Wpisy z tagiem: niebieski

wtorek, 04 lipca 2017

 

Jako ofiara mody uparłam się, że będę eksplorować trendy - wbrew przeszkodom, które stawiają na mej drodze rozmiar biustu oraz problemy bra-designerów. Nie jest łatwo, bo płachta czy też płachty miękkiej koronki na większym biuście działają zupełnie inaczej, niż na mało wydatnych czy wręcz minimalnych wypukłościach. Czy koronkowe trójkąty, czy też staniki takowe udające, w ogóle nadają się dla większych biustów? A może powinnam sobie odpuścić? O nie - Stanikomania nigdy nie cofa się przed eksperymentem! 

Nie weszłam jak dotąd w posiadanie prawdziwych miękkich trójkątów (basically: dwa trójkąty z koronki z doszytymi ramiączkami i tyłem), bo o ile nawet byłabym gotowa na to ekstremalne doświadczenie, o tyle nie trafiłam jeszcze na tego typu model w moim rozmiarze i możliwej do zniesienia cenie. Zwróciłam się więc w kierunku modeli nawiązujących do trendu poprzez, najczęściej, nałożenie koronkowej warstwy na bardziej klasyczny D-plusowy spód, czyli miseczki na fiszbinach. Oto więc przed Wami przedstawiciel typu plandż warstwowy ;-) będący dziełem marki Gossard. 

 

 

Gossard - Gypsy High Apex Plunge, rozmiar: UK 36FF, kolor: Mykonos Blue [Rozmiary: 30 D-G, 32-38 A-G, cena:£32.00 £19.20, biustonosz zakupiony przez autorkę za własne nieprzymuszone funty ;-)]

 

Estetyka

Jaki on śliczny! To uroda w pierwszym rzędzie zdecydowała, że postanowiłam go zatrzymać. Po pierwsze: kolor. Odcienie tego typu są zmorą fotografów, bo bardzo się zmieniają w zależności od kontekstu i barwy oświetlenia, a także ich odbiór jest osobniczy. Dlatego niektóre z Was stwierdzą, że jest to kolor zielony, inne - że bardziej niebieski. Dla mnie przechyla się on bardziej w stronę blue. Jest to głęboki morski odcień, nie żaden tam jasny turkusik.

 

 

Bardzo, ale to bardzo żałuję, że nie udało mi się dostać szortów do kompletu w moim rozmiarze - jestem przez to biedniejsza o kolejną porcję tego cudownego koloru, po drugie - wygląda na to, że szorty te są idealnej dla mnie wysokości. Jak się zdenerwuję, to się szarpnę kiedyś na cały komplet w fiolecie

Koronka, o którą najmocniej się tu rozchodzi, bo pokrywa cały przód stanika i zarazem mojej klatki piersiowej - jest ładna, mięciutka w dotyku i satynowo błyszcząca. Satynową lamówką obszyty jest też przód ramiączek, a całościową glamurność wzmacniają złote „okucia” i zawieszka z logo na mostku.

 

 

Gypsy jest bardzo dobrej jakości, od koronki po ramiączka. Przyczepić mogłabym się jedynie do zapięcia, które rozciąga się na ciele (mimo że wcale nie jest mi ciasno). Ogólnie nie dziwię się, że regularna cena nie należy do najniższych, choć nie jest też wcale nieprzeciętnie wysoka. Są marki, które cenią się wyżej, co nie zawsze idzie w parze z jakością. Tu raczej idzie. 

 

Dopasowanie

Nauczona wcześniejszymi doświadczeniami z Gossardem (ostatni stanik z tej firmy, jaki sobie sprawiłam, to cudny Temptation) nie celowałam w ogóle w miseczkę G, a od razu w FF. Obwodowo w normie, miseczkowo w zasadzie też, aczkolwiek miałam problem z luźną zewnętrzną koronką. Dlatego postanowiłam spróbować także mniejszej miseczki - F - z nadzieją, że koronki będzie trochę mniej, a miseczka nie okaże się jeszcze tak dramatycznie za mała. Niestety taka się okazała - niskie boki wypuszczały moje piersi na wolność, a fiszbiny były za wąskie. Powróciłam więc niby córa marnotrawna do FF-ki i postanowiłam się z nią zaprzyjaźnić. 

 

 

Kształt

Szpice robi, szpice! - niektóre z Was prychną pewnie z pogardą, a mnie się ten retro-kształt podoba. Piersi są mocno podniesione i mają formę zaokrąglonych stożków. Z powodu niskich boków stanika nie są one zbierane mocno od samej pachy, ale ładnie zbliżają się do dekoltu i  tworzą przyjemną dolinkę z przodu. W sam raz do wydekoltowanej sukienki, bo mostek jest całkiem niski. W końcu to plandż. 

 

 

Sukienki nie sponsorowała brytyjska firma Wallis - w czasach, gdy miała jeszcze stacjonarne sklepy w Polsce, czyli ładnych kilka lat temu. Gypsy nie musi wyglądać z dekoltu, ale tak wygląda, gdy wygląda ;-) W bonusie: dekolt tylny. Drodzy producenci odzieży - tak się szyje tył, żeby nie zaszedł niezaplanowany przypadek underwear as outerwear.

 

Konstrukcja i podtrzymanie

Podtrzymanie biustu jest całkiem przyzwoite dzięki usztywnianym wewnętrznym miseczkom. Tył nie pracuje źle, mimo że jest zrobiony z wiotkiej dzianinki, ale gumki skutecznie nadrabiają. Jednak widać po nim tę wiotkość, do tego dolne gumki lubią mi się wywijać (co obserwujemy na bra-selfiaku tylnym). Na podtrzymanie to nie wpływa, ale widać, że ten stanik domaga się mocniejszego tyłu, przynajmniej w moim rozmiarze. 

 

 

Byłoby stabilniej, gdyby w części między ramiączkiem a początkiem usztywnianej miseczki była kontynuowana szersza guma z ramiączka, a nie węższa, którą wykończony jest boczny brzeg miseczki. Same ramiączka są wąskie i nie dają tak dobrej stabilności, jakiej bym oczekiwała, choć nie jest też jakoś bardzo źle pod tym względem. Powiedzmy, średnio. 

 

 

Wewnętrzny stanik jest dobrze skonstruowany, mam jednak, jak już wspomniałam, problem z marszczącą się trochę koronką. Lepiej się układa, gdy naciągnę ją rękoma lekko na boki. Przede wszystkim jednak drażni mnie, a właściwie drażniło, to puste miejsce między koronką a ciałem w rejonie początku ramiączka. Mój biust zaczyna się niżej, nie pod samymi obojczykami - dlatego nie bardzo jest czym tę przestrzeń wypełnić. Jak można by rozwiązać ten problem? Ano, obniżając miejsce, w którym zaczyna się koronka. Tylko czy w ten sposób nie powstałby zwykły obciągnięty koronką plandż, nie nawiązujący ani trochę do modnej trójkątnej formy? No właśnie.

Moja pierś obciągnięta płachtą koronki raczej nie będzie wyglądała inaczej, bo skoro pierś duża, to i płachta - spora. Moja klatka piersiowa została tu w dużym stopniu przykryta stanikiem, co wygląda optycznie ciężkawo. Co można by zrobić, by „odciążyć” ten widok? Być może zastosować rozwiązanie Ewy Michalak z crop-topu Maskarada - spód jaśniejszy od wierzchniej koronki. Podobnego pomysłu użyto np. w modelu Kiara firmy Change, który delikatnie, ale wyraźnie nawiązuje do trendu trójkątowego. Mam go we wcześniejszej wersji z koronką w czerni i czarną lamówką i bardzo lubię. A pamiętacie takie modele, jak Coco Lace marki Lulu Tout (a tak naprawdę Figleaves)? Tam z kolei lekkość nadaje przejrzysta spodnia warstwa. 

 

pol_pl_BiustonoszPLCroptopMaskarada996_33

Change_Kiara

 

Wygoda

Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie te ozdobne naszywki na ramiączkach, które nieco gryzą na brzegach. Może zmiękną z czasem?

 

Cena

Trochę się waham, jak ocenić cenę ;-) Mam na myśli regularną, bo ta wyprzedażowa jest naprawdę dobra. Z jednej strony, jak już wspomniałam wyżej, jestem zachwycona urodą tego stanika i jego naprawdę niezłą jakością, z drugiej - patrząc na ofertę w sklepach, Gypsy nie wydaje się jakiś zjawiskowy. Koronek teraz wszędzie dostatek, a obciągnięcie plandża koronką nie stanowi wielkiego designerskiego osiągu. Także lubię cię, Gossardzie, ale 25 funtów zapłaciłabym bez szemrania, a 32 byłoby mi już trudniej. 

 

Galeria

Koniecznie zerknijcie, bo szczegóły pięknie zyskują w zbliżeniach. Oraz więcej ujęć nabiustnych!

 

Gossard - Gypsy High Apex Plunge

 

Podsumowanie

Powiem szczerze - po pokonaniu początkowego oporu przed wielkimi powierzchniami koronki i nieoczekiwanymi pustymi przestrzeniami, zaczęłam Gypsy High Apex Plunge szczerze lubić właśnie za te „dziwactwa”. Ostatecznie, czy to nie tych dużych trójkątów właśnie chciałam? :-) Jak już wspomniałam w niedawnej notce o Dzidzi Piernik, nie ma lepszego sposobu na oswojenie tego czy owego kroju bądź trendu, jak przełamanie oporów i po prostu wskoczenie w niego. Po pewnym czasie przestaniemy czuć się obco, przyzwyczaiwszy się do widoku siebie w nowym stylu.

W końcu kto powiedział, że stanik ma odsłaniać większość dekoltu, koronka nie może się marszczyć, a wszystko musi leżeć płasko na skórze? 

 

 

Stylóweczka: „Wariatka z morskiej pianki”. Starannie nie sponsorowały firmy: Wallis, Gossard oraz Sokaluk Glass (polecam - piękna biżuteria i przedmioty ze szkła!).

Podsumowując, był to eksperyment wymagający oswojenia się z innym wyglądem w staniku. Innym - a czy dobrym? To już rzecz gustu, mnie się ta zabawa w chowanego za koronkowymi zasłonami całkiem spodobała. A teraz ciekawa jestem, co Wy na to powiecie. Czy nosicie trójkątne koronkowe miseczki? Jak się sprawdzają na Waszych biustach? 

czwartek, 18 maja 2017

Tak wyglądam z nieobciętą głową ;-)

 

Wzór tego stanika co prawda kojarzy mi się deszczowo i wodnie, ale i w słońcu zagra świetnie :-) A nadchodzące podobno upały na pewno sprawią, że zapragniemy ochłody.

Z balkonetkami marki Cleo by Panache mój związek jest... miłosno-nienawistny. Dlaczego? Bo wiele z nich mi się podoba, ale zawsze, zanim przymierzę, towarzyszy mi obawa przed tak zwanym powiewaniem górnej części miseczki. Nie wiem do końca, jak zdiagnozować problem z punktu widzenia typologii biustokształtów: czy chodzi o niedostatek pełni u góry, czy może o tak zwane krótkie korzonki czyli niską podstawę (pole, na którym pierś jest przyrośnięta do tułowia, może mieć nie tylko różną szerokość, ale i wysokość), a może po prostu wiotkość dojrzałego wieku - dość, że górnej miski w tych konstrukcjach często nie wypełniam (zmniejszanie rozmiaru nic nie daje poza zwężeniem miski). Tu akurat Minnie jest chlubnym wyjątkiem, podobnie zresztą jak Kayla, a w aktualnym sezonowym wydaniu polubiłam ją szalenie.

Cleo by Panache - Minnie, rozmiar: 38FF [Rozmiary: UK 28 E-H, 30-38 D-J; cena: ok. 180 zł; biustonosz został mi dostarczony przez dystrybutora]

 

 

Estetyka

Deseń i kolorystyka są świetne. Wzór kojarzy mi się z różnymi rzeczami: odbiciem wiosennych kwiatów w wodzie bądź unoszącymi się na niej płatkami, z kroplami wody na szybie, z fajerwerkami, światłami wielkiego miasta na poruszonym zdjęciu... Ale najsilniejsze skojarzenie jest kwiatowo-deszczowo-morskie, co podkreślają szmaragdowe lamówki i dodatki. Bardzo mi się podoba, że deseń jest kontynuowany nie tylko na siateczce u góry miseczek, ale także na hafcie. No i te otworki à la haft Richelieu - zawsze były dla mnie plusem. 

 

 

I bardzo, ale to bardzo żałuję, że tego świetnego deseniu nie ma z tyłu, który to tył jest jednolicie granatowy. Oraz ciągle jakoś nie mogę zakochać się w tych napisach na kanalikach fiszbin po wewnętrznej stronie. Może zbyt serio traktuję biustonosze, by zaakceptować wzorek bardziej jakby rodem ze skarpetek czy tiszerta, a może po prostu jestem konserwa ;-) 

Chwalę malinową kokardkę pomiędzy miseczkami - świetnie ożywia. 

 

 

Minnie jest dobra jakościowo, jakość szycia i materiałów bez zarzutu, zapięcie trochę się „męczy” w noszeniu - nie wiem czemu jest dwuhaftkowe, wolałabym trzy-, choć zdaję sobie sprawę, że nie każda stanikomaniaczka takie lubi. Bardzo mi się podoba faktura ramiączek i ogólnie ich jakość - są bardzo przyjemne w dotyku i wygodne. 

 

 

 

Dopasowanie

38FF często wybieram w produktach Panache i tutaj dopasowanie jest idealne. Miseczki są w normie, obwód też, jak na Cleowską 38-kę :-) W każdym razie jest mi wygodnie i nie czuję potrzeby ani wymiany, ani ciaśniejszego zapięcia. 

 

 

Kształt

To modelowy przykład wypychacza i zbieracza równie skutecznego jak np. Chi Chi od Sculptresse, choć konstrukcja jest inna. Minnie to typowa klasyczna balkonetka trzyczęściowa, ale tak skonstruowana, że biust od samego dołu wznosi się maksymalnie do góry, jest też solidnie zebrany do środka. Mimo tych modelarskich sztuczek jest mi w Minnie wygodnie, choć, rzecz jasna, nie jest ona typowym wygodniczkiem, jak niektóre full-cupy ;-)

Kształt okrągło-noskowaty, naprawdę przyjemny dla oka; dla miłośniczek „w górę i do przodu”.

 

 

 

Fotek w ubraniu nie sponsoruje tym razem firma Tatuum :-) Sukienka Pini z kolekcji Unique, zdobiona nadrukami zaprojektowanymi przez Martę Frej, inspirowanymi dawnymi zdjęciami z albumów i książek poświęconych sufrażystkom i emancypantkom. Girl power! :-)

 

 

Konstrukcja i podtrzymanie

Co do supportu - zasadniczo jest w normie, tył trzyma się zadowalająco, ramiączka są z przodu podszyte miękką wyściółką, która przy okazji je dodatkowo stabilizuje, i nie rozciągają się przesadnie. Jedynym nieco słabszym punktem jest góra misek, która co prawda wizualnie praktycznie nie odstaje, ale też i nie przytrzymuje za mocno tego, co w środku, przez co piersi mają więcej swobody, niż miałyby w bardziej zamkniętej misce. Dół misek za to jest stabilny jak rzadko, dzięki gęstej laminowanej dzianinie, z której jest uszyty.

 

 

Co do „nie odstaje” - tu sprawa jest względna, bo dla zupełnie gładkiego przylegania górnego haftu muszę wykonać porządny wyprost. Luzackie zgarbienie się generuje odstający haft, czego jednak zupełnie nie widać pod ubraniami, więc w sumie nie ma o czym mówić. 

Wrócę jeszcze pośrednio do spraw kształtowych. Konstrukcja miseczek jest wybitnie podnosząca, co dla mnie jako posiadaczki FF-G-biustu stanowi opcję (nie upieram się, że mój biust musi się koniecznie unosić w taki sposób i na taką wysokość), jednak mam wrażenie, że szczególnie dużo zyskują na tej właściwości biusty z rejonów H czy J, i to te z tych cięższych, z którymi wiele innych krojów po prostu słabo daje sobie radę. Dlatego polecam ją szczególnie użytkowniczkom tych rozmiarów - jeśli tęsknicie do porządnie podniesionego biustu, Minnie powinna Wam go zapewnić. 

 

Wygoda

Minnie jest generalnie wygodna. Nie jest jednak gwiazdą komfortu, jak niektóre full cupy, żeby daleko nie szukać - Candi ;-) Po prostu czuję ten stanik na sobie, zapewne dlatego, że jednak mocno wypycha biust, co musi generować większe naciski na całą konstrukcję. Trochę też napiera końcami fiszbin na mostek, ale nie jest to jakieś mocne uwieranie, po prostu napór. 

 

Do kompletu - figi

Tu też trochę tęsknię za wzorem z tyłu :-) Choć nie jestem pewna, czy w komplecie to zestawienie z gładkim granatem nie prezentuje się mimo wszystko lepiej. Figi są zgrabne, wygodne i dobrej jakości, choć dla mnie jak zwykle trochę za niskie. Mimo to jestem zadowolona z posiadania kompletu (kompletomania się szerzy :-) ). 

 

 

Galeria

Zerknijcie na komplet zdjęć :-) 

 

 

Podsumowanie

To moja pierwsza Minnie, choć poprzednie wersje (a było ich wiele) zdarzało mi się przy różnych okazjach przymierzać - stąd byłam pełna optymizmu już na wstępie. A teraz ostrzę sobie ząbki na wersję jesienną, oraz mam nadzieję, że model jeszcze trochę pobędzie w ofercie (albo doczeka się równie dobrej następczyni). Podsumowując, jeśli szukacje dobrego podnośnika na lato, Minnie może być świetnym strzałem :-)

 

 

A Wy znacie już Minnie? Jak Wam się podoba w tej wersji? :-)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11
Archiwum
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...