Menu

Stanikomania!

Dla obdarzonych sporym biustem: co, gdzie, za ile? Bielizna gustowna, kusząca i doskonale dopasowana. Odkryj swój Prawdziwy Rozmiar i ciesz się nim!

Wpisy otagowane : jak-dobrac-stanik

Dobierz córce biustonosz!

kasica_k

Biustonosz marki Cleo by Panache, kierowanej do nastolatek i młodych kobiet

Większość z nas ma już pewne doświadczenie w opiece nad własnym biustem :-) A niektóre będą niebawem przekazywać tę wiedzę następnym pokoleniom. Są wśród Was matki córek, które właśnie wchodzą w wiek, gdy zaczynają potrzebować biustonoszy, inne mają to jeszcze daleko przed sobą. Nie wątpię też, że znajdą się wśród Was osoby młode, które chciałyby, by rodzice zwrócili baczniejszą uwagę na ich potrzeby w zakresie „ubierania” piersi.

Kiedy i jaki biustonosz należy sprawić swojemu dziecku? Rozmawiam z Anną, matką czternastolatki. Anna na biustonoszach zna się świetnie – jest aktywna na forum Lobby Biuściastych prawie od początku jego istnienia, pisała artykuły o doborze staników do karmienia i o stanikach dla kobiet w wieku 35+ i ich córek ;-) Mam nadzieję, że nasza rozmowa okaże się pomocna dla obu pokoleń!

[czytaj dalej]

 

Mieści się, czy się nie mieści? Dobieramy rozmiar miseczki.

kasica_k

 

Czas na kolejną część cyklu o dobieraniu rozmiaru stanika - o tym, jak dobrać rozmiar miseczki.

W poprzedniej części omawiałam, jak dobrać rozmiar pod biustem, zwany też obwodem pod biustem. I znów proszę o cierpliwość wszystkie te z Was, które wykrywają bułki nad miseczkami i odstające mostki z odległości pół kilometra :-) Dziś znów zapraszamy do lektury bra-nowicjuszki, albo te z Was, u których wykiełkowało podejrzenie, że jeśli staniki jakoś nie leżą, to nie z ich biustem jest coś nie tak, a z biustonoszami. Na początek więc oświadczam, że w 100% macie rację - z Waszym biustem jest wszystko OK! Pierwsze prawo dopasowania stanika: to stanik jest dla biustu, nie odwrotnie :-)

[czytaj dalej]

 

Luźno czy ciasno? Dobieramy rozmiar pod biustem.

kasica_k

Wytrawne stanikomaniaczki, którym na drugie imię centymetr krawiecki - te, co już pół życia strawiły na dobieraniu rozmiarów sobie i wszystkim okolicznym kobietom i sprawdzaniu, czy zapięcie podjeżdża czy nie podjeżdża, mucha siada czy nie siada, specjalistki w określaniu akceptowalnych zakresów luźności i nieakceptowalnych granic ciasności tudzież weteranki oceniania, czy dzianina z tyłu pracuje właściwie, czy też odwala bumelanctwo, proszone są znowu o cierpliwość :-) Nie przynudzam z braku tematów, lecz zapraszam do naszego grona nowe osoby, spragnione stanikowiedzy! :-)

 

Co to jest rozmiar stanika?

Rozmiar stanika składa się z liczby i litery. Na przykład: 75C, 80G, 65J (to po polsku), albo 34C, 36G, 30J (to po angielsku). Nieważne, jaka firma i jaka rozmiarówka - zasada wszędzie jest taka sama: liczba to określenie rozmiaru pod biustem, a litera to określenie rozmiaru miseczki

[czytaj dalej]

 

Po co komu rozmiar brytyjski oraz dlaczego miseczka miseczce nierówna?

kasica_k

Jeżeli, droga Czytelniczko, przy śniadaniu przeglądasz Bravissimo, po pracy biegniesz do ulubionego salonu sprawdzić, czy mają już nowości Panache, a wieczorem szukasz po biu-blogach i forach recenzji Frejki, która wpadła Ci w oko, ten tekst nie jest dla Ciebie. Znaczy to bowiem, że doskonale znasz swój tak zwany rozmiar brytyjski.

Jeśli zaś do tej pory byłaś wierna marce Triumph bądź wspierałaś polską produkcję, kupując w pobliskim sklepie Avę czy Ewę Bien i nic nie mówią Ci symbole typu 32GG bądź 34HH, to witam Cię serdecznie w całkiem nowym świecie. Chcę Ci zaoferować garść wstępnego info: co to jest brytyjska rozmiarówka, jakich marek dotyczy oraz dlaczego pytam „Ale brytyjskie J czy polskie?”, gdy prosisz mnie o radę, gdzie kupić kostium kąpielowy z dużą miseczką.  

[czytaj dalej]

 

© Stanikomania!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci