O stanikomanii

Stanikomania to:

 • blog dla użytkowniczek staników - kobiet, które chcą czuć się komfortowo i atrakcyjnie w swojej bieliźnie. Skierowana jest głównie do kobiet z większym biustem (upraszczając: tych, które powinny nosić staniki z miseczką powyżej D), choć i te mniej obficie obdarzone znajdą tu coś dla siebie.
 • stan, w który popada niejedna czytelniczka Stanikomanii po odkryciu, że dobrze dobrany biustonosz wydatnie poprawia jakość życia i poziom zadowolenia :-)

 

Kim jest autorka?

Autorka Stanikomanii jest miłośniczką pięknych, dobrej jakości i świetnie dopasowanych biustonoszy, zwłaszcza tych szytych w rozmiarach powyżej miseczki F, oraz entuzjastką bra-fittingu, czyli sztuki ich precyzyjnego, indywidualnego dobierania. W wolnych chwilach oddaje się buszowaniu po bieliźnianych rejonach sieci tudzież zgłębianiu tajników stanikologii stosowanej. Chętnie i z pasją dzieli się z innymi kobietami swoją wiedzą i doświadczeniem. Uwielbia zakupy online. Nosi brytyjski rozmiar 36G (w polskich markach najczęściej 80H) i ma na imie Kasia :-)

 

Kim są czytelniczki?

Bywają i czytelnicy :-) Jednak większość czytelniczek bloga to kobiety - koneserki pięknej i dobrze dopasowanej bielizny, a zwłaszcza biustonoszy. Wiele z nich ma na ten temat dużą wiedzę - to wyrobione, świadome konsumentki. Są wśród nich także osoby zajmujące się bielizną zawodowo (właścicielki sklepów, projektantki, pracownice firm dystrybucyjnych, brafitterki).

Stanikomaniaczki są zaangażowane w temat i chętnie działają na rzecz rozwoju rynku w kierunku jak największej dostępności jak największego zakresu rozmiarów biustonoszy.

 

W skrócie, czyli sedno sprawy

Większość kobiet w Polsce i na świecie nosi biustonosze w niewłaściwym rozmiarze, co bardzo ogranicza ich komfort i swobodę, a nawet poczucie atrakcyjności. Wynika to z niedostatecznego wyboru na rynku oraz z niewiedzy samych kobiet. Chodzi o to, żeby przerwać to błędne koło - by każda z nas znalazła odpowiedni dla siebie rozmiar i czuła się w swoich stanikach doskonale, niezależnie od tego, czy nosi 75B, 65G czy 70J.

 

Czym jest stanikologia stosowana?

To zbiór praktycznych wiadomości o właściwym ostanikowaniu, czyli doborze biustonosza. Czytając regularnie Stanikomanię, dowiesz się:

 • jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza i jak uniknąć najczęstszych błędów (czyli o zasadach bra-fittingu);
 • jak wyglądają prawdziwe osoby noszące rozmiary miseczki G czy J, i że ich sylwetki wcale nie odbiegają od tzw. normy;
 • kto produkuje biustonosze w szerokim wyborze rozmiarów (obwody od 60, miseczki do L);
 • jak i gdzie szukać najpiękniejszych modeli i najlepszych fasonów dla siebie;
 • gdzie zrobić najkorzystniejsze zakupy;
 • jak ważne dla naszego samopoczucia i zdrowia jest noszenie właściwie dobranych staników;
 • że każdy biust można odziać gustownie i kusząco.


Czy Stanikomania jest sponsorowana przez firmy?

Stanikomanii nie sponsoruje żadna konkretna firma. Prezentowane tu opinie są niezależnymi opiniami autorki i jej czytelniczek, a kryptoreklama w komentarzach jest zakazana. Nie znaczy to jednak, że przedstawiciele firm nie są tu mile widziani. Jeśli produkujesz, sprzedajesz, projektujesz bieliznę - zapraszam do przeczytania tych informacji o możliwościach współpracy ze Stanikomanią.

 

Duży biust? Mój jest mały...

„Mały biust” i „duży biust” to pojęcia względne. Większość kobiet nosi biustonosze o zbyt małych miseczkach i błędnie ocenia swoje wymiary. Dalsza litera miseczki nie zawsze oznacza duże piersi - osoba, która powinna nosić rozmiar 65D, kwalifikuje się raczej do drobnobiuściastych. Dlatego zapraszam na Stanikomanię wszystkie biusty! :-)


Kto to są Biuściaste?

Biuściaste to uczestniczki społeczności konsumenckiej skupionej wokół forum Lobby Biuściastych (http://biusciaste.prv.pl). Lobbystki uczą prawidłowego dobierania biustonoszy i aktywnie działają na rzecz uświadamiania ich producentów o realnych potrzebach kobiet w zakresie właściwego ostanikowania. Forum służy też wymianie informacji na temat producentów, sklepów i marek bielizny DD+. Jeśli nie znasz swojego prawidłowego rozmiaru i nie wiesz, gdzie kupić odpowiedni biustonosz, zajrzyj na Lobby - lobbystki zaopiekują się Tobą troskliwie. Uwaga: bardzo możliwe, że po odkryciu swojego prawdziwego rozmiaru wpadniesz w stanikomanię (patrz pkt. 1) :-).

 

Jesteście super! Jak do was dołączyć?

Żeby porozmawiać z innymi Stanikomaniaczkami, wystarczy komentować tego bloga. Jeśli potrzebujesz porady rozmiarowej bądź szukasz szczegółowych informacji o sklepach, markach, modelach - zapytaj w komentarzach, napisz do mnie lub zajrzyj na Lobby Biuściastych.

 

Co to znaczy: 34GG (i inne dziwne rozmiary)?

W Wielkiej Brytanii stosuje się inny niż na Kontynencie system rozmiarów biustonoszy, w którym:

 • obwodom 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90... odpowiadają oznaczenia: 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40...;
 • miseczki powyżej D oznaczane są kolejno literami: DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J, JJ, K;
 • kolejne rozmiary miseczek zwiększają się co 1 cal obwodu w biuście (nie co 2 cm, jak w reszcie Europy).

Ponieważ znaczna część biustonoszy DD+ na światowym rynku pochodzi z UK, w Stanikomanii często spotkacie się z takimi oznaczeniami. Tabela rozmiarów brytyjskich znajduje się tutaj, a objaśnienie zawiłości systemów rozmiarowych różnych krajów znajdziecie w tej notce.

 

Jestem dziennikarzem i chcę napisać o Stanikomanii. Co zrobić?

Pobierz i przeczytaj Prasówkę (.doc .pdf). Przejrzyj blog. Skontaktuj się z autorką.

 

Chcę promować swoją firmę na Stanikomanii. Co zrobić?

Przeczytaj stronę o współpracy. Skontaktuj się ze mną.

 

Jak skontaktować się z autorką Stanikomanii?

Napisz do mnie: kasica@stanikomania.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...