Wpisy z tagiem: Kalyani

środa, 09 kwietnia 2008

Kalyani - Rosy Posy (Mini Pink) Kalyani - Rosy Posy (Violet) Ledwie przespacerowałyśmy się po łączkach Freyi i Lepela, a tu okazuje się, że znana z kwiecistości marka Kalyani (pamiętacie, jak się nią delektowałyśmy rok temu?) nęci nas bzami i inną trudniejszą do zidentyfikowania kwiecistością. Na białym tle w wersji Violet bzowym fioletom towarzyszą zielenie; w wersji Mini Pink (skąd nazwa? Hipoteza poniżej) w głównej roli róże, kojarzące się z kwitnącymi drzewami owocowymi.

Rosy Posy, bo tak się ten staniczek nazywa, pokrojem przypomina nieco inne modele tej marki z pionowym szwem, jak Lazy Daisy (czy Wy też uwielbiacie to nazewnictwo?). Tu jednak szwy są dwa, a więc miseczkę zszyto z trzech części materiału o różniących się wzorach, niczym bieliźniany patchwork! Na ramiączkach kontynuacja wzoru z miseczek; pośrodku mostka, zamiast kokardki - oczywiście kwiatek. Plus za falbanki zdobiące brzegi miseczek. Największy minus za zakres rozmiarów - do H jedynie; co, jeśli weźmiemy pod uwagę ogólną rozciągliwość staników tej marki (tu mały plusik za obwody 60!) i maliznę miseczkową, jest mało imponujące. Nikt nie zaprzeczy: kwiatów tej wiosny mamy pod dostatkiem. Bieliźniane flower power rządzi!

Dla początkujących stanikomaniaczek mam jeszcze zadanie: przyjrzyjcie się poniższemu zdjęciu stanika w wersji Mini Pink:

Kalyani - Rosy Posy (Mini Pink)

Czy aby na pewno rozmiar został prawidłowo dobrany? No i pytanie właściwie retoryczne: dlaczego po raz kolejny model produkowany w rozmiarach miseczek od D wzwyż prezentuje się nam w rozmiarze z początkowych rejonów alfabetu - tj. dużo bliżej D niż H, którym producent powinnien się wszak szczycić?

Zdjęcia: Figleaves

 
1 , 2
Archiwum
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...