Wpisy z tagiem: sportowy

piątek, 03 czerwca 2016

Czas na wyniki pierwszego plebiscytu na Najlepszy Biustonosz Sportowy! Tak, jak chyba wszystkie przypuszczałyśmy - pierwsze miejsce nikogo nie zaskoczy, zajmuje je bowiem niezwykle popularny w Polsce model... nie będę się bawić w budowanie napięcia, the winner is... Panache Sport! ;-)

Warto jednak przyjrzeć się pozostałym konkurentom i zaobserwować, które z marek najbardziej doceniają aktywne stanikomaniaczki w Polsce. A może firmy te mają potencjał, by pewnego dnia stać się dla Panasza liczącą się konkurencją? Powiem szczerze, że mimo że sama jestem fanką zwycięzcy, to wcale nie podoba mi się ta druzgocąca przewaga jednego modelu. Wolałabym, by wyścig był bardziej wyrównany, bo nic tak nie sprzyja zwiększaniu jakości oraz swobody naszego wyboru, jak różnorodność dobrych produktów na rynku. A więc, Shock Absorberze, Freyo, Elomi... - do boju! :-)

 

Kategoria do F

W tej kategorii oddałyście 55 głosów - najwięcej w plebiscycie, co trochę mnie zaskoczyło, bo spodziewałam się przewagi kolejnej kategorii. Niekwestionowanym zwycięzcą zakresu rozmiarowego do miseczki F jest Panache Sport na fiszbinach, na którego padło 28 głosów, czyli połowa wszystkich oddanych głosów. Na jego bezfiszbinowego kolegę oddano już tylko 2 głosy. W sumie więc marka Panache Sport zebrała 30 głosów.

Kolejną liczącą się pozycję w tej kategorii zajmuje marka Shock Absorber z 9 głosami na model Ultimate Run Bra i 5 głosami na model Active Multi Sports Support; na inne modele tej marki padały już mniejsze liczby głosów (1-3) - w sumie na tę markę oddałyście w tej kategorii aż 21 głosów.

Czołowe pozycje prezentują się następująco:

1. Panache Sport Sports Bra - 28 głosów

2. Shock Absorber Ultimate Run Bra (S5044) - 9 głosów

3. Shock Absorber Active Multi Sports Support (S4490) - 6 głosów

4. Shock Absorber Active D+ Classic Support (N109) - 3 głosy.

Po 2 głosy padły na modele: Freya Active UW Moulded Crop Top Sports Bra, Panache Sport Non Wired Sports Bra, Shock Absorber Active Shaped Support, reszta to głosy pojedyncze (w tym jeden na polski model Dalia Fit). 

 

 

Ciekawe w tej kategorii były dodatkowe propozycje modeli, które dopisywałyście w ramach opcji Inne. Może warto przyjrzeć się tym markom i modelom? Głosujące już w komentarzach do plebiscytu dzieliły się wrażeniami, za co bardzo dziękuję i czekam na kolejne :-) Wasze propozycje to:

- b.tempt'd - be active

- Pepco - Microfibre Sport Bra

- YajLee - Lotta

- F&F Active - Race for Life High Impact Sports Bra.

 

Kategoria FF-H

W tej kategorii oddałyście w sumie 47 głosów - o 8 mniej niż w kategorii do F. Model Panache Sport na fiszbinach zdobył tu pierwszą pozycję jeszcze większą przewagą - 31 głosów, czyli ponad połowa. Bezfiszbinowy braciszek uzyskał 5 głosów, zatem na markę Panache Sport padło w tej kategorii w sumie 36 głosów.

Daleko za zwycięzcą drepczą pozostałe modele. Po 5 głosów uzyskały wspomniany już Panache Sport Non Wired Sports Bra oraz Shock Absorber Active Multi Sports Support. W sumie na markę Shock Absorber w całej kategorii padło 7 głosów, znacznie mniej niż w kategorii do F!

Kolejne pozycje zajmują Freye Active - po 3 głosy oddano na modele Freya Active UW Sports Bra oraz Freya Active UW Moulded Sports Bra. Na markę Freya Active padło w sumie 10 głosów, wyprzedziła więc Shock Absorbera w zestawieniu marek.

