Społeczność

poniedziałek, 09 stycznia 2017

foto: stock

W kwestii zaopatrzenia w dobre staniki trzeba powiedzieć wyraźnie, że nie samym internetem człowiek żyje. Zwłaszcza jeśli dopiero zaczyna przygodę z tematem dokładnego, a nie tylko jako-takiego dopasowania i marzy o tym, by móc w krótkim czasie przymierzyć dużo rozmiarów i modeli - a nie może zamrozić w tym celu dużej ilości pieniędzy. Sklepy stacjonarne są nam niezbędne i twierdzę to z przekonaniem mimo wielkiej miłości do internetowego kupowania. I to nie byle jakie sklepy, ale sklepy dobre, z dużym wyborem rozmiarów, marek, modeli i pomocną (a nie: wciskającą towar na siłę) obsługą.

Kiedy dostaję od Was wiadomości i maile z pytaniami - a to o właściwy rozmiar, a to model/firmę, a czasem wprost o to, dokąd pójść na bra-zakupy - chciałabym zawsze móc polecić Wam dobry sklep stacjonarny jak najbliżej Waszego miejsca zamieszkania, w którym zajmą się Wami kompetentne osoby i gdzie będziecie mogły rozeznać się w wyborze i możliwościach. Oraz, rzecz jasna, kupić.

Dawno, dawno temu, w tym samym celu, powstała stworzona przez forumki z Lobby Biuściastych strona Stanikowa vel Biuściasta Mapa Świata. Potem blog Stanikowa Mapa i spis dobrych sklepów wg województw, prowadzony długo i z zaangażowaniem przez jedną z weteranek forum. Pewnego dnia jednak Google zrobił nam psikusa i dokument ze spisem wyparował. Stwierdziłam jednak, że nie możemy zostać bez spisu. Musi on zostać stworzony na nowo, ponieważ mimo postępów w tej dziedzinie, w Polsce wciąż nie każdy sklep z biustonoszami jest sklepem dobrym. W czasie tworzenia nowego spisu z Waszą nieocenioną pomocą (przez pół roku zbierałyśmy dane na fejsie - posty na ten temat znajdziecie pod tagiem #spisdobrychsklepów) potwierdziły się także moje obawy, że podczas gdy niektóre rejony kraju obfitują w niezłe bra-przybytki - inne są istną stanikową pustynią :-( Wciąż nie każda z nas może łatwo znaleźć odpowiedni sklep, samodzielnie rozglądając się po okolicy.

Teraz, po wielu miesiącach pracy, za którą bardzo Wam wszystkim dziękuję, mogę już napisać, że nowy Spis Dobrych Sklepów POWSTAŁ :-)

 

Spis jest Dobry, ale nie Idealny

Właściwiej byłoby napisać, że Spis nie powstał, a powstaje cały czas. Oraz, że zapewne nigdy nie będzie doskonały, choć będzie zmierzał w tym kierunku :-)

Po pierwsze, nie tworzy go żadna obiektywna bra-komisja, tylko ja, zbierając dane z różnych źródeł. Staram się, by były to źródła w miarę możliwości zaufane - doświadczone stanikomaniaczki, brafitterki, czy takie osoby jak Kasia Sałata z firmy Dobra Kreacja, która zajmuje się szkoleniami w sklepach i dzięki której liczba Dobrych Sklepów systematycznie się powiększa. Nie mogę zweryfikować wszystkich opinii z oczywistych przyczyn - nie odwiedzę wszstkich sklepów, nie wspominając już o tym, że moja perspektywa jest ograniczona, choćby przez własne wymiary i upodobania.

Dlatego jakość Spisu w ogromnej mierze zależy od Was - osób, które pomagają i, mam nadzieję, będą nadal pomagały w jego tworzeniu.

 

Co to jest Dobry Sklep?

Trudno stworzyć bezwzględny zestaw kryteriów oceniania, czy dany sklep powinien, czy nie powinien znaleźć się w gronie Dobrych. Na użytek zbiórki danych ustaliłam minimum: dobry sklep to taki, w którym zdecydowana większość biustów znajdzie dla siebie rozmiar stanika i fachową poradę. To dość pojemne sformułowanie. Chciałam na przykład móc uwzględnić w Spisie te sklepy, którym do doskonałości jeszcze daleko, ale znajdują się w mało obfitującej w sklepy okolicy - tak, by przynajmniej niektóre z Was nie musiały jeździć daleko po stanik. Jeśli na danym terenie z zaopatrzeniem jest kiepsko - to lepszy rydz niż nic. Z kolei na obszarach, gdzie od sklepów jest gęsto, jak największe miasta wojewódzkie, możemy stosować trochę ostrzejsze wymagania (na przykład nie uwzględniać niektórych salonów firmowych czy sklepów o ograniczonym wyborze). 

 

Co zawiera Spis?

Spis Dobrych Sklepów jest podzielony na województwa - każde z nich ma swoją podstronę, a w obrębie województwa - na miasta (w kolejności alfabetycznej).

Obok nazwy każdego sklepu znajduje się jego adres, link do strony internetowej (jeśli istnieje - czasem jest to sklep internetowy, czasem nie) oraz do strony na facebooku (jeśli istnieje).

