Wpisy z tagiem: bezramiączkowiec

niedziela, 26 sierpnia 2012

Kilka dni temu zakończyło się głosowanie na Najlepszy Bezramiączkowiec. Czas obwieścić, którym modelom w czterech kategoriach rozmiarowych przyznałyście swoimi głosami Złote Kokardki Stanikomanii :)

 

Kategoria D-G


Zaczynam nietypowo - nie od pierwszej kategorii rozmiarowej w układzie alfabetycznym, lecz od zdecydowanie najliczniejszej, zarówno pod względem wyboru kandydatów (47), jak i oddanych głosów. Zwłaszcza pod tym drugim względem przewaga tej kategorii nad innymi jest miażdżąca. Dzięki stu dwudziestu oddanym przez Was głosom konkurencja była żywa, a z jej rezultatów można wyciągnąć ciekawe wnioski.

O Złotą Kokardkę w tej kategorii najzażarciej walczyły marki Freya i Ewa Michalak. W zestawieniu bezwzględnym (bez sumowania głosów na poszczególne wersje kolorystyczne) zwyciężył strapless Freya Deco w wersji nude (20 głosów), z przewagą tylko jednego głosu nad bezramiaczkowcem Ewy Michalak - Toffi (19 głosów). Jak widać, prym wiodą „nudziarze”! Na trzeciej pozycji zaś uplasował się kolejny „cielak” - Wonderbra Ultimate Strapless beige, z 9 głosami.

Czwarte, piąte i szóste miejsce należą do: Czarnego Straplessa Ewy Michalak, czarnej wersji modelu Freya Deco Strapless oraz Mlecznego Straplessa Ewy Michalak.

Pierwszą szóstkę zdominowały zatem trzy marki: Freya, Ewa Michalak i Wonderbra, z czego pozycja tej ostatniej jest pewnym zaskoczeniem, z uwagi na jej stosunkowo małą popularność wśród polskich biuściastych. Swoją drogą, gdzie można kupić ten model w Polsce?

Gdyby zaś zsumować głosy oddane na oba kolory Deco (24) i trzy wersje straplessa Ewy Michalak (toffi, czarny, mleczny - w sumie 29) - to ten ostatni uzyskałby przewagę 5 głosów nad poprzednikiem. Nadal na trzecim miejscu utrzymałby się Wonderbra Ultimate Strapless z liczbą 12 głosów na kolory beżowy plus czarny.

Za liderami uplasowały się modele, na których poszczególne wersje padało po kilka głosów - 3, 2 bądź 1 głos. I tak: na model Panache Superbra Porcelain Strapless oddano w sumie 9 głosów, Panache Superbra Evie Strapless - 7 głosów, Masquerade Tiffany - 5 głosów.

Gdyby zsumować wszystkie głosy oddane na markę Panache Superbra, otrzymałybyśmy liczbę 16, co stawia tę markę na trzecim miejscu za liderkami: Ewą Michalak i Freyą. Na czwartym ulokowała się Wonderbra, na piątym Masquerade, pozostałe są już daleko w tyle z liczbami 3 i mniej głosów na całe marki. Wśród nich znalazła się moja ulubiona Fantasie, na której model Smoothing Strapless oddano 3 głosy.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że na opcję „Nie mam swojego kandydata”, przeznaczoną dla tych z Was, które nie znajdują na rynku odpowiedniego straplessa, padło prawie tyle głosów, ile na liderów kategorii (18) Wśród zwycięzców powinien się więc znaleźć Bezramiączkowiec Nieodnaleziony bądź Nieistniejący...

Podsumowując, decyzją jednoosobowej komisji :-) nagroda Złotej Kokardki Stanikomanii w kategorii D-G zostaje przyznana dwu modelom, z uwagi na to, że dzieli je proporcjonalnie niewiele głosów (jeden :), a ponadto marka Ewa Michalak po zsumowaniu jest zwyciężczynią kategorii.