Oto ranking czołowych pozycji:

1. Panache Sport Sports Bra - 31 głosów

2. Panache Sport Non Wired Sports Bra - 5 głosów

2. Shock Absorber Active Multi Sports Support - 5 głosów

3. Freya Active UW Sports Bra - 3 głosy

3. Freya Active UW Moulded Sports Bra - 3 głosy

4. Bravissimo Inspire Sports Bra - 2 głosy

4. Freya Active UW Moulded Crop Top Sports Bra - 2 głosy

4. Shock Absorber Active D+ Classic Support (N109) - 2 głosy.

 

 

 

Interesujące jest pojawienie się w zestawieniu marki Bravissimo - na model Inspire Sports Bra oddałyście 2 głosy, niewiele, ale biorąc pod uwagę dostępność tej marki w Polsce, a raczej jej brak (tylko online z Wielkiej Brytanii), jest to interesujący fakt. Bravissimowski sportowiec jest produkowany w zakresie miseczek F-K, mógłby więc potencjalnie zdobyć zwolenniczki także w wyższej kategorii - HH+. Jednak tam nie uzyskał ani jednego głosu.

 

Kategoria H+

W największej rozmiarowo kategorii głosowało bardzo niewiele stanikomaniaczek. Oddano w sumie tylko 15 głosów. Trochę mnie to zasmuciło - liczyłam na to, że właścicielki biustów noszących miseczki HH i większe będą nieco aktywniejsze sportowo ;-) Mam nadzieję, że to nie rozmiar biustu powstrzymuje je przed ruchem. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że w tej kategorii wybór modeli jest bardzo mały - ja sama naliczyłam tylko 7, a żadna z Was nie podała dodatkowych kandydatur.

W tej kategorii również zwyciężył model Panache Sport na fiszbinach, mimo że w miseczkach HH i J występuje tylko w obwodach 32 (70) i 34 (75). Spodziewam się, że dla części stanikomaniaczek dostępna jest tu opcja zawyżenia obwodu i zaniżenia miseczki, czyli skorzystania z rozmiarów sąsiednich. W modelach sportowych czasem taki manewr może się sprawdzić. Drugie miejsce zajmuje Shock Absorber Multi Sports - który oferuje miseczki HH (większych już nie), a niżej z tą samą, minimalną liczbą głosów - klasyczna Freya Active (do miseczki K) i Elomi Energise (do miseczki J). Trochę zaskoczyło mnie, że Freya Active nie zdobyła większej liczby głosów przy zdecydowanie najszerszej rozmiarówce. 

Wyniki prezentują się następująco:

1. Panache Sport Sports Bra - 7 głosów

2. Shock Absorber Active Multi Sports Support - 4 głosy

3. Freya Active UW Sports Bra - 2 głosy

3. Elomi Energise - 2 głosy.

 

Podsumowanie

Gdyby podsumować głosy oddane w całym plebiscycie, to oczywiście na zwycięskiej pozycji pozostanie model Panache Sport Sports Bra, który wygrał wszystkie kategorie. W sumie oddano na niego 66 głosów.

Na drugiej pozycji plasuje się Shock Absorber Active Multi Sports Support - 15 głosów, na trzeciej - Shock Absorber Ultimate Run bra z 9 głosami. 7 głosów w całym plebiscycie uzyskał Panache Sport bez drutu.

Interesująco przedstawia się podsumowanie liczby głosów oddanych na poszczególne marki. Najwięcej głosów (73) oddano na markę Panache Sport. Na drugiej pozycji marka Shock Absorber z 29 głosami, dalej - Freya Active i zaledwie 16 głosów.

Co do Shock Absorbera - widać, że mimo wszystko trzyma się mocno i że polskie stanikomaniaczki doceniają wiele różnych modeli Shocków. Mam sentyment do SA, bo to z tej firmy właśnie pochodził mój pierwszy stanik sportowy. Najmocniejszą pozycję Shocki miały w kategorii do F.

Freya Active zaś jest wielkim przegranym tego plebiscytu. Marka ta oferuje sporo różnorodnych modeli, zarówno miękkich, jak i usztywnianych, z fiszbinami i bez. Przyznam, że dotąd nigdy jej jeszcze nie wypróbowałam, ale podejrzewam, że drzemie w niej więcej, niż mi się wydaje. Może brak jej w naszym kraju wystarczającej promocji?