Kolorem zielonym oznaczam w Spisie sklepy: z ograniczonym asortymentem, np. tylko do polskich marek (co może oznaczać, że nie wszystkie biusty się zmieszczą), a także początkujące - o których nie ma jeszcze opinii lub jest ich bardzo mało. Kolorem bordo oznaczam salony firmowe (które oferują tylko jedną markę - co też stanowi ograniczenie wyboru). Podaję też informację o członkostwie w Stowarzyszeniu Polskiego Brafittingu (SPB) jako dodatkową rekomendację dla sklepu (Stowarzyszenie twierdzi bowiem, że weryfikuje umiejętności brafittingowe członków).

 

Ty też tworzysz Spis Dobrych Sklepów!

Spis powstaje dzięki informacjom zbieranym przez Was - czyli przede wszystkim przez konsumentki - użytkowniczki biustonoszy. Spis nie służy do reklamowania żadnego ze sklepów ani firm. Jeśli znasz dobry sklep w swojej okolicy, którego nie ma jeszcze w Spisie, skontaktuj się ze mną na maila bądź na fb. Jeśli jesteś właścicielką/właścicielem sklepu i chcesz, by Twój sklep znalazł się w Spisie, również skontaktuj się ze mną. Opisz swoją ofertę i podaj adres.

A oto - fanfary - pod poniższym linkiem znajdziecie:

Spis Dobrych Sklepów

 

:-)

poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Pewnie pamiętacie, jak zachęcałam Was ostatnio, byście w kampanii Modelled by Role Models nominowały nasze polskie bra-specjalistki, brafitterki, bra-bizneswomen, bra-profesjonalistki i bra-aktywistki, że nie wspomnę o bra-dizajnerkach - bez których, co tu dużo mówić, codzienność wielu polskich kobiet byłaby naprawdę mniej fajna. Wiele z nas wie z własnego doświadczenia, że życie bez dobrego stanika jest... całkiem inne, niż gdy mamy dobrze zaopatrzoną szufladę z piękną bielizną! :-) Mam nadzieję, że co do tego żadna z nas nie ma wątpliwości - bra-kobiety są wspaniałe i godne podziwu! Bo udowadniają, że każdy biust, każde ciało, każda sylwetka zasługuje na zachwyt, dbałość, komfort i... piękną bieliznę.

Tymczasem stało się przewrotnie tak, że do półfinału tej ogólnoświatowej kampanii organizowanej przez firmę Panache dzięki Waszym nominacjom zakwalifikowałam się... ja! No i zostałam postawiona przed powinnością agitowania na samą siebie. Cóż więc począć - do roboty! :-)

Jeżeli zatem uważacie, że jestem (że zacytuję organizatorów kampanii): silna i odważna, wytyczam własne ścieżki, zmieniam bieg historii, inspiruję... Jeśli wywieram wpływ na innych i udowadniam światu, że można przełamywać bariery - zagłosujcie na mnie! O tu:

Zagłosuj na kasicę :-)

 

W zamian obiecuję godnie reprezentować polskie stanikomaniactwo w Zjednoczonym Królestwie! :-) Na finalistki (będzie ich sześć) czeka bowiem profesjonalna sesja zdjęciowa w bieliźnie Panache organizowana w Londynie, której rezultaty będą oczywiście publicznie dostępne na specjalniej stronie (jak się uda, zobaczycie mnie w całości wraz z moim 36G/38FF w różnych modelach!). Będą też wywiady i inne promocyjne działania.

Głosując, możecie same wygrać bieliznę Panache, która będzie brała "udział" w sesji :-)

Żeby nie było - oprócz mnie w półfinałowej piętnastce znalazły się inne świetne polskie kandydatki. Aż trudno mi się zdecydować, którą z nich poprzeć! I Wy też musicie się zdecydować, bo głos do dyspozycji każda z nas ma tylko jeden... Mamy wśród nich aż dwie blogerki (proszę, jak blogi zmieniają świat! :-) ): Ewę Zakrzewską, modelkę plus size prowadzącą blog Ewokracja oraz Sylwię Błach, prowadząca blogi Rozkosze Umysłu i VamppiV pisarkę, programistkę i stylistkę na wózku inwalidzkim, aktywnie działającą na rzecz osób niepełnosprawnych. Polskie grono półfinalistek zamyka Katarzyna Nicewicz organizująca wsparcie dla osób bezdomnych, prezeska fundacji Daj Herbatę.

Wszystkie kandydatki, a jest ich piętnaście i pochodzą, oprócz Polski, z takich krajów jak Wielka Brytania, Dania i Kanada, zobaczycie na oficjalnej stronie kampanii Modelled by Role Models - Nowy Wymiar Piękna.

Głosowanie trwa tylko do 29 kwietnia! :-)

Dziękuję za Wasze głosy :-)

PS. Specjalnie dla Was barwna wersja kampanijnej fotki, którą sama sobie zrobiłam, dokładnie tak samo, jak robię dla Was bra-selfiki. Poznajecie model na zdjęciu? Dziś mam go na sobie (oczywiście recenzja w toku) ;-)

 


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15
Archiwum
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...