na fiszbinach, na którego padło 28 głosów, czyli połowa wszystkich oddanych głosów. Na jego bezfiszbinowego kolegę oddano już tylko 2 głosy. W sumie więc marka Panache Sport zebrała 30 głosów.

Kolejną liczącą się pozycję w tej kategorii zajmuje marka Shock Absorber z 9 głosami na model Ultimate Run Bra i 5 głosami na model Active Multi Sports Support; na inne modele tej marki padały już mniejsze liczby głosów (1-3) - w sumie na tę markę oddałyście w tej kategorii aż 21 głosów.

Czołowe pozycje prezentują się następująco:

1. Panache Sport Sports Bra - 28 głosów

2. Shock Absorber Ultimate Run Bra (S5044) - 9 głosów

3. Shock Absorber Active Multi Sports Support (S4490) - 6 głosów

4. Shock Absorber Active D+ Classic Support (N109) - 3 głosy.

Po 2 głosy padły na modele: Freya Active UW Moulded Crop Top Sports Bra, Panache Sport Non Wired Sports Bra, Shock Absorber Active Shaped Support, reszta to głosy pojedyncze (w tym jeden na polski model Dalia Fit). 

 

 

Ciekawe w tej kategorii były dodatkowe propozycje modeli, które dopisywałyście w ramach opcji Inne. Może warto przyjrzeć się tym markom i modelom? Głosujące już w komentarzach do plebiscytu dzieliły się wrażeniami, za co bardzo dziękuję i czekam na kolejne :-) Wasze propozycje to:

- b.tempt'd - be active

- Pepco - Microfibre Sport Bra

- YajLee - Lotta

- F&F Active - Race for Life High Impact Sports Bra.

 

Kategoria FF-H

W tej kategorii oddałyście w sumie 47 głosów - o 8 mniej niż w kategorii do F. Model Panache Sport na fiszbinach zdobył tu pierwszą pozycję jeszcze większą przewagą - 31 głosów, czyli ponad połowa. Bezfiszbinowy braciszek uzyskał 5 głosów, zatem na markę Panache Sport padło w tej kategorii w sumie 36 głosów.

Daleko za zwycięzcą drepczą pozostałe modele. Po 5 głosów uzyskały wspomniany już Panache Sport Non Wired Sports Bra oraz Shock Absorber Active Multi Sports Support. W sumie na markę Shock Absorber w całej kategorii padło 7 głosów, znacznie mniej niż w kategorii do F!

Kolejne pozycje zajmują Freye Active - po 3 głosy oddano na modele Freya Active UW Sports Bra oraz Freya Active UW Moulded Sports Bra. Na markę Freya Active padło w sumie 10 głosów, wyprzedziła więc Shock Absorbera w zestawieniu marek.

Oto ranking czołowych pozycji:

1. Panache Sport Sports Bra - 31 głosów

2. Panache Sport Non Wired Sports Bra - 5 głosów

2. Shock Absorber Active Multi Sports Support - 5 głosów

3. Freya Active UW Sports Bra - 3 głosy

3. Freya Active UW Moulded Sports Bra - 3 głosy

4. Bravissimo Inspire Sports Bra - 2 głosy

4. Freya Active UW Moulded Crop Top Sports Bra - 2 głosy

4. Shock Absorber Active D+ Classic Support (N109) - 2 głosy.

 

 

 

Interesujące jest pojawienie się w zestawieniu marki Bravissimo - na model Inspire Sports Bra oddałyście 2 głosy, niewiele, ale biorąc pod uwagę dostępność tej marki w Polsce, a raczej jej brak (tylko online z Wielkiej Brytanii), jest to interesujący fakt. Bravissimowski sportowiec jest produkowany w zakresie miseczek F-K, mógłby więc potencjalnie zdobyć zwolenniczki także w wyższej kategorii - HH+. Jednak tam nie uzyskał ani jednego głosu.

 

Kategoria H+

W największej rozmiarowo kategorii głosowało bardzo niewiele stanikomaniaczek. Oddano w sumie tylko 15 głosów. Trochę mnie to zasmuciło - liczyłam na to, że właścicielki biustów noszących miseczki HH i większe będą nieco aktywniejsze sportowo ;-) Mam nadzieję, że to nie rozmiar biustu powstrzymuje je przed ruchem. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że w tej kategorii wybór modeli jest bardzo mały - ja sama naliczyłam tylko 7, a żadna z Was nie podała dodatkowych kandydatur.

W tej kategorii również zwyciężył model Panache Sport na fiszbinach, mimo że w miseczkach HH i J występuje tylko w obwodach 32 (70) i 34 (75). Spodziewam się, że dla części stanikomaniaczek dostępna jest tu opcja zawyżenia obwodu i zaniżenia miseczki, czyli skorzystania z rozmiarów sąsiednich. W modelach sportowych czasem taki manewr może się sprawdzić. Drugie miejsce zajmuje Shock Absorber Multi Sports - który oferuje miseczki HH (większych już nie), a niżej z tą samą, minimalną liczbą głosów - klasyczna Freya Active (do miseczki K) i Elomi Energise (do miseczki J). Trochę zaskoczyło mnie, że Freya Active nie zdobyła większej liczby głosów przy zdecydowanie najszerszej rozmiarówce. 

Wyniki prezentują się następująco:

1. Panache Sport Sports Bra - 7 głosów

2. Shock Absorber Active Multi Sports Support - 4 głosy

3. Freya Active UW Sports Bra - 2 głosy

3. Elomi Energise - 2 głosy.

 

Podsumowanie

Gdyby podsumować głosy oddane w całym plebiscycie, to oczywiście na zwycięskiej pozycji pozostanie model Panache Sport Sports Bra, który wygrał wszystkie kategorie. W sumie oddano na niego 66 głosów.

Na drugiej pozycji plasuje się Shock Absorber Active Multi Sports Support - 15 głosów, na trzeciej - Shock Absorber Ultimate Run bra z 9 głosami. 7 głosów w całym plebiscycie uzyskał Panache Sport bez drutu.

Interesująco przedstawia się podsumowanie liczby głosów oddanych na poszczególne marki. Najwięcej głosów (73) oddano na markę Panache Sport. Na drugiej pozycji marka Shock Absorber z 29 głosami, dalej - Freya Active i zaledwie 16 głosów.

Co do Shock Absorbera - widać, że mimo wszystko trzyma się mocno i że polskie stanikomaniaczki doceniają wiele różnych modeli Shocków. Mam sentyment do SA, bo to z tej firmy właśnie pochodził mój pierwszy stanik sportowy. Najmocniejszą pozycję Shocki miały w kategorii do F.

Freya Active zaś jest wielkim przegranym tego plebiscytu. Marka ta oferuje sporo różnorodnych modeli, zarówno miękkich, jak i usztywnianych, z fiszbinami i bez. Przyznam, że dotąd nigdy jej jeszcze nie wypróbowałam, ale podejrzewam, że drzemie w niej więcej, niż mi się wydaje. Może brak jej w naszym kraju wystarczającej promocji?

 

Siła mniejszych rozmiarów

Zaskoczeniem była dla mnie duża aktywność stanikomaniaczek noszących rozmiary do miseczki F. W kategorii tej oddałyście najwięcej głosów! Model specyficzny tylko dla tej kategorii, Shock Absorber Ultimate Run Bra, zdobył tam znaczącą liczbę 9 głosów (brzmi to może zabawnie w zestawieniu z 66 głosami na lidera, ale jeśli go pominąć, to jest to istotny wynik na tle innych :-) ). W tej kategorii podałyście też najwięcej propozycji spoza zestawienia. Z tego wszystkiego wnioskuję, że ta kategoria rozmiarowa skupia osoby aktywnie poszukujące jak najlepszej jakości i doceniające role biustonosza sportowego. Nie tylko FF-plusy potrzebują dobrego podtrzymania.

Z drugiej strony, powodzenie kategorii może też świadczyć o tym, że osoby z tego zakresu rozmiarowego mają po prostu na co głosować, bo wybór na rynku jest spory.

Szkoda mi największej rozmiarowo kategorii - HH+. To największe biusty, od miseczki HH wzwyż. Wśród kandydatów znalazło się tylko 7 modeli, na tle 20 w kategorii do F (+ 4 dopisane przez Was) i 16 w kategorii FF-H. Znikoma była też liczba oddanych głosów.

 

Podziękowania

Dziękuję wszystkim uczestniczkom głosowania za głosy, dodatkowe propozycje i komentarze. Dziękuję także za przezabawne prace konkursowe :-) Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi, mam nadzieję, już zaraz... czekamy tylko na decyzje Sponsora :-)

Na zakończenie chciałabym pogratulować firmie Panache, która najwyraźniej skutecznie podbiła serca wysportowanych Polek!

Jak sądzicie, czy przewadze Panache w najbliższym czasie może ktoś zagrozić? Z czego Waszym zdaniem wynika tak duża przewaga Panache Sport? Czy bardziej chodzi o dobrą dostępność tego modelu, czy jego zalety jakościowe? Którą z marek Waszym zdaniem najłatwiej dostać w polskich sklepach?


Tagi: sportowy
15:47, kasica_k , Plebiscyty
Link Komentarze (5) »
czwartek, 12 maja 2016

 

Zapraszam Was do głosowania w plebiscycie na Najlepszy Biustonosz Sportowy! Co prawda w naszych dotychczasowych rozmowach na ten temat część z Was twierdziła, że modeli „prawdziwych sportowców” na rynku jest wciąż zbyt mało, ja jednak sądzę, że temat już dojrzał. Warto nareszcie podsumować, co mamy do dyspozycji i zamanifestować nasze preferencje :-)

Nie zaczynam tym razem od zbierania kandydatur - ponieważ wybór faktycznie nie jest zbyt duży, spróbowałam spisać je sama, ale jeśli któregoś kandydata zabrakło - oczywiście w trakcie plebiscytu możecie dorzucić swojego do puli :-)

Zanim przejdziemy do głosowania - jeszcze krótkie wprowadzenie w temat. Cóż to znaczy „prawdziwy sportowiec”? Te z Was, które jeszcze nie miały do czynienia z tą kwestią, mogą być zdziwione - ostatecznie wystarczy skoczyć do sportowego sklepu, Decathlona czy innego Go Sporta, żeby trafić na jakieś sportowe biustonosze. Albo po prostu nosić na treningi zwykły stanik. Zapewne są kobiety, które te możliwości zadowalają. Wystarczy jednak mieć biust trochę większy niż miseczka D (czy też obwód pod biustem mniejszy od 70), by po pierwsze - przestać się mieścić rozmiarówce najpospolitszych biustonoszy, a po drugie - by piersi przestały otrzymywać podtrzymanie adekwatne do obciążeń, jakim podlegają. Najprostsza i najpopularniejsza forma ruchu - bieganie - może stać się nie do zniesienia, gdy piersi nam, mówiąc otwarcie, skaczą. Podtrzymanie, unieruchomienie, komfort, oddychające materiały, takie jak w odzieży sportowej - to wszystko da nam tylko dobry biustonosz sportowy w odpowiednio dobranym rozmiarze. Zainteresowane pogłębieniem wiedzy odsyłam do taga sportowy, a my wracamy do naszego plebiscytu :-)

 

Kategorie rozmiarowe

Nasi zawodnicy wystartują w trzech kategoriach rozmiarowych. Dlaczego? Niestety, nie każdy rozmiar jest tak samo dobrze dostępny na rynku. Kategorie wprowadzamy po to, by dać szczególną szansę wyróżnienia się produktom i firmom, które dobrze sprawują się w danym zakresie rozmiarów. Dzięki kategoriom, zwycięzców naszego plebiscytu będzie trzech - nie jeden - tak, by nie tylko właścicielki najpopularniejszych w populacji wymiarów miały swojego zwycięzcę :-) Dzięki temu też wszyscy zauważą, że są wśród nas biusty potrzebujące miseczek H czy J w biustonoszach sportowych. Sport jest dla wszystkich sylwetek i wszystkich biustów!

Kategorie będą następujące:

 

Do F: Adresowana do posiadaczek biustów noszących miseczki do F włącznie.

 

 

FF-H: Dla nosicielek miseczek między FF a H.

 

 

HH+: Dla tych z Was, które noszą miseczki HH i większe.

 

 

Dlaczego takie, a nie inne rozmiary miseczek w kategoriach? Po pierwsze - z uwagi na fakt, że większość „prawdziwych sportowców” na rynku polskim to przybysze z UK, stosujemy rozmiarówkę brytyjską (jeśli nie jesteście pewne, jaki jest Wasz brytyjski rozmiar, spytajcie o to w komentarzach). Po drugie - wiele modeli kończy swoje rozmiarówki właśnie na miseczce F lub H. Stąd w tych trzech zakresach - do F, powyżej F a poniżej H, oraz powyżej H, wybór jaki jest nam oferowany, znacząco się różni.

Niektóre z Was być może zapytają, czemu tym razem nie tworzymy podziału na modele z fiszbinami i bez, tak jak zrobiłam to przy plebiscycie na najlepszy biustonosz do karmienia, czy też podziału na miękkie i usztywniane. Sądzę, że po pierwsze, modeli jest wciąż zbyt mało, by tworzyć drobniejsze podziały. Po drugie - wyniki takiego plebiscytu pozwolą nam zorientować się, jakie są nasze preferencje - czy wolimy fiszbinowce, czy bezfiszbinowce? Niektóre z nas używają obu tych typów biustonoszy, inne - trzymają się jednego z nich. Który sprawdza się najlepiej? Głosowanie pokaże. Podobnie z kryteriami oceny - nie rozdrabniajmy się. Oceniamy przede wszystkim funkcjonalność.

 

Jak wybieramy?

Głosujemy z zasady w jednej kategorii rozmiarowej (tej, do której same należymy). Jeśli potrafimy wskazać najlepsze sportowce także w „nieswoich” kategoriach - na przykład na podstawie doświadczeń kobiet z naszej rodziny, czy grona znajomych - to możemy zagłosować w kilku, ale róbmy to świadomie.

Proszę Was o wybranie jednego - maksymalnie dwóch - modeli, które osobiście wypróbowałyście na treningach i które sprawdzają się u Was najlepiej, czy to przy bieganiu, czy innych formach ruchu. Tych najlepiej podtrzymujących i unieruchamiających biust, najwygodniejszych, dobrze odprowadzających wilgoć od skóry, najlepszej jakości. Ponieważ bardzo często zdarza się, że dany model, w zależności od rozmiaru, sprawuje się całkiem różnie - zachęcam Was do wybrania kategorii, w której dany model znacie, a nie np. głosowania na swojego wybranka we wszystkich kategoriach, w których się pojawił.

 

Głosowanie

Głosujemy wypełniając formularz pojawiający się po kliknięciu w jeden z bannerów poniżej - właściwy dla naszej kategorii rozmiarowej (wybieramy tę, w której mieści się noszony przez nas rozmiar biustonosza).

W formularzu znajduje się lista modeli. Z niej wybieramy jeden lub dwa modele zaznaczając je w okienkach. Jeśli naszego faworyta nie ma na liście, można go dopisać w okienku „Inny” na końcu każdej kategorii. Pamiętajmy przy tym, że w sumie wybieramy tylko dwa modele.

Pod głosowaniem w formularzu znajduje się SEKCJA INFORMACYJNA. Zawiera ona linki do poszczególnych modeli z głosowania na stronach firmowych - klikając w nie możecie sprawdzić, czy to właśnie o ten model Wam chodzi.

Na samym początku formularza znajdziecie okno do wpisania adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I tutaj prośba do wszystkich głosujących: aby głos był ważny, należy na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Wszystkie Wasze e-maile trafią na specjalne konto i nie będą używane do niczego poza plebiscytem i konkursem. Na samym końcu formularza trzeba jeszcze rozwiązać Captcha, czyli wpisać słowa z obrazka - jest to niezbędne zabezpieczenie przed spamem.

Uwaga: zanim zagłosujecie, przeczytajcie poniżej o konkursie! :-)

 

 

 

 Kto głosuje? Informacje dla firm

Głosować może, rzecz jasna, każda z nas. Mam jednak prośbę do przedstawicielek/przedstawicieli producentów i dystrybutorów: drogie firmy, jeśli macie ochotę głosować na własne marki - nie bierzcie proszę udziału w tym plebiscycie. Plebiscyty stanikomaniackie to impreza czysto konsumencka. Firmy raczej nie będą tu bezstronne. Nie chciałabym później być zmuszona do żmudnego odsiewania i usuwania Waszych głosów ;-) Przy podejrzeniach o manipulacje dana marka zostanie zdyskwalifikowana z plebiscytu.

Proszę też firmy o niepodawanie w social mediach bezpośrednych linków do formularzy głosowania. Jeśli chcecie zachęcić swoje fanki do głosowania, proszę o udostępnianie wyłacznie linku do tej notki. Bez znajomości celu plebiscytu i jego zasad klikanie w formularze nie ma sensu.

Ponieważ jest to plebiscyt dla osób używających biustonoszy sportowych - dziękujemy za głosy tym z Was, które lub którzy biustonoszy takowych nie noszą :-) Tu nie chodzi o estetykę czy sympatię dla marki, lecz przede wszystkim - o funkcjonalność.Konkurs Sportowy, czyli „Mówi Lewa do Prawej...” ;-)

Jeśli macie ochotę, zapraszam do udziału w konkursie :-) Udział moga brać tylko osoby głosujące. W formularzu do głosowania, na końcu, znajdziecie pole na pracę konkursową.

Waszym zadaniem jest stworzenie dialogu albo opisu rozmowy, którą prowadzą ze sobą Wasze piersi po treningu w Waszym ulubionym biustonoszu sportowym :-) (albo - druga możliwość - w tym, którego najbardziej NIE lubią!). Puśćcie wodze fantazji: co powie lewa do prawej, a prawa do lewej? Czy przyjemnie im się trenowało? Czy nie czują się obolałe ani oszołomione podskokami? Czy nie było im zbyt gorąco, niewygodnie? Czy sportowy podtrzymywacz się sprawdził? A może jest coś, o czym marzą? :-)

Autorki najciekawszych, najzabawniejszych, najbogatszych w konsumenckie treści dialogów zostaną nagrodzone następującymi nagrodami:

I Nagroda: Wybrany biustonosz sportowy z oferty sklepu Intimo4You

II i III Nagroda: 50% zniżki na dowolny biustonosz sportowy z oferty sklepu Intimo4You

Sponsorem naszego konkursu i patronem plebiscytu jest krakowski sklep Intimo4you, w którym możecie kupić wszystkie rodzaje biustonoszy (oraz kostiumy kąpielowe), w tym sportowe marek: Freya Active, Panache Sport, Pure Lime, Shock Absorber. Mieści się on stacjonarnie w w Krakowie w centrum handlowym Kraków Plaza (Aleja Pokoju 44) oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20), do tego rzecz jasna ma swój salon internetowy :-)

Najciekawsze prace konkursowe oczywiście opublikuję! :-)

 

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie zamykamy 25 31 maja. Mam nadzieję, że do 1 5 czerwca ogłosimy wyniki i przyznamy nagrody konkursowe.

 

Wasze opinie

Dlaczego zagłosowałyście na ten, a nie inny model? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach. Jeśli Waszym zdaniem w głosowaniu zabrakło któregoś z modeli - dajcie o tym znać. Jak sądzicie, czego jeszcze brakuje na rynku biustonoszy sportowych? Czy jest jakaś grupa rozmiarów, dla której wybór nie jest wystarczający? Czy są potrzeby, których jeszcze nie zaspokoili producenci „sportowców”?


Tagi: sportowy
16:30, kasica_k , Plebiscyty
Link Komentarze (14) »
środa, 16 grudnia 2015

 

Zanim rozstrzygniemy konkurs - dla wszystkich głosujących w plebiscycie Stanikomarka.pl mam dobrą wiadomość: nawet, jeśli nie brałyście udziału w konkursie na opis biustonosza, otrzymacie nagrodę. Jest nią 15% zniżki w sklepie Biustanasze.pl. Rabat działa do końca lutego na hasło STANIKOMANIA :-)

Na początek dziękuję wszystkim za udział w konkursie! Uczestniczek było 44. Stworzyłyście wiele ciekawych opisów Waszych ulubionych biustonoszy. Tym sposobem dałyście naszej Sponsorce sporo wskazówek co do kształtowania asortymentu oraz Waszych oczekiwań, za co jest ona Wam bardzo wdzięczna. W wyborze najlepszych kierowałyśmy się wspólnie z Biustanasze.pl tym, by opisy zawierały istotne informacje dotyczące cech i zalet produktów - a więc nie tylko zachwyty, ale także konkrety, które każda z nas chciałaby znać przed zakupem :-)

Nagrody otrzymają następujące osoby:

 

Kategoria do G:

Nagroda I - 100 zł rabatu w Biustanasze.pl:

araushne - opis modelu Cindy marki Gorteks:

Moim ulubionym stanikiem stał się Gorteksowy Cindy, Push-Up, 65D.
Po pierwsze - jest po prostu prześliczny. Śnieżnobiały z czarną koronką i wykończeniami od razu przykuł mój wzrok i zachwycam się nim do tej pory. Za każdym razem kiedy otwieram szufladę woła do mnie "weź mnie, mnie!", nawet jeśli kompletnie nie pasuje do stylizacji ;)
Po drugie - genialnie leży. To mój pierwszy biustonosz tej firmy i był swoistym eksperymentem. Zaryzykowałam ze względu na możliwość zwrotu i po upewnieniu się u mojej brafiterki, że firma jest polecana. Mam mały, sztywny biust, ale hm... szeroko rozstawiony. W moich dotychczasowych Aggio i Krisach (które też cenię) miałam problem z wbijającą się fiszbiną pod pachą i ze zbieraniem biustu do przodu - co jakiś czas pierś "ucieka" z powrotem. Cindy po prostu zakładam i zapominam, jest mi wygodnie, a biust jest tam, gdzie być powinien. Poza nim tylko Konrad leży tak dobrze, ale on niestety traci na wyglądzie i jakości.
A, no właśnie, jakość. Mam go dość krótko, bo od lipca, ale jestem osobą która nie ma cierpliwości do specjalnego dbania o staniki. Zdarza mi się wrzucić do pralki na ręczne kiedy nie mam czasu na pranie ręczne. W porównaniu do moich innych biustonoszy Cindy ma się bardzo dobrze. Biały materiał nie łapie przebarwień, koronka jest nadal cała a miski tylko delikatnie opadły na górze, ale po założeniu jest ok.

 

Nagroda II - 70 zł rabatu w Biustanasze.pl:

neiti - opis modelu Afrodyta marki Dalia:

Ulubionym modelem będzie Afrodyta od Dalii, K23 soft. Przede wszystkim był to pierwszy miękus, który leżał idealnie - mimo braku elastycznej koronki dopasowanie misek jest po prostu perfekcyjnie. No i kształtowanie! Nie przypuszczałam, przed spotkaniem Afrodyty, że miękki stanik może działaś z biustem takie cuda :) Obwód jest na medal, noszę swój biustonosz prawie półtora roku i nie odbiło się to na stabilności czy rozciągliwości obwodu. Kolor z początku wydawał mi się mało ciekawy (jestem ogromną fanką wszelkiej pstrokacizny), ale podobieństwo odcienia Afrodyty do mojej skóry oraz jej przezroczystość zrobiły z niej całkiem skuteczne kusidełko... :) Dla mnie ten stanik ma po prostu wszystko - technicznie nic nie mogę mu zarzucić, czar nie prysł też po 1,5 roku eksploatacji, a sam projekt jest fantastyczny. Zakładam Afrodytę pod koszule, bluzki, sportowe T-Shirty; nie ważne, czy idę w niej na spotkanie z przyjaciółmi, do pracy czy biznesową rozmowę. Niezależnie od okoliczności sama dzięki niej czuję się jak bogini - i to w naprawdę boskim staniku :) 


Nagroda III - 50 zł rabatu w Biustanasze.pl:

kikimera - opis modelu Juanna marki Gaia:

Miałam marzenie, że mogę spontanicznie wejść do do sklepu z bielizną "po drodze" i kupić tam dobrze leżący, stanik w rozsądnej cenie, ale przez wiele lat to marzenie pozostawało marzeniem - nie ma rozmiaru, jeżeli jest to krój nie ten albo cena ponad 200, co nijak nie koreluje ze spontanicznym zakupem (w moim odczuciu). Moje marzenie spełniło się! Ja wielbicielka "sztywniaków" (tak, tak nawet w lecie) w upalny sierpniowy dzień nie wytrzymałam - weszłam do sklepiku pod pocztą i kupiłam idealnie leżący, idealny na lato i idealny cenowo (86 zł) polski biustonosz firmy Gaia model Juanna (polski vertical seam). Miski z cienkiej koronki, cena "nie gryząca", krój fantastyczny - podtrzymanie, zebranie. Mój biust w rozmiarze niewielkim 65e, ale nisko osadzony, "pociążowo-pokarmieniowy" niezwykle ceni sobie dobre uniesienie i kształt okrągły, co w moim rozmiarze w najbardziej popularnym kroju "balkonetkowym" jest praktycznie niemożliwe do osiągnięcia (w niemal wszystkich tego typu modelach mam biust "w kształcie naturalnym" czyli smętny z profilu, albo "rakietowy"). Duże oklaski dla Gai za taki krój, który moim zdaniem przebija freyowy (mam na myśli vertical seam Marvel), a wśród polskich marek jest dość rzadki, zresztą jak wszystkie "halfcupowate". Na marginesie dodam, że najpopularniejsze w tej kategorii Effuniaki jakoś tak cenowo przestały być przyjazne. W tym sezonie moim ideałem okazała się Juanna Gai, która spełniła moje marzenie :-)

 

Kategoria od H:

Nagroda I - 100 zł rabatu w Biustanasze.pl:

zuzannajakus - opis modelu 1258 marki Ava:

Mój ulubiony model biustonosza polskiej marki to model Ava 1258. Jest to biustonosz do karmienia, ale ja uwielbiam go na tyle, że używam go nawet nie karmiąc.
Stanikomianiaczko w rozmiarze wyższym niż H, dlaczego polecam Ci właśnie ten model biustonosza?
Bo ten model idealnie udźwignie Twoje sporych rozmiarów piersi i gwarantuję Ci ja właścicielka biustu 65H, że wszystko będzie na swoim miejscu.
Bo ten model nie ma babcinie szerokich ramiączek a mimo to świetnie podtrzymuje biust.
Bo ten model ma na tyle subtelny wzór, że nawet możesz się w nim pokusić o ubranie białej koszuli.
Bo ten model jest niezwykle miękki, przyjemny w dotyku, a przy tym nieco usztywniony.
Bo w tym modelu możesz najwygodniej na świecie karmić swoje dziecko piersią... ale możesz też butelką, ten cudny biustonosz również to zaakceptuje i przy tym będzie Ci równie dobrze służył.
Zakładając, że jesteś karmiącą stanikomaniaczką, ten model sprawi, że poczujesz się kobieco, bo fantastycznie wyeksponuje Twoje piersi, a one nadal będą prawidłowo noszone.

 

Nagroda II - 70 zł rabatu w Biustanasze.pl:

kasia-przewodowska - opis modelu k-24 marki Dalia:

Uwielbiam krój k-24 z Dalii. Jeśli masz biust duży i ciężki- jak mój- ten fason polecam z czystym sumieniem.
Daliowe k-24 ma świetne, mocne fiszbiny, dzięki czemu piersi są rewelacyjnie podtrzymane i w ciągu dnia nie uciekają z misek. Jeśli Twój biust lubi wąskie fiszbiny to Dalia jest marką stworzoną dla Ciebie! Kształt Daliowych fiszbin sprawia, że biust trzyma się prężnie z przodu klatki piersiowej i nie rozjeżdża się leniwie pod pachy :)
Dół miseczek w tym kroju podszyty jest delikatną i mięciutką pianką, od wewnątrz wyściełaną bawełną, dzięki czemu piersi są ładnie wymodelowane i komfortowo spoczywają tam, gdzie powinny.
Obwód w stanikach Dalii daje stabilne podtrzymanie, a ramiączka mają idealną szerokość i rozciągliwość, dzięki czemu są bardzo komfortowe, co jest naprawdę bardzo istotne przy naszych gabarytach :)
Stylistyka- wiadomo- rzecz gustu, jednak obok tych pięknych haftów i koronek nie da się przejść obojętnie! Dzięki tym wykwintnym ozdobnikom nawet Daliowe cielaki-nudziaki wyglądają elegancko i ekskluzywnie. A już połączenie haftu i tych pięknych, pastelowych kolorów to istne cudeńka...
Brigitte, Pearl, Afrodyta, Nina, Marion, Alice, Dafne... Dalio, dziękuję Ci za moc tych cudowności!

 

Nagroda III - 50 zł rabatu w Biustanasze.pl:

kballanga - opis modelu 1033 marki Ava:

Biust porządnie uniesiony? Mostek przylegający? Nie, nie przy moim dużym biuście (70I). Do tego przy asymetrii sięgającej niemal 2 rozmiarów? Wszystkie leżały jako tako, ale nie byłam do końca zadowolona. Dopóki nie zakupiłam miękkiej Avy 1033. Różowej! JA, która nosiła biustonosze białe lub czarne... A jednak. Leżał i nadal leży idealnie, kolor miodzio, asymetrii nie było widać, biust uniesiony, mostek między piersiami. Od tamtej pory kupuję tylko biustonosze firmy Ava, choć nie ukrywam, że lepszego od tego modelu nawet w ich firmie nie spotkałam. Ten biustonosz to mój ideał, który przypadł mi ogromnie do biustu, znaczy gustu :)

Autorki nagrodzonych opisów proszone są o kontakt mailowy na adres sklep@biustanasze.pl celem ustalenia szczegółów odbioru nagród.

 

Ciekawa jestem, czy plebiscyt Stanikomarka.pl - a może także powyższe prace konkursowe - zainspirowały Was do wypróbowania produktów polskich marek? A może niektóre z nich staną się także Waszymi ulubionymi? :-)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
Archiwum
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...