 

Siła mniejszych rozmiarów

Zaskoczeniem była dla mnie duża aktywność stanikomaniaczek noszących rozmiary do miseczki F. W kategorii tej oddałyście najwięcej głosów! Model specyficzny tylko dla tej kategorii, Shock Absorber Ultimate Run Bra, zdobył tam znaczącą liczbę 9 głosów (brzmi to może zabawnie w zestawieniu z 66 głosami na lidera, ale jeśli go pominąć, to jest to istotny wynik na tle innych :-) ). W tej kategorii podałyście też najwięcej propozycji spoza zestawienia. Z tego wszystkiego wnioskuję, że ta kategoria rozmiarowa skupia osoby aktywnie poszukujące jak najlepszej jakości i doceniające role biustonosza sportowego. Nie tylko FF-plusy potrzebują dobrego podtrzymania.

Z drugiej strony, powodzenie kategorii może też świadczyć o tym, że osoby z tego zakresu rozmiarowego mają po prostu na co głosować, bo wybór na rynku jest spory.

Szkoda mi największej rozmiarowo kategorii - HH+. To największe biusty, od miseczki HH wzwyż. Wśród kandydatów znalazło się tylko 7 modeli, na tle 20 w kategorii do F (+ 4 dopisane przez Was) i 16 w kategorii FF-H. Znikoma była też liczba oddanych głosów.

 

Podziękowania

Dziękuję wszystkim uczestniczkom głosowania za głosy, dodatkowe propozycje i komentarze. Dziękuję także za przezabawne prace konkursowe :-) Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi, mam nadzieję, już zaraz... czekamy tylko na decyzje Sponsora :-)

Na zakończenie chciałabym pogratulować firmie Panache, która najwyraźniej skutecznie podbiła serca wysportowanych Polek!

Jak sądzicie, czy przewadze Panache w najbliższym czasie może ktoś zagrozić? Z czego Waszym zdaniem wynika tak duża przewaga Panache Sport? Czy bardziej chodzi o dobrą dostępność tego modelu, czy jego zalety jakościowe? Którą z marek Waszym zdaniem najłatwiej dostać w polskich sklepach?


czwartek, 12 maja 2016

 

Zapraszam Was do głosowania w plebiscycie na Najlepszy Biustonosz Sportowy! Co prawda w naszych dotychczasowych rozmowach na ten temat część z Was twierdziła, że modeli „prawdziwych sportowców” na rynku jest wciąż zbyt mało, ja jednak sądzę, że temat już dojrzał. Warto nareszcie podsumować, co mamy do dyspozycji i zamanifestować nasze preferencje :-)

Nie zaczynam tym razem od zbierania kandydatur - ponieważ wybór faktycznie nie jest zbyt duży, spróbowałam spisać je sama, ale jeśli któregoś kandydata zabrakło - oczywiście w trakcie plebiscytu możecie dorzucić swojego do puli :-)

Zanim przejdziemy do głosowania - jeszcze krótkie wprowadzenie w temat. Cóż to znaczy „prawdziwy sportowiec”? Te z Was, które jeszcze nie miały do czynienia z tą kwestią, mogą być zdziwione - ostatecznie wystarczy skoczyć do sportowego sklepu, Decathlona czy innego Go Sporta, żeby trafić na jakieś sportowe biustonosze. Albo po prostu nosić na treningi zwykły stanik. Zapewne są kobiety, które te możliwości zadowalają. Wystarczy jednak mieć biust trochę większy niż miseczka D (czy też obwód pod biustem mniejszy od 70), by po pierwsze - przestać się mieścić rozmiarówce najpospolitszych biustonoszy, a po drugie - by piersi przestały otrzymywać podtrzymanie adekwatne do obciążeń, jakim podlegają. Najprostsza i najpopularniejsza forma ruchu - bieganie - może stać się nie do zniesienia, gdy piersi nam, mówiąc otwarcie, skaczą. Podtrzymanie, unieruchomienie, komfort, oddychające materiały, takie jak w odzieży sportowej - to wszystko da nam tylko dobry biustonosz sportowy w odpowiednio dobranym rozmiarze. Zainteresowane pogłębieniem wiedzy odsyłam do taga sportowy, a my wracamy do naszego plebiscytu :-)

 

Kategorie rozmiarowe

Nasi zawodnicy wystartują w trzech kategoriach rozmiarowych. Dlaczego? Niestety, nie każdy rozmiar jest tak samo dobrze dostępny na rynku. Kategorie wprowadzamy po to, by dać szczególną szansę wyróżnienia się produktom i firmom, które dobrze sprawują się w danym zakresie rozmiarów. Dzięki kategoriom, zwycięzców naszego plebiscytu będzie trzech - nie jeden - tak, by nie tylko właścicielki najpopularniejszych w populacji wymiarów miały swojego zwycięzcę :-) Dzięki temu też wszyscy zauważą, że są wśród nas biusty potrzebujące miseczek H czy J w biustonoszach sportowych. Sport jest dla wszystkich sylwetek i wszystkich biustów!

Kategorie będą następujące:

 

Do F: Adresowana do posiadaczek biustów noszących miseczki do F włącznie.

 

 

FF-H: Dla nosicielek miseczek między FF a H.

 

 

HH+: Dla tych z Was, które noszą miseczki HH i większe.

 

 

Dlaczego takie, a nie inne rozmiary miseczek w kategoriach? Po pierwsze - z uwagi na fakt, że większość „prawdziwych sportowców” na rynku polskim to przybysze z UK, stosujemy rozmiarówkę brytyjską (jeśli nie jesteście pewne, jaki jest Wasz brytyjski rozmiar, spytajcie o to w komentarzach). Po drugie - wiele modeli kończy swoje rozmiarówki właśnie na miseczce F lub H. Stąd w tych trzech zakresach - do F, powyżej F a poniżej H, oraz powyżej H, wybór jaki jest nam oferowany, znacząco się różni.

Niektóre z Was być może zapytają, czemu tym razem nie tworzymy podziału na modele z fiszbinami i bez, tak jak zrobiłam to przy plebiscycie na najlepszy biustonosz do karmienia, czy też podziału na miękkie i usztywniane. Sądzę, że po pierwsze, modeli jest wciąż zbyt mało, by tworzyć drobniejsze podziały. Po drugie - wyniki takiego plebiscytu pozwolą nam zorientować się, jakie są nasze preferencje - czy wolimy fiszbinowce, czy bezfiszbinowce? Niektóre z nas używają obu tych typów biustonoszy, inne - trzymają się jednego z nich. Który sprawdza się najlepiej? Głosowanie pokaże. Podobnie z kryteriami oceny - nie rozdrabniajmy się. Oceniamy przede wszystkim funkcjonalność.

 

Jak wybieramy?

Głosujemy z zasady w jednej kategorii rozmiarowej (tej, do której same należymy). Jeśli potrafimy wskazać najlepsze sportowce także w „nieswoich” kategoriach - na przykład na podstawie doświadczeń kobiet z naszej rodziny, czy grona znajomych - to możemy zagłosować w kilku, ale róbmy to świadomie.

Proszę Was o wybranie jednego - maksymalnie dwóch - modeli, które osobiście wypróbowałyście na treningach i które sprawdzają się u Was najlepiej, czy to przy bieganiu, czy innych formach ruchu. Tych najlepiej podtrzymujących i unieruchamiających biust, najwygodniejszych, dobrze odprowadzających wilgoć od skóry, najlepszej jakości. Ponieważ bardzo często zdarza się, że dany model, w zależności od rozmiaru, sprawuje się całkiem różnie - zachęcam Was do wybrania kategorii, w której dany model znacie, a nie np. głosowania na swojego wybranka we wszystkich kategoriach, w których się pojawił.

 

Głosowanie

Głosujemy wypełniając formularz pojawiający się po kliknięciu w jeden z bannerów poniżej - właściwy dla naszej kategorii rozmiarowej (wybieramy tę, w której mieści się noszony przez nas rozmiar biustonosza).

W formularzu znajduje się lista modeli. Z niej wybieramy jeden lub dwa modele zaznaczając je w okienkach. Jeśli naszego faworyta nie ma na liście, można go dopisać w okienku „Inny” na końcu każdej kategorii. Pamiętajmy przy tym, że w sumie wybieramy tylko dwa modele.

Pod głosowaniem w formularzu znajduje się SEKCJA INFORMACYJNA. Zawiera ona linki do poszczególnych modeli z głosowania na stronach firmowych - klikając w nie możecie sprawdzić, czy to właśnie o ten model Wam chodzi.

Na samym początku formularza znajdziecie okno do wpisania adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I tutaj prośba do wszystkich głosujących: aby głos był ważny, należy na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Wszystkie Wasze e-maile trafią na specjalne konto i nie będą używane do niczego poza plebiscytem i konkursem. Na samym końcu formularza trzeba jeszcze rozwiązać Captcha, czyli wpisać słowa z obrazka - jest to niezbędne zabezpieczenie przed spamem.

Uwaga: zanim zagłosujecie, przeczytajcie poniżej o konkursie! :-)

 

 

 

 Kto głosuje? Informacje dla firm

Głosować może, rzecz jasna, każda z nas. Mam jednak prośbę do przedstawicielek/przedstawicieli producentów i dystrybutorów: drogie firmy, jeśli macie ochotę głosować na własne marki - nie bierzcie proszę udziału w tym plebiscycie. Plebiscyty stanikomaniackie to impreza czysto konsumencka. Firmy raczej nie będą tu bezstronne. Nie chciałabym później być zmuszona do żmudnego odsiewania i usuwania Waszych głosów ;-) Przy podejrzeniach o manipulacje dana marka zostanie zdyskwalifikowana z plebiscytu.

Proszę też firmy o niepodawanie w social mediach bezpośrednych linków do formularzy głosowania. Jeśli chcecie zachęcić swoje fanki do głosowania, proszę o udostępnianie wyłacznie linku do tej notki. Bez znajomości celu plebiscytu i jego zasad klikanie w formularze nie ma sensu.

Ponieważ jest to plebiscyt dla osób używających biustonoszy sportowych - dziękujemy za głosy tym z Was, które lub którzy biustonoszy takowych nie noszą :-) Tu nie chodzi o estetykę czy sympatię dla marki, lecz przede wszystkim - o funkcjonalność.Konkurs Sportowy, czyli „Mówi Lewa do Prawej...” ;-)

Jeśli macie ochotę, zapraszam do udziału w konkursie :-) Udział moga brać tylko osoby głosujące. W formularzu do głosowania, na końcu, znajdziecie pole na pracę konkursową.

Waszym zadaniem jest stworzenie dialogu albo opisu rozmowy, którą prowadzą ze sobą Wasze piersi po treningu w Waszym ulubionym biustonoszu sportowym :-) (albo - druga możliwość - w tym, którego najbardziej NIE lubią!). Puśćcie wodze fantazji: co powie lewa do prawej, a prawa do lewej? Czy przyjemnie im się trenowało? Czy nie czują się obolałe ani oszołomione podskokami? Czy nie było im zbyt gorąco, niewygodnie? Czy sportowy podtrzymywacz się sprawdził? A może jest coś, o czym marzą? :-)

Autorki najciekawszych, najzabawniejszych, najbogatszych w konsumenckie treści dialogów zostaną nagrodzone następującymi nagrodami:

I Nagroda: Wybrany biustonosz sportowy z oferty sklepu Intimo4You

II i III Nagroda: 50% zniżki na dowolny biustonosz sportowy z oferty sklepu Intimo4You

Sponsorem naszego konkursu i patronem plebiscytu jest krakowski sklep Intimo4you, w którym możecie kupić wszystkie rodzaje biustonoszy (oraz kostiumy kąpielowe), w tym sportowe marek: Freya Active, Panache Sport, Pure Lime, Shock Absorber. Mieści się on stacjonarnie w w Krakowie w centrum handlowym Kraków Plaza (Aleja Pokoju 44) oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20), do tego rzecz jasna ma swój salon internetowy :-)

Najciekawsze prace konkursowe oczywiście opublikuję! :-)

 

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie zamykamy 25 31 maja. Mam nadzieję, że do 1 5 czerwca ogłosimy wyniki i przyznamy nagrody konkursowe.

 

Wasze opinie

Dlaczego zagłosowałyście na ten, a nie inny model? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach. Jeśli Waszym zdaniem w głosowaniu zabrakło któregoś z modeli - dajcie o tym znać. Jak sądzicie, czego jeszcze brakuje na rynku biustonoszy sportowych? Czy jest jakaś grupa rozmiarów, dla której wybór nie jest wystarczający? Czy są potrzeby, których jeszcze nie zaspokoili producenci „sportowców”?


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
Archiwum
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...