Wpisy z tagiem: pokaz

wtorek, 10 października 2017

VSalon_pokaz_b

 

Łódzkie targi Salon Bielizny, edycja jesienna 2017 dostarczyły dużo więcej wrażeń niż zdołała pomieścić jedna notka - no to zapraszam na ciąg dalszy :-)  

 

Pokaz

 

 

Pokaz miał tytuł „Tajemniczy ogród” i zgodnie z nazwą utrzymany był w botaniczno-przyrodniczym klimacie, czemu sprzyjała obfitość kwiatów w kolekcjach. Można by się spodziewać, że na wybiegu zapanuje rozmarzona łagodność i tradycyjna uroczo-niegroźna kobiecość. Czuło się tam jednak podskórny nurt tajemniczych, mrocznych sił natury. Bardzo obiecujący kierunek, choć chyba można było pójść dalej i - może napiszę tu coś niepopularnego - przestać ubierać wszystkie modelki bez wyjątku w wysokie szpilki? Rusałka powinna mieć większą swobodę ruchu!

Trochę mnie śmieszyły tiulowe ogony podoczepiane modelkom, które miały zdaje się kojarzyć się ptasio, z drugiej strony - chyba już wolę takie proste zabiegi niż nadmiar rekwizytów i biżuterii. W końcu to bielizna powinna przykuwać uwagę najmocniej. Podobały mi się też poprzyczepiane do ciała motylki - letnio i bezpretensjonalnie. No i wianki. Uwielbiam wianki :-) 

Najbardziej przypadły mi do gustu zaprezentowane komplety: Gorsenii, Gai (zwłaszcza różowy model z satynowego simplexu - mam go i lubię w wersji czarnej, która czeka na recenzję), Nessy (ach, ta tęcza z turkusem), Samanty i Kingi (ombrzak!). Z przyjemnością odnotowałam obecność marek, których stoisk nie zdążyłam odwiedzić, jak Anita i Sapph. Śledziłam modelki plus size: Joannę Cesarz i Wiktorię Kulę. Szczególnie ta pierwsza była magnesem dla mojego obiektywu - wystąpiła m.in. w jasnym półgorsecie Avy, w różowej Gai, w amarantowym komplecie od Kris Line na końcu. Ta dziewczyna jest boska! :-) Znów jednak brakowało mi figur bardziej biuściastych. Ciekawe, czy ziści się kiedyś moja tęsknota do naprawdę dużego biustu na wybiegu. Nasze firmy coraz lepiej potrafią takie biusty ubierać (Ava! Nessa!) i naprawdę najwyższy czas to pokazać! 

Skrzypcowa muzyka (Agnes Violin) jako przerywnik pasowała, ale wolałabym chyba bez basowych beatów, które przywodziły mi uporczywie na myśl taki śmieszny album „Hooked on Classics” z początku lat 80-tych :-) 

W obiektyw załapały się (alfabetycznie): Anita, Ava, Dama Kier, Ewa Bien, Jasmine, Gaia, Gorsenia, Kinga, Konrad, Kris Line, Nessa, Mat, Samanta, Sapph i... na pewno jeszcze ktoś. Czystym przypadkiem nie załapały się Panache i Sculptresse (paseczkowiec znowu prezentowany przez piękną Joannę - ten występ znajdziecie u Galantej Lali) - chyba z wrażenia wcisnęłam nie ten przycisk na kamerze, za co zainteresowanych przepraszam :-)  

Wielką zaletą pokazu było to, że nie był za długi. Choć ostatnia część, zawierająca tylko bieliznę Kris Line i zorganizowana z okazji 25-lecia tej firmy, mogłaby być moim zdaniem bardziej skondensowana. Oraz zawierać mniej grupowego defilowania z machaniem motylimi skrzydłami przy męcząco głośnej muzyce, a więcej skupienia na naprawdę ciekawych modelach Krisa. Czarny gorset robił furorę w kuluarach, szkoda że nic bliżej o nim nie wiem (jeszcze?) ;-) 

Czekam na waszą pomoc przy uzupełnianiu marek, które zarejestrowałam na filmie! Byłam tak zajęta śledzeniem modelek okiem kamery, że nie zawsze zwracałam uwagę na informacyjne slajdy. Piszcie, kogo tam wypatrzyłyście, a kogo pominęłam w napisach.

 

Brafitting

Tematykę brafittingową na Salonie sprawnie ogarnęła znowu firma Dobra Kreacja Kasi Sałaty. Prezentacja „Brafitting - specjalistyczne omówienie na sylwetkach wybranych konstrukcji biustonoszy z kolekcji wystawców - analiza aktualnej oferty na rynku” była funkcjonalnie podzielona na części: o ubieraniu małego biustu, o ubieraniu dużego biustu, o biustonoszach bez fiszbin, sportowych oraz bezszwowych.

 

SalonV_Brafitting_01_b

 

W ramach każdej z części prowadząca prezentowała po kilka modeli biustonoszy z udziałem modelek, dodając do tego wskazówki brafitterskie, czemu towarzyszyły slajdy z nazwami i zdjęciami modeli oraz - co mega ważne - zakresami rozmiarów. Brakowało mi tutaj tylko większej mobilności modelek.  Łatwiej by było robić zdjęcia, gdyby wychodziły również na środek wybiegu. 

 

SalonV_Brafitting_02_b

SalonV_Brafitting_03_b

 

Drugim punktem programu interesującym dla wszystkich brafitterek były warsztaty Brafittinowa Przymierzalnia prowadzone również przez Dobrą Kreację, z udziałem przedstawicieli firm, gdzie uczestniczki miały do dyspozycji pełne zakresy rozmiarów niektórych modeli do przymierzania. Świetna rzecz, przydałaby się tylko większa dostępność tej atrakcji dla odwiedzających. Z powodu ograniczonej liczby miejsc na warsztatach blogerki zostały zaproszone na trzecią turę, która miała być przeznaczona specjalnie dla mediów, jednak tu nie dopisała ani prowadząca, ani, niestety, większość przedstawicieli firm. Dobrze, że chociaż towar został, chociaż nie cały ;-) 

Dziękuję tu szczególnie przedstawicielkom firm Anita oraz Panache (Izabela Sakutova), które podeszły aktywnie do moich bra-poszukiwań. Zaimponowała mi zwłaszcza ta ostatnia, która miała na Salonie mnóstwo pracy nie tylko na własnym stoisku (marki Panache i Bluebella), ale również prowadziła spotkanie autorskie promujące jej najnowszą książkę, której reklamę widzicie już w prawym górnym rogu strony.

Przymierzalnia była świetną okazją dla firm do bardzo bliskiego zainteresowania odwiedzających swoją ofertą - wszak oglądanie towaru na wieszaku, czy nawet na pokazie, nigdy nie zastąpi osobistej przymiarki! Z radością przysłuchiwałam się rozmowom Izabeli z Ulą, autorką bloga plus size Galanta Lala - z tych kontaktów na pewno wyniknie dużo dobrego dla promocji brafittingu w społeczności plus size (oraz poznania potrzeb klientek plus size wśród producentów bielizny :-) ). 

 

  

 

Nie wiem, czy zabrakło tu informacji, czy zaangażowania - dość, że w Przymierzalni musiałam w większości obsługiwać się sama. Udało mi się przymierzyć side-supportowy model Nessy, sportową Anitę, bezfiszbinowego (i fiszbinowego też) Kris Line'a, Konrada, sportową Scultpresse - część efektów przymierzanek moich, Misek Dwóch, Blue Bralette i Galantej Lali znajdziecie na instagramowych profilach naszych blogów. Uciekła mi natomiast firma Lupoline i jej bra-top, który został zwinięty, zanim zdążyłam go przymierzyć. Szkoda. Trzeba było udawać właścicielkę sklepu i zapisać się na poprzednią turę warsztatów ;-)

 

Trendy

 

SalonV_trendy_04_b

 

Nie mogłam pominąć tej prelekcji - kocham trendy :-) Prelekcja o trendach na 2018 rok, prowadzona przez Jerzego Osikę z firmy Promedia, przedstawiciela nowojorskiej agencji trendów Fashion Snoops, objaśniała kluczowe tendencje, ze źródłami inspiracji, nastrojami, przykładami wzorów, paletami kolorów.

 

SalonV_trendy_03_b

SalonV_trendy_06_b

 

Dobrze było uporządkować sobie różne obecne w kolekcjach motywy, jak elementy etniczne, sportowe, nawiązujące do gier komputerowych i najnowocześniejszych technologii, czy też dzieł artystów i rzemieślników. Dowiedzieliśmy się, że kobieta roku 2018 może być podróżniczką, fanką wirtualnej rzeczywistości, miłośniczką sztuki. Kocha wygodę i swobodę ruchu, inspiruje się tradycją i interpretuje ją w nowoczesny sposób. 

 

SalonV_trendy_02_b

 

Problemem były kolory - slajdy wyświetlane na ekranach w czasie prelekcji były dobrze widoczne, ale nie wychodziły na zdjęciach (aparat widział je jako mieniące się różnymi barwami), przez co trudno było cokolwiek sobie utrwalić. Przydałoby się rozdać uczestnikom reprodukcje choć paru kluczowych slajdów na papierze - rozumiem jednak, że organizator prelekcji zarabia na sprzedaży takich właśnie materiałów i nie chce się nimi dzielić za darmo... Muszę więc polegać na tym, co zapamiętałam. 

 

Żałuję, że nie zdołałam być na prelekcji „Czy wiesz komu sprzedajesz?” Agnieszki Sochy z Akademii Profesjonalnego Brafittingu. Nie pracuję przy obsłudze klientek, ale bardzo mnie interesuje to wszystko, co dzieje się na styku między sprzedawczynią-brafitterką a klientką. Jak sprawić, by kontakt ten był jak najbardziej udany i zakończył się dobrym stanikiem na zadowolonym biuście? :-) O to mam nadzieję jeszcze Agnieszkę dokładnie wypytać. Agnieszka Socha jest nie tylko szkoleniowcem, ale i praktyczką zarówno w dziedzinie prowadzenia bieliźnianego biznesu (firma Onlyher), jak i sprzedaży oraz, co bardzo ważne - brafittingu. 

I na tym zakończę już spis wrażeń z jesiennego Salonu Bielizny :-) Zachęcam was do dorzucania swoich wrażeń - co najbardziej was zaciekawiło na Salonie, co się spodobało, co rozczarowało? Czego oczekujecie od przyszłych edycji?

Zapraszam też do zajrzenia do innych blogerek: na razie relacji z Salonu podjęły się: Miski Dwie oraz Galanta Lala :-) 

 

salon_jesien2

 

środa, 22 marca 2017

 

Czas na obiecane słówko o pokazie mody, którym uraczono nas na IV Salonie Bielizny - edycji wiosennej w Łodzi. 

Pokaz był krótszy niż jesienny, co, szczerze mówiąc, przyjęłam z ulgą. Uwielbiam oglądać bieliznę, ale cenię też czas, którego na targach jest zawsze za mało. Podobno trwał „tylko” 40 minut. Tworząc powyższy filmik pozbyłam się mniej interesujących z mojego punktu widzenia fragmentów, jak koszulki, piżamki, bielizna męska, shapewear i większość kostiumów kąpielowych, których zresztą wcale nie było tak dużo. Zostawiłam dla Was samą śmietankę, czyli staniki :-)

Trochę zaskoczył mnie tropikalno-afrykański temat pokazu, bo spodziewałam się czegoś bardziej jesiennego. W końcu na Salonie Bielizny miały miejsce premiery jesiennych kolekcji. Na pokazie otrzymaliśmy jednak miks zapowiedzi kolekcji jesiennych i aktualnych wiosennych, ze szczególnym uwzględnieniem modeli, które nie były pokazywane jesienią. Ciekawa jestem, czy wyłapiecie niektóre znane już nam modele i marki :-) Na wybiegu spotkały się marki polskie (Ava, Gaia, Gorteks, Mat, Kinga, Konrad, Kris Line, Le Vernis, Mat, Naturana, Nipplex, Samanta...) z zagranicznymi, jak Panache Black i Panache Sport, Jolidon, Lisca i pewnie jeszcze inne bliżej mi nieznane. Wrażenia? Ogólnie pozytywne. Dobra oprawa muzyczna (bębniarze z zespołu City Bum Bum nawiązywali świetny kontakt z publicznością ;-) oraz graficzna, ciekawe stylizacje modelek (pióra... ale rogi antylop wyglądały trochę śmiesznie i mam nadzieję, że nie były prawdziwe). Najbardziej podobał mi się klimat dżungli, zielonego gąszczu i migających w nim papuzich kolorów.

Brafitting nie zawsze był perfekcyjny - powiedzmy, że w większości przypadków i na potrzeby pokazu dawał radę, choć np. jeden z większych biustów był jednak zbyt dużym wyzwaniem dla obecnej na pokazie rozmiarówki ;-) 

Nieco rozczarowana byłam nieobecnością dużych biustów na większych sylwetkach. Dominowały modelki szczupłe o średnich bądź małych biustach. ALE: najwyraźniej obecność przynajmniej jednej modelki plus size stała się już oczywistością - i to bardzo cieszy. Tylko ja poprosiłabym jeszcze o drugą taką panią - z naprawdę dużym biustem. Mom zdaniem pokazy bielizny są świetną okazją, by pokazać nie tylko towar, ale też kobiece ciała w całej ich różnorodności: kształtów, rozmiarów i potrzeb. 

Jak Wam się podoba? Co myślicie o takich bieliźnianych show i ich roli w propagowaniu pozytywnego stosunku do ciała?

 

 
1 , 2 , 3
Archiwum
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...