Freya - Deco Strapless nude

Ewa Michalak - Strapless Toffi

Bardzo mi się podoba, że mamy polsko-brytyjskie podium :)

 

Kategoria GG+


To druga kategoria pod względem liczby głosów. Padło na nią zaledwie 20 ważnych głosów. Głosowałyście tu także na dużo mniejszą liczbę kandydatów - tylko 16 modeli, czyli trzykrotnie mniej niż w D-G. Moim zdaniem świadczy to o niedoinwestowaniu rozmiarów powyżej miseczki G przez producentów. Warto zauważyć, że prawie połowa (9) wszystkich głosów padła tu na opcję „Nie mam swojego kandydata”. Nieistniejący Bezramiączkowiec zwyciężył w tej kategorii!

Jeśli chodzi o bezramiączkowce istniejące - trudno przy tak małej liczbie głosów wyłonić lidera. Największa liczba głosów - „zawrotne” 3 - padło na Freya Deco Strapless (2 na kolor czarny, 1 - na cielisty). Po 2 głosy padały na modele: Ewa Michalak - Czarny Strapless, Panache Superbra Evie (2 kolory), Elomi Smoothing (2 kolory). 

W zestawieniu bezwzględnym prowadzą więc dwa modele: czarna Freya Deco Strapless i Ewa Michalak Czarny Strapless. Zrobiło się czarno :) Trudno jednak w ogóle wyciągać wnioski z tego zestawienia, przy tak małej liczbie głosów.

Podsumowując, ponieważ modelom nieistniejącym nagród nie przyznajemy, zwycięzcami kategorii GG+ i zdobywcami Złotej Kokardki Stanikomanii w tej kategorii zostają:

Freya - Deco Strapless black

Ewa Michalak - Czarny Strapless

W zestawieniu marek zwycięża więc Freya, za nią Ewa Michalak, Panache Superbra i Elomi z identycznymi liczbami głosów.Kategoria A-C


Kolejna mało liczna kategoria pod względem oddanych głosów, choć nie pod względem liczby kandydatów. Dzięki Waszym zgłoszeniom kandydatów na A-C było tyle samo, co w kategorii D-G. Na liście znalazło się jednak wiele mało popularnych w naszym elektoracie marek, jak Debenhams czy M&S, które, co było do przewidzenia, nie cieszyły się zainteresowaniem głosujących. Warto jednak pamiętać o ich istnieniu. Może choćby M&S wprowadzi kiedyś zgłoszone modele w interesujących nas rozmiarach na rynek polski?

Wróćmy jednak do wyników. Największym zainteresowaniem cieszył się model nieprodukowany już, a mianowicie Discover Mademoiselle Monroe strapless (3 głosy :). Tuż za nim uplasował się bezramiączkowiec polskiej (!) marki Agio w kolorze białym. Reszta to już niestety pojedyncze głosy.

Tyle samo głosów, co na lidera, padło na opcję „Nie mam swojego kandydata”. Ten „kandydat”, jak widzimy, uzyskał bardzo mocną pozycję w całym plebiscycie...

Złotą Kokardkę otrzymują zatem: Discover Mademoiselle Monroe strapless oraz Agio strapless - postanowiłam w tym przypadku zsumować głosy oddane na dwa kolory tego ostatniego modelu i jego także nagrodzić. Tym sposobem znowu otrzymujemy polsko-międzynarodową czołówkę :)

 

 

Kategoria 85+


To kategoria, na której rozwój liczyłam, zainteresowanie nią okazało się jednak minimalne. Spośród 13 kandydatów z listy na naszym rynku, o ile wiem, dostępnych (i to z trudem) jest jednak tylko dwóch (dwa kolory modelu Smoothing Foam Moulded Strapless Bra), co zapewne nie pozostało bez wpływu na ten stan rzeczy...

I ten właśnie kandydat zwyciężył, padły nań bowiem... 2 głosy.

Złotą Kokardkę Stanikomanii dla Najlepszego Bezramiączkowca w kategorii 85+ otrzymuje więc model Smoothing Foam Moulded Strapless Bra marki Elomi.

Ciekawe, czy w kategorri tej wystartuje kiedyś jakaś polska marka...

I znowu więcej głosów niż na zwycięzcę padło na opcję „Nie mam swojego kandydata”. W dodatku docierały do mnie opinie, że wśród osób mieszczących się w tej kategorii rozmiarowej zainteresowanie biustonoszami o odpinanych ramiączkach jest ogólnie niewielkie. Chętnie poczytam Wasze opinie na ten temat w komentarzach. Czy rzeczywiście kobiety o pełniejszych kształtach nie marzą o odsłonięciu ramion, wąskich ramiączkach czy fantazyjnych dekoltach, przy których przydaje się biustonosz noszony niekoniecznie bez ramiączek, ale z możliwością ich przepięcia na różne sposoby?Wielkości i proporcje

Obserwując liczbę kandydatur oraz głosów w poszczególnych kategoriach można w pierwszej chwili przeżyć duże zdziwienie faktem, że kategoria D-G tak mocno zdominowała plebiscyt. Trzeba jednak pamiętać, że D-G to bardzo wiele rozmiarów, w porównaniu choćby z A-C - może więc przyczyna jest prozaiczna - rozmiary z tego zakresu nosi bardzo wiele kobiet.

A może po prostu kobiety noszące miseczki A-C w wąskich obwodach rzadziej w ogóle potrzebują bezramiączkowców?

A nosicielki miseczek powyżej G? Tu także spodziewałabym się jednak większego zainteresowania. Wszak startowały w tej kategorii takie modele, jak Freya Deco czy straplessy Ewy Michalak, które w kategorii D-G odniosły wielki sukces. Czyżby liderzy nie sprawdzali się aż tak dobrze w miseczkach GG, do których są dostępni?

Niezależnie od rozkładu głosów - tak naprawdę, zwycięzcą całego plebiscytu powinien zostać Bezramiączkowiec Nieodnaleziony vel Nieistniejący, w każdej z kategorii bowiem albo wygrywał, albo też niemal dorównywał liderom! Jak to świadczy o naszym rynku straplessów?

 

Nudziarze górą!

Wśród zdobywców Złotej Kokardki dominują biustonosze w bazowych kolorach, z jednym wyjątkiem: Discover Mademoiselle Monroe, liderki z kategorii A-C, która posiada różową kokardkę z lśniącą ozdobą (czy potrzebna jej jeszcze nasza - złota? :-).

Jak wiemy, baza to kolory: cielisty, czarny, biały, ewentualnie kość słoniowa, i w takich barwach występuje 99,9% bezramiączkowców. Byłam ciekawa, jaki też będzie rozkład głosów na poszczególne kolory - i prawdę mówiąc spodziewałam się przewagi czerni, może dlatego, że jest to główny bazowy kolor, którego sama używam. A tu okazało się, że liderzy całego plebiscytu, na których padło najwięcej głosów, należą do rodziny „nudziarzy” :) Na Freyę Deco w wersji nude padło trzykrotnie więcej głosów niż na wersję czarną.

 

Wasze opinie

Co sądzicie o wynikach głosowania? Czy zaskoczyły Was, czy wręcz przeciwnie - takich właśnie się spodziewałyście? Czy są one Waszym zdaniem bardziej odbiciem popytu (straplessów potrzebują głównie biuściaste z rejonu miseczkowego D-G) czy też podaży (poza tym zakresem rozmiarowym nie ma czego szukać w sklepach, toteż potencjalne klientki tracą zainteresowanie)?

 

W kwestii formalnej

Przeważająca większość oddanych głosów to głosy ważne, co świadczy o zaangażowaniu i staranności głosujących :-) Niestety jednak nie wszystkie mogłam uznać. Ponieważ nasz plebiscyt ma charakter konsumencki, pozostanowiłam jednak nie zaliczać głosów oddanych przez przedstawicieli producentów, zwłaszcza jeśli zostały oddane na własne marki. Dziękuję im za udział i za to, że uznają nasz plebiscyt za istotny i mam nadzieję, że potraktują to ograniczenie ze zrozumieniem :)

 

Bezramiączkowy Konkurs -:)

W kolejnej notce przyznamy nieco bardziej namacalne nagrody - dla laureatek Bezramiączkowego Konkursu :-) Z Waszych wypowiedzi konkursowych, których jest całkiem sporo, też płyną ciekawe wnioski. Zapraszam :-)

Wszystkim głosującym zaś dziękuję za oddane głosy!

czwartek, 09 sierpnia 2012

Już dawno zebrałyśmy kandydatów na Najlepszy Bezramiączkowiec - najwyższy czas zacząć głosować! Do nowych kolekcji niebawem powrócimy, teraz zaś zajmijmy się decydowaniem, który z dziesiątków zgłoszonych przez Was bezramiączkowców zasługuje na nagrodę Złotej Kokardki Stanikomanii :-)

 

Nasi kandydaci

Zanim zaproszę Was do oddawania głosów, słówko o kandydaturach.

Być może pierwszy rzut oka na formularze zaskoczy Was - kandydatur jest całkiem sporo. Ich liczba wynika jednak w dużym stopniu z uwzględnienia różnych wersji kolorystycznych tego samego modelu. Czemu zdecydowałam się to zrobić? Między innymi po to, by pokazać, jak bardzo monotonna jest kolorystyka straplessów - większość z nich występuje w kolorach podstawowych: czarnym, białym, kości słoniowej, cielistym/beżowym. A także i po to, by pokazać w wynikach, które z kolorów preferują stanikomaniaczki.

Ponieważ głosować można tylko na jeden model w jednej wersji, wybierzcie tę, która najbardziej się Wam podoba. Wyniki głosowania zostaną podane na dwa sposoby: 1) z uwzględnieniem poszczególnych wersji kolorystycznych, 2) po zsumowaniu głosów, jakie padły na poszczególne wersje. Dokładnie tak samo jak przy Kusidełkach.

W niektórych kategoriach znalazło się sporo modeli mało znanych, częściowo niedostępnych w Polsce marek, jak Debenhams czy M&S (dziękuję osobom, które je pracowicie wyszukały i zgłosiły). Wątpię co prawda, by padło na nie wiele głosów, ale uwzględniając je, przekazujemy dwojaką informację: 1) dla polskich użytkowniczek staników - że podróżując do UK albo szukając na ebayu czy allegro, mają dostępne takie właśnie, nieznane w Polsce opcje, 2) dla polskich dystrubutorów, producentów, sklepów - że polski rynek jest wciąż uboższy od np. brytyjskiego, jeśli chodzi o dostępność bezramiączkowców. Jeśli na przykład w Debenhamsie albo brytyjskim M&S można kupić tyle straplessów w wąskich obwodach i miseczkach A-C - to dlaczego nie w Polsce?

 

Jak głosujemy?

Głosujemy na wybraną przez siebie kategorię rozmiarową (najlepiej taką, do której same należymy). Chyba że mamy tak dobre rozeznanie w rynku, że potrafimy wskazać najlepsze bezramiączkowce także w „nieswoich” kategoriach - na przykład na podstawie doświadczenia w pracy bra-fitterskiej. W każdej z kategorii wybieramy jeden model. Jeśli nie znajdziecie w sondzie swojego kandydata, skorzystajcie z opcji „Inne” i wpiszcie w okienko markę i nazwę modelu.

edit z 14.08: UWAGA nowa opcja w sondach :) Opcja nazywa się "NIE mam swojego kandydata! Wciąż czekam na Bezramiączkowiec dla siebie...". Znajduje się pod koniec każdej z list do głosowania. Zachęcam do zaznaczenia jej, jeśli nie znalazłyście odpowiedniego straplessa dla siebie, i do wypowiedzi w konkursie!

 

Bezramiączkowy Konkurs!

Specjalnie dla głosujących na Najlepszy Strapless, wspólnie ze sklepem Intimo4you organizujemy konkurs. Udział nie jest obowiązkowy, ale zachęcam do powalczenia o nagrody (a wygrać można, tak tak, bezramiączkowca! :)

Opis konkursu znajduje się niżej, pod sondami do głosowania. Żeby zdecydować, czy macie chęć wziąć udział (zapraszam! Treść konkursu - konsumencka :), zapoznajcie się z nim najlepiej jeszcze zanim przystąpicie do głosowania, ponieważ to w formularzach do głosowania znajdują się pola na prace konkursowe.

 

Głosowanie

Po kliknięciu w obrazek z kategorią, w której chcemy głosować, pokaże się osobne okno z sondą.

Na początku sondy znajduje się prośba o podanie działającego adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I teraz uwaga: żeby głos został prawidłowo zaliczony, trzeba na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa głosowania i ochronie przed manipulacją. Wszystkie Wasze e-maile trafią na konto stworzone specjalnie na użytek tego plebiscytu i zostaną skasowane po jego zakończeniu i ogłoszeniu wyników. Skasowaniu ulegną także Wasze adresy.

Po podaniu adresu, zaznaczeniu naszego wybranka oraz wpisaniu słów z obrazka (Captcha - zabezpieczenie służące zapewnieniu, że nie jesteśmy automatem), możemy albo zakończyć naszą działalność klikając przycisk „Zatwierdź” na samym dole sondy, albo też wziąć przedtem udział w Bezramiączkowym Konkursie (opis niżej).

 

 

 

 

 

Jak zagrać w Bezramiączkowym Konkursie?

Bezramiączkowy Konkurs pod patronatem sklepu Intimo4you (to sponsor naszych nagród - sklep, w którym kupicie zarówno bezramiączkowce, jak i mnóstwo innej bielizny, internetowy oraz stacjonarny pod adresem Kraków, ul. Dietla 50) ma dwie kategorie. Można wziąć udział w jednej z nich, albo w obydwu.

Kategoria I. Konsumencka :) Tu prosimy Was o odpowiedź na pytanie: Jaki powinien być Najlepszy Bezramiączkowiec? Jakie potrzeby i oczekiwania powinien spełniać Wasz strapless? Co możecie dzięki niemu zyskać? A może stracić? Nie musicie tu opisywać swojego kandydata. To może być bezramiączkowiec wymarzony, którego bardzo chciałybyście mieć, a którego być może nikt jeszcze nie wyprodukował. Czekamy na Wasze oczekiwania, doświadczenia, emocje. Ocenimy trafność spostrzeżeń, zaangażowanie w temat. Najciekawsze prace opublikuję.

Kategoria II. Reklamowa :) Pamiętam, jak kiedyś szukałam chwytliwego tytułu do recenzji pewnego straplessa. I wymyśliłam: „Bez ramiączek - bez bolączek”! :) Cóż, pięknie by było, gdyby brak ramiączek oznaczał brak bolączek, przynajmniej tych stanikowych. Rzeczywistość nie jest tak piękna... Mimo to straplessy (zwłaszcza Najlepsze) potrafią rozwiązywać problemy, przynajmniej te natury odzieżowo-stylistycznej.

W tej kategorii proszę Was o wymyślenie hasła reklamującego bezramiączkowce. Może ono reklamować zalety Waszego wybranka, albo bezramiączkowców w ogóle (tak jak wyżej zacytowane niezbyt zręczne hasło mojego autorstwa :). Może też wychwalać model istniejący tylko w Waszej wyobraźni. Tutaj też, podobnie jak w kategorii I, możecie pokazać Wasze oczekiwania i marzenia.

Nagrodzimy (i opublikujemy) najciekawsze, najzabawniejsze, najbardziej chwytliwe hasła. Długość hasła powinna być... rozsądna :) Powiedzmy, kilka zdań. Rymy są dozwolone, ale nie są konieczne :)

Nagrody. W obu kategoriach przyznajemy po dwie nagrody, które są następujące:

Nagroda 1. Wybrany przez laureatkę strapless z oferty Intimo4you (można je znaleźć w dziale „Do zadań specjalnych”, albo też wpisując w wyszukiwarkę słowo strapless) z możliwością zamiany na bon o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you,

Nagroda 2. Bon o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you.

Miejsce na wypowiedzi konkursowe znajduje się w sondach do głosowania!

Zapraszamy do głosowania oraz udziału w konkursie :)

 

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie trwać będzie do 20 sierpnia. Wyniki postaram się ogłosić 23 sierpnia, w tym samym albo odrobinę późniejszym czasie ogłosimy wyniki konkursu.

 

Wasze opinie

Zapraszam Was nieustająco do dzielenia się opiniami o kandydatach. Same Wasze zgłoszenia to kopalnia wiedzy o bezramiączkowym rynku, możemy ją dalej pogłębiać :) Czy wybór jest Waszym zdaniem wystarczający? Czego najbardziej brakuje Wam w bezramiączkowcach? 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Archiwum
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...