Menu

Stanikomania!

Dla obdarzonych sporym biustem: co, gdzie, za ile? Bielizna gustowna, kusząca i doskonale dopasowana. Odkryj swój Prawdziwy Rozmiar i ciesz się nim!

Wpisy otagowane : blog-roku

Blog i jego rok :-)

kasica_k

Dziś wpis nietypowy, bo jubileuszowo-okolicznościowy, a także społecznościowo-apelowy :-) Zacznę od najważniejszego - czyli od tego, co wymaga Waszej natychmiastowej uwagi oraz reakcji! :-)

[czytaj dalej]

 

Pięciolatka, czyli rok blogu i Blog Roku

kasica_k

Różowy blogasek chyba już wszedł w zaawansowany wiek, bo niewiele brakowało, a zapomniałby o swoich urodzinach! I to nie byle jakich, bo w zeszłą niedzielę stuknęło Stanikomanii całe pięć lat. Z okazji tego faktu dzielę się z Wami wirtualnym tortem, który znalazłam na stronie Cake Decorating Ideas. Mam nadzieję, że jest równie smaczny, co oryginalny ;)

[czytaj dalej]

 

Głosujmy na profesjonalizm! - biuściaste blogerki w konkursie Blog Roku 2010

kasica_k

Styczeń to już tradycyjnie miesiąc, w którym mówi się tu o konkursach :-) Rozpoczyna się bowiem kolejna edycja konkursu Blog Roku. Konkursu doskonale znanego stanikomaniaczkom, którym Stanikomania zawdzięcza zeszłoroczny sukces, a w poprzednich latach - nominacje. Jako blog nagrodzony, Stanikomania nie może już brać udziału w kolejnej edycji - trochę szkoda, ale z drugiej strony - miło jest zasiąść sobie spokojnie w fotelu i z dystansu przyglądać się tegorocznym zmaganiom ;-)

Moje dotychczasowe doświadczenia wskazują niezbicie, że warto brać w takich konkursach udział. Oczywiście najlepiej jest wygrać - wiecie, nagrody, błysk fleszy, wywiady... ;-) Trochę żartuję - ale nie da się ukryć, że każda chwila obecności w mediach to dla bloga fajna sprawa: szansa na wzrost liczby czytelników. Nawet jeśli dany blog nie stanie się liderem, sama obecność na stronach konkursu (onet.pl to potęga ;-) oznacza „słupki w górę”. W przypadku blogów popularyzujących specjalistyczną wiedzę czy młode dziedziny oznacza to możliwość zainteresowania nimi dużo większej grupy osób.

Jeśli wiec zależy nam na upowszechnaniu tematyki bra-fittingowej - warto sprawdzić, które z biuściastych blogerek startują w tym roku... i oczywiście oddać głosy :-) Na kogo głosujemy w Blogu Roku 2010?

 

Stanikowe biz-perypetie. Debiutował w 2009 roku. Prowadzony przez Renulca - właścicielkę sklepu Noszebiustonosze.pl z Biłgoraja - kobietę o ujmującej osobowości i wszechstronnych talentach :-) W „Biz-perypetiach” poczytamy nie tylko o prowadzeniu sklepu z oszałamiającym wyborem rozmiarów, ale też trochę o życiu, o rodzinnych stronach autorki, znajdziemy znakomite zdjęcia nie tylko bieliźnianych kolekcji (te ostatnie niekiedy zapierają dech, przynajmniej mój ;-). Jeden z moich ulubionych blogów i bardzo się cieszę, że wystartował.

 

Bra-fitting by Maheda. Tego bloga już chyba nie muszę nikomu przedstawiać, zwłaszcza że dopiero co omawiałyśmy znakomity artykuł tam zamieszczony. Maria Dastych to jedna z pierwszych polskich zawodowych bra-fitterek. Jej strona jest poświęcona, jak łatwo się domyślić, prawidłowemu doborowi biustonoszy - w teorii i praktyce. Teksty pełne wiedzy, sugestywne zdjęcia, filmy edukacyjne - bra-fitting „na żywym biuście” w formie przekonującej dla każdego. Do tego informacje o kursach i warsztatach. Lektura obowiązkowa każdej profesjonalistki w tej dziedzinie.

 

35plus. O potrzebach dojrzałych biustów i tych „po przejściach” i tym, co im oferuje rynek bieliźniany - artykuły problemowe i recenzje. Realistycznie i trzeźwo, czasem z entuzjazmem - zawsze szczerze. Jako że mam zaszczyt należeć do elitarnej grupy docelowej ;-) - jestem wierną czytelniczką. Mam nadzieję, że Anna-pia da się namówić do częstszego pisania ;-)


Blogujące profesjonalistki

Jak być może zauważyłyście, w tym roku dwa ze zgłoszonych bra-blogów startuje w kategorii „Profesjonalne”. Zacytuję jej opis: Blogi specjalistów profesjonalnie zajmujących się daną dziedziną. Jeśli tworzysz bloga, w którym opisujesz swoje przemyślenia związane z branżą, w której działasz ZAWODOWO, to wybierz tę kategorię. Biorąc pod uwagę, że do tej pory kategorią wybieraną przez biuściaste blogerki była „Moje zainteresowania i pasje” - widzimy, że nastąpił pewien przełom.

Bra-fitting ewidentnie przestał być czymś w rodzaju ekscentrycznego hobby, a zaczął być uprawiany zawodowo przez coraz większe grono osób - z których pewna liczba pisze blogi. Dwie spośród tegorocznych blogerek są profesjonalistkami, i to dobrymi, które nie tylko wytyczają trendy w swojej branży, ale i aktywnie ją popularyzują. Popierając je, oddajemy więc głos nie tylko na blogi, ale także - na rozwój branży, i to rozwój idący w dobrym kierunku!

 

Jak głosujemy?

Obecny etap konkursu potrwa do 20.01. Tylko dziesięć blogów z każdej kategorii przejdzie do kolejnego etapu! Naszym zadaniem jest utrzymanie naszych faworytek w pierwszej dziesiątce - im wyżej tym lepiej.

Głosowanie w tym etapie polega na wysłaniu na numer 7122 SMSa o treści B00066 w przypadku bloga „Stanikowe biz-perypetie”, SMSa o treści B00119 w przypadku bloga „Bra-fitting by Maheda”, SMSa o treści H00870 w przypadku bloga „35plus” (uwaga, nie ma liter O - są zera!). SMS kosztuje 1,23 zł brutto.

Żeby sprawdzić, gdzie w rankingu znajduje się nasza faworytka, trzeba zajrzeć na stronę kategorii. Zasady całego konkursu znajdziecie tutaj.

Czemu wymieniłam tylko dwa trzy blogi? Bo na razie tylko o nich wiem - jeśli wiadomo Wam, że zgłosił się jakikolwiek inny blog związany z tematyką bra-fittingową, proszę o informację! Bardzo mi w tym gronie brakuje jeszcze kilku blogów...

Do końca tego etapu głosowania jeszcze tylko tydzień, więc, drogie stanikomaniaczki - telefony w dłoń!

Blog Roku 2009 - Stanikomania nagrodzona!

kasica_k

No i udało się!

Dzięki Waszemu poparciu, drogie Czytelniczki, w tegorocznej edycji konkursu Blog Roku 2009 Stanikomania zdobyła nie tylko nominację, ale i tytuł!

Z nieskrywaną dumą oznajmiam, że różowy blożek został Blogiem Roku 2009 w kategorii „Moje zainteresowania i pasje”.

Dziękuję Jury, a zwłaszcza Jurorowi sędziującemu w kategorii, za docenienie mojego blogowania. To ogromnie miłe i motywujące wyróżnienie i mam nadzieję, że zaowocuje jeszcze większym wzrostem zainteresowania problematyką stanikową wśród kobiet i mężczyzn :-)

Ale przede wszystkim dziękuję Wam - za liczne głosy, dzięki którym Stanikomania weszła do finału, zarówno w tym roku, jak i w poprzednich edycjach konkursu, oraz za poparcie i popularyzowanie Stanikomanii.

A najbardziej dziękuję Wam za to, że jesteście i motywujecie mnie do dalszego pisania. To nie tylko mój, ale nasz wspólny, biuściasty sukces :-)

Dziękuję też Sylwiastce za współpracę (oby się rozwijała) i towarzyszenie mi na konkursowej Gali :-)

Na zakończenie - wszystkich, którzy zajrzeli tu po raz pierwszy i są ciekawi, o co właściwie chodzi z tymi stanikami, serdecznie zapraszam do tej notki... i do tej... i do tej... oraz do wszystkich pozostałych :-) A także, a może nawet przede wszystkim, na Lobby Biuściastych!

© Stanikomania!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci