O stanikomanii

 

Stanikomania to:

 

 • blog dla użytkowniczek biustonoszy - kobiet, które chcą czuć się dobrze w swojej bieliźnie. Wprawdzie autorka pisze głównie o bieliźnie D+ (bo takowej potrzebuje i zna się na niej najlepiej), ale na Stanikomanii wszystkie biusty są piękne i warte dobrej bielizny. Stanikomania jest blogiem ciałopozytywnym
 • stan, w który popada niejedna czytelniczka Stanikomanii po odkryciu, że dobrze dobrany biustonosz wydatnie poprawia jakość życia i poziom zadowolenia :-)

 

Kim jestem?

Stanikomaniaczka nazywa się Kasia Kulpa i prywatnie jest hedonistką, zakupoholiczką, zdeklarowaną ciało- i wieko-pozytywistką oraz Dzidzią Piernik. Noszę brytyjski rozmiar 36G lub 36FF i L (w polskich markach najczęściej 80H i XL), a na bieliźnie - 44. Kocham kolorowe outfity i niebanalną biżuterię.  

 

 

Przede wszystkim zaś kocham bieliznę, a zwłaszcza piękne, dobrej jakości biustonosze i jestem entuzjastką bra-fittingu, czyli sztuki ich indywidualnego dobierania. Nie toleruję: hejtu, body shamingu i wszelkiej dyskryminacji ze względu na: rozmiar, kształt, kolor, wiek, płeć i tożsamość seksualną.  

Ulubione zajęcie: buszowanie po bieliźnianych i ciałopozytywnych rejonach internetów oraz zakupy online przy dobrej kawie. 

 

Kim są Stanikomaniaczki?

Większość z nas to kobiety, które lubią dobrą bieliznę i chcą dobrze się w niej czuć.

Część ma na ten temat dużą wiedzę - to wyrobione, świadome konsumentki. Niektóre zajmują się bielizną zawodowo (właścicielki sklepów, projektantki, pracownice firm dystrybucyjnych, brafitterki). Stanikomaniaczkom zależy na tym, by rynek się rozwijał - po to, by każdy, absolutnie każdy biust znalazł dla siebie coś dopasowanego, pięknego i wygodnego.

Jeśli niekoniecznie śmigasz w te wszystkie biustologie i brafittingi, a chciałabyś - to świetnie, bo jestem tu po to, byś dowiedziała się wszystkiego, co chcesz wiedzieć o stanikach, a wstydzisz się zapytać. Moim zadaniem jest pokazanie ci, gdzie szukać tego, co najbardziej ci odpowiada, czego możesz, a nawet powinnaś wymagać od bielizny - odzieży najbliższej twojemu ciału. Twoje ciało jest OK takie, jakie jest - a bielizna jest po to, byś to czuła. 

 

O czym jest Stanikomania?

Czytając regularnie Stanikomanię, dowiesz się:

 • jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza i jak uniknąć najczęstszych błędów (czyli o zasadach bra-fittingu);
 • że stanik może i powinien być wygodny
 • jak wyglądają osoby noszące rozmiary miseczki G czy J, i że ich sylwetki wcale nie są „nietypowe”;
 • kto produkuje biustonosze w dużym wyborze rozmiarów (obwody od 60, miseczki do L);
 • jak i gdzie szukać najlepszych modeli i fasonów dla siebie;
 • gdzie zrobić najkorzystniejsze zakupy;
 • jakie są najnowsze trendy w bieliźnanej modzie;
 • że każdy biust jest piękny i można go odziać tak, by właścicielka była zadowolona.

 

O co chodzi z brafittingiem?

W największym skrócie: większość kobiet w Polsce i na świecie wciąż nosi biustonosze w niewłaściwym rozmiarze, co bardzo ogranicza ich komfort i swobodę, a nawet poczucie atrakcyjności. Wynika to ze słabego wyboru w sklepach oraz z niewiedzy samych kobiet. Chodzi o to, żeby przerwać to błędne koło - by każda z nas znalazła odpowiedni dla siebie rozmiar i czuła się w swoich stanikach doskonale, niezależnie od tego, czy nosi 75B, 65G czy 70J.

Stanikomania promuje dobry brafitting, który jest brafittingiem nie tylko z nazwy i nie dopuszcza do tego, by klientka wyszła z salonu niezadowolona z biustonosza. 

 

Podobno staniki są już passé - to narzędzie opresji kobiet. Po co zachęcam do noszenia ich? 

Jestem gorąco za tym, by żadna z nas nie czuła przymusu noszenia biustonosza! Stanik ma służyć naszej wygodzie i dobremu samopoczuciu. Wiele kobiet, zwłaszcza posiadaczek większych biustów, twierdzi, że wygodniej im w biustonoszu niż bez niego. Jeśli ty do nich nie należysz - to OK. Zrezygnuj z biustonosza w ogóle, albo ograniczaj się do miękkich braletek, jeśli tak wolisz. Moim marzeniem jest świat, w którym żadna z nas nie czuje presji na podniesiony, zebrany i zaokrąglony biust. Każdy biust jest piękny w swojej naturalnej formie. Jeśli też tak myślisz - zgadzam się z Tobą! 

Stanik to wybór, nie przymus. 


Czy Stanikomania jest sponsorowana?

Stanikomanii nie sponsoruje żadna konkretna marka, choć regularnie współpracuję z różnymi firmami. Prezentowane tu opinie są jednak niezależnymi opiniami moimi i moich czytelniczek. Nigdy nie oszukuję w recenzjach, bo - powiedzmy sobie szczerze - kto by wtedy chciał je czytać? Kryptoreklama w komentarzach jest zakazana.

Nie znaczy to jednak, że przedstawiciele firm nie są tu mile widziani. Jeśli produkujesz, sprzedajesz, projektujesz bieliznę - zapraszam do przeczytania tych informacji o możliwościach współpracy ze Stanikomanią. Pamiętaj jednak, że rzetelność i zaufanie moich czytelniczek są fundamentem marki, jaką jest Stanikomania. 

 

Duży biust? Ja mam mały...

„Mały biust” i „duży biust” to pojęcia względne. Większość kobiet nosi biustonosze o zbyt małych miseczkach i błędnie ocenia swoje wymiary. Dalsza litera miseczki nie zawsze oznacza duże piersi - osoba, która powinna nosić rozmiar 65D, kwalifikuje się raczej do drobnobiuściastych. Zapraszam na Stanikomanię wszystkie biusty!

 

Jak kupić dobry stanik?

Jeśli potrzebujesz porady rozmiarowej bądź szukasz informacji o sklepach, markach, modelach - zapytaj w komentarzach, napisz mejla, wyślij mi mesydż na facebooku. Możesz też zapisać się do facebookowej grupy Stanikomaniaczki - jak dobrać biustonosz? - każdej osobie z biustem chętnie doradzimy! Jeśli szukasz dobrego sklepu - zajrzyj do Spisu Dobrych Sklepów i odszukaj swoje województwo. 

 

Co to znaczy: 34GG (i inne dziwne rozmiary)?

W Wielkiej Brytanii stosuje się inny niż na Kontynencie system rozmiarów biustonoszy, w którym:

 • obwodom 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90... odpowiadają oznaczenia: 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40...;
 • miseczki powyżej D oznaczane są kolejno literami: DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J, JJ, K;
 • kolejne rozmiary miseczek zwiększają się co 1 cal obwodu w biuście (nie co 2 cm, jak w reszcie Europy).

Ponieważ znaczna część biustonoszy DD+ na światowym rynku pochodzi z UK, w Stanikomanii często spotkacie się z takimi oznaczeniami. Tabela rozmiarów brytyjskich znajduje się tutaj.

 

Skąd pomysł na ten blog?

Stanikomania powstała w 2007 roku, co czyni z niej pierwszy i najstarszy blog o bieliźnie w Polsce. Były to czasy, gdy nie śniło się nam, że można wejść z ulicy do sklepu i tak po prostu kupić sobie stanik w rozmiarze 80G. Alfabet kończył się na D, no może czasem na E. W 2005 roku kobiety o większych piersiach założyły forum Lobby Biuściastych i tam dzieliły się informacjami o dobrych firmach i sklepach, z początku głównie internetowych. Dzięki temu forum sama odkryłam dobrą bieliznę dla siebie i zapragnęłam podzielić się tym ze światem - założyłam Stanikomanię. 

Dzięki naszej społeczności konsumenckiej rynek w Polsce się rozwinął, powstało mnóstwo nowych sklepów i firm, a istniejące zaczęły produkować znacznie więcej rozmiarów. Dlatego wierzę w to, że blogi i społeczności mogą zmieniać świat na lepsze. Wszystkie możemy. 

 

Ile mam staników i skąd je biorę?

Ale na sztuki, czy na pudła? ;-) Bo na pierwsze pytanie odpowiedzi nie znam. Aktualnie moja kolekcja liczy dwa duże pudła z IKEA oraz jedną szufladę, która zawiera tak zwane staniki bieżące :-) Część moich nabytków aktualnie fundują mi firmy, które zlecają mi recenzje (fakt otrzymania biustonosza od firmy zawsze jest zaznaczony w recenzji). To mi jednak nie wystarcza. Aby mieć dobrą orientację na rynku, muszę (a także lubię) wciąż kupować nowe biustonosze i komplety. Zakupy finansuję między innymi dzięki prowadzeniu bloga.

 

Chcę promować swoją firmę na Stanikomanii. Co zrobić?

Przeczytaj stronę o współpracy. Skontaktuj się ze mną.

 

Jak skontaktować się z autorką Stanikomanii?

Napisz do mnie maila: kasica@stanikomania.pl albo odezwij się na fejsie

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...