Menu

Stanikomania!

przejdź na https://stanikomania.pl aby czytać dalej

Wpisy otagowane : wonderbra

Wonderbra rośnie, czyli idą zmiany

kasica_k
 
 
Z czym kojarzy Wam się Wonderbra? Bo mnie, od zawsze, z marką dla małobiuściastych wyznawczyń push-upów. Migające co pewien czas wyprzedaże tej bielizny na Brastop.com pomijałam dotąd wzrokiem bez śladu zainteresowania. Wielkie było zatem moje zdziwienie, gdy na brytyjskich Listkach Figowych wśród nowości dla D+ trafiłam na ten oto biustonosz - t-shirt bra z nowej linii D-G. Okazuje się otóż, że pod marką tą, która osiągnęła szczyty popularności w latach '90 (tu conieco o historii Wonderbra) wyprodukowano niniejszym bieliznę w rozmiarze miseczki powyżej... F. (tu muszę się przyznać, że istnienie tych CudStaników w rozmiarze powyżej C wciąż nie przestaje mnie zaskakiwać). Konkurencyjny na rynku puszapek Gossard co prawda zdecydował się na podobny „krok” ponad rok wcześniej, ale w wykonaniu Wonderbra, marki, która zapisała się szczególnie trwale w historii damskiego dessous, jest on, w moim odczuciu, znaczący.

Wonderbra t-shirt braOto więc mamy gładki plandż o formowanych miseczkach (żadnych poduszek!), który, o dziwo, oprócz klasycznej triady biel-czerń-beż zdecydowano się wyprodukować w pomidorowej czerwieni ze śliwkowym wykończeniem. Na stronach producenta z kolei znajdujemy całkiem sympatyczną wersję ciemnoniebieską, szkoda tylko, że wykończenie i ramiączka - banalnie różowe... 

Drugą, ciekawą propozycją z serii Everyday jest biustonosz z odpinanymi ramiączkami, który wg Wonderbra może być noszony aż na 50 różnych sposobów (chodzi, jak rozumiem, o warianty przepinania ramiączek). Ciekawe. Niestety, z Listków Figowych zniknął chyba tak szybko, jak się pojawił.

Kolejny CudStanik D-G to już nie gładki t-shirt bra, lecz bardziej „glamurny”, szyty z półprzejrzystej siateczki plunge - Ornamental bra. Jego poziom usztywnienia nie jest mi znany - być może dolno-boczna część miseczki, ta podszyta nieprzejrzystym kremowym materiałem, zawiera jakiś padding (?). Ornamentalny Cud-Stanik na razie występuje w wersji czarno-kremowej (Listki nazywają go „black and pink”, a producent - „black-cameo”, ciekawe, czy chodzi o tę samą wersję), spodziewać się można także wersji białej; udało mi się znaleźć jeszcze czerwoną (wątpię jednak, czy LittleWoods Direct realizuje wysyłkę międzynarodową).

Wonderbra Ornamental Jeśli zwróciłyście uwagę na podany wyżej link do Brastopu - trafiłyście zapewne na dość tajemniczą wersję balkonikową Ornamentala, co ciekawe, pod szyldem „Playtex-Wonderbra”. Marki te mają wspólnego właściciela, a doświadczenie w produkcji i sprzedaży większomiseczkowych Playtexów być może przełoży się na tę linię... o Playtexach jednak funkcjonują opinie różne, nie zawsze pochlebne.

Wróćmy jeszcze na chwilę do kwestii marketingowych. „The Wonderbra world just got bigger” - głosi najnowsze hasło reklamowe marki, czyli świat Wonderbra właśnie się powiększył. „Czy wiecie, że 40% z Was, dziewczęta, to teraz D+?” - głosi jakże odkrywczy :-) slogan na stronie. Hasłu towarzyszy kampania związana ze specyficznym castingiem - młode kobiety „wszelkich kształtów i rozmiarów” zachęcano niedawno, by dały się sfotografować - m.in. przy pomocy takiego oto virala, w moim odczuciu niezbyt udanego. Powstać ma w ten sposób jedyna w swym rodzaju „największa na świecie kolekcja biustów - od A do G, która zostanie pokazana na ogromnym billboardzie w centralnym Lodnynie oraz zostanie wykorzystana w kalendarzu na 2009 rok na rzecz walki z rakiem piersi”. Hmm... I cóż Wy na to? To świetnie, że po Ultimo D-G przyszedł czas i na Wonderbra D-G. Oby takich kolekcji powstało jak najwięcej. Pomysł na kampanię wpisuje się w modny ostatnio trend zapoczątkowany przez Dove i jego „Prawdziwe piękno” - Wonderbra oto kreuje się na markę dla wszystkich kobiet, mówiąc im: każda z Was może teraz nosić Woderbra! No właśnie: każda?

Czy zakres A-G obejmuje „wszelkie kształty i rozmiary”? Oczywiście, że nie. Dobrze, że chociaż obwody linii D-G zaczynają się od 30(65). Pozostaje mieć nadzieję, że  biorąc pod uwagę ostatnio notowane tempo zmian na rynku bieliźniarskim za rok będziemy świadkami podobnej kampanii towarzyszącej narodzinom linii „G-nieskończoność”. Bo to, co mówi nam dziś Wonderbra, wiele z nas odbierze jako rozmijanie się z rzeczywistością, kolejny etap udawania. Kiedyś A-D - dzisiaj A-G. Postęp? Nie da się ukryć. Ale długa jeszcze droga przed Wonderbra, jeśli rzeczywiście ma ambicje zaspokoić potrzeby „all shapes and sizes”.

Zdjęcia: Wonderbra, Figleaves.

© Stanikomania!